Sari la conținut
Forum Roportal
5 d

Copiii si scoala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

EU AM O FATA DE 7 ANI CARE ANUL ACESTA E CLASA 1.AS VREA SA STIU DACA ESTE CEVA DE CARE SA MA FERESC,SA AM GRIJA... :beee: :beee: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU AM O FATA DE 7 ANI CARE ANUL ACESTA E CLASA 1.AS VREA SA STIU DACA ESTE CEVA DE CARE SA MA FERESC,SA AM GRIJA... :) :stars: :offtopic:

 

 

cum adica sa te feresti ??? pai n-o mai da la scola si o feresti de o trauma existentiala :crazy:

invatamantul romanesc dauneaza grav sanatatii ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o feresti? In clasa I, poate de microbi :crazy: Obisnuieste-o sa iti povesteasca mereu ce a facut la scoala, astfel daca e ceva de care sa trebuiasca sa o feresti afli de la ea, nu numai acum cat si mai tarziu. Intereseaza-te tu de situatia ei la scoala, vb cu profesoara...in rest...nu cred ca ar fi ceva care sa te ingrijoreze :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai grija sa o treaca strada un adult :offtopic: Eu cred ca suntem prea posesivi noi, parintii de copii mici... Ar trebui sa-i lasam sa se descurce singuri, cat de cat, altfel o sa se invete niste pampalai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca a mers la gradinita e deja acomodata...daca nu, vei avea ceva probleme.

copilul meu nu renunta la ursulet...pana s-a prins invatatoarea...

si azi considera grava nedreptatea de a i se lua prietenul... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am experienta fratelui meu mai mic si ma pot lauda ca nu am avut probleme la scoala niciodata.

era obisnuit cu un program de studiu inca de la 4 ani cand din joaca l-am invatat sa tina stiloul in mana, liniutele, cifrele si alfabetul ... ne jucam asa vreo doua ore pe zi cu pauze si recompense. acomodarea cu noii colegi la scoala s-a realizat d estul de usor avand in vadere ca erau cativa pe care ii cunostea din cartier si cu care se juca ...

problema temelor si a lectiilor de invatat trebuie abordata cu multa seriozitate si daca nu acorzi copilului cel putin o ora pe zi il vei scapa din mana ... cel putin pana in clasa a patra trebuie controlat, verificat si ajutat !

 

multa bafta boboceilor si mamicilor ! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema temelor si a lectiilor de invatat trebuie abordata cu multa seriozitate si daca nu acorzi copilului cel putin o ora pe zi il vei scapa din mana ... cel putin pana in clasa a patra trebuie controlat, verificat si ajutat !

 

multa bafta boboceilor si mamicilor ! :o:

jojolina draga, tu zici foarte bine. dar ce te faci cand tu ca parinte ajungi dupa orele 17.30 (cel mai devreme) acasa iar bunica lui este o fiinta mai nerabdatoare? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×