Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Parfumurile-mici secrete-mari satisfactii ;)

Postări Recomandate

Cred ca ti se pare deoarece ti s-au obisnuit simturile olfactive cu mirosul. Incearca sa mirosi niste cafea inainte de a te parfuma si vei simti alfel mirosul.

 

care e treaba cu cafeaua? chiar nu stiu... ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ti se pare deoarece ti s-au obisnuit simturile olfactive cu mirosul. Incearca sa mirosi niste cafea inainte de a te parfuma si vei simti alfel mirosul.

 

Eu nu vorbeam de parfumul pe care il folosesc in mod obisnuit. Am incercat diverse parfumuri pur si simplu pentru a vedea cat persista. Si dandu-mi cu el in acelasi timp cu o alta persoana la persoana respectiva persista mult mai mult timp mirosul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In multe parfumerii exista niste farfurioare mici cu cateva boabe de cafea in ele. Dupa ce ai mirosit n parfumuri si deja nu mai stii pe ce lume esti :stars: , mirosi o farfurioara cu cafea. Nu stiu ce efect are asupra nasului la nivel de nerv, dar oricum, incepi sa simti iar aromele finute. Nu am mai vazut demult prin parfumerii metoda asta, din pacate. Nu stiu daca merge totusi pe o persoana care s-a obisnuit cu propriul parfum, mai ales ca mai toate mirosim cafea macar odata pe zi. :flowers:

 

Cat despre metodele de a fi cat mai aromata, sunt interesante, bune de stiut, desi mai greu de aplicat. :cheer:

Aveti grija cate produse ce contin Propylene Glycol intindeti pe piele: ajuta cremele, gelurile, lotiunile... sa se absoarba rapid, dar se depoziteaza in ficat. Idem pentru produse ce contin derivati de aluminiu. Corectati-ma daca stie cineva mai multe.

 

Despre diferentele de la persoana la persoana, sunt reale 100%. De asta toate revistele va sfatuiesc sa incercati parfumurile pe piele inainte de a le cumpara (si fara a fi mancat usturoi cu o zi inainte). Nici pe pielea mea nu rezista parfumurile mult, am circulatia sangelui mai slaba.

 

Apropo, am observat ceva: am un parfum care nu mi se pare extraordinar de grozav... dar toata suflarea masculina o ia razna cand il miroase pe gat, ca din flacon stramba toti din nas. Ciudat... nu am mai vazut asa ceva, nici macar nu e ceva scump :wub: Macar sa zica cineva "imi place parfumul tau"... dar nici macar atat. Pur si simplu o iau razna cu totii (in bine). Nu mai dansez cu nimeni daca nu am ceva intentii :stars: cand ma dau cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am observat ceva: am un parfum care nu mi se pare extraordinar de grozav... dar toata suflarea a ceva, nici macar nu e ceva scump :tease: Macar sa zica cineva "imi place parfumul tau"... dar nici macar atat. Pur si simplu o iau razna cu totii (in bine). Nu mai dansez cu nimeni daca nu am ceva intentii 8) cand ma dau cu el.

 

 

Ne spui si noua cum se cheama parfumul asta? :flowers:

As vrea sa incerc si eu asa ceva! 8)

 

Eu am auzit ca parfumurile cu mosc au actiune afrodisiaca asupra barbatilor.Oare o fi adevarat? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne spui si noua cum se cheama parfumul asta? :cry:

As vrea sa incerc si eu asa ceva! :nea:

 

Eu am auzit ca parfumurile cu mosc au actiune afrodisiaca asupra barbatilor.Oare o fi adevarat? :cheer:

Pe langa mosc mai sunt afrodisiace si vanilia,santalul,iasomia,ylang-ylang-ul 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne spui si noua cum se cheama parfumul asta? :cry:

As vrea sa incerc si eu asa ceva! 8)

 

Eu am auzit ca parfumurile cu mosc au actiune afrodisiaca asupra barbatilor.Oare o fi adevarat? :)

 

"DON'T" de la Constance Carroll - e un roll on apa de parfum, cum aparusera odata la avon roll-on-urile Pur Blanca si Celebre, dar astea de la avon sunt apa de ploaie in comparatie desi costa cam la fel.

 

Are o aroma tare(nu dulce sau aromat) si e potrivit cand ai nevoie de incredere in tine. Toate roll-on-urile din gama Constance Carroll sunt puternice si persista mult dar sunt parca prea dulci :cheer: . Don't e cel mai diferit. Incearca si Ever, acela chiar mi-a placut. A si vezi ca sunt chiar apa de parfum sa nu zici ca nu am avertizat....... :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar e adevarat ca un parfum "miroase" altfel, in functie de persona care o foloseste ?

E foarte adevarat ca miroase altfel si ca persistenta e alta. Nu stiu de ce dar pe pielea mea parfumurile se simt mult mai putin timp decat la alte persoane. Chiar am facut experimente.

Eu am inteles ca depinde de Ph-u fiecaruia! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bucurati-va !

 

Este grozav cand oamneii stiu sa se bucure, de un parfum, de o floare, de adierea vantului !

 

Va doresc tuturor SARBATORI DE NEUITAT, SA VA BUCURATI DE INVIEREA DOMNULUI IISUS HRISTOS CUM NU V-ATI BUCURAT NICIODATA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×