Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hop si eu ! si eu-s ieseanca si-mi iubesc orasul ! imi place ca e curat...e frumos! si mereu plin de numerosi tineri care vin la studii... majoritatea ati auzit de copou (e renumit pt teiul lui eminescu),de sarbatori a fost super decorat...dar nu e singurul loc atractiv! sunt multe de zis aici,v-as plictisi cate v-as putea descrie...acum depinde si de ce sunteti interesati (plimbari,distractie,cunoastere,liniste) totul este sa descoperi ! daca aveti nevoie de ghidare..I'M HERE ! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in timpul facultatii, am avut multi prieteni care invatau aici si nu erau ieseni. venisera de prin toate judetele moldovei, din bucuresti, constanta si pitesti.

 

daca in primul an imi spuneau ca le e dor de casa si ca nimic nu se compara cu scara, blocul, cartierul sau soseaua ce trece prin fata casei lor, dupa licenta, mai mult de jumatate dintre ei au ramas aici. se indragostisera pur si simplu de oras. restul au plecat fie in strainatate, fie s au intors acasa.

 

probabil ca asa se intimpla cu studentii sau elevii din orice alt oras. insa ma bucur ca asa s a intimplat in orasul cel mai drag sufletului meu, Iasi :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este intr-adevar un oras dragut, dar l-am vizitat dupa doi ani de stat in Bucuresti... mi s-a parut ca totul se misca in reluare, pana si tramvaiul mergea incet ...la vale.. :D Este un oras in care mergi daca vrei sa te relaxezi, nu am auzit claxoane, tipete, galagie langa cluburi....pana si caminele erau linistite....

 

Personal....prefer Bucurestiul, agitatia, traficul, claxoanele de la ora 2...semafoarele amestecate, stradutele din centrul vechi....Clujul m-a dat gata, Sibiul, Alba-Iulia, ce sa mai.... Ardealul este fantastic..... Iasiul nu m-a atras...nu as putea trai acolo....cel putin nu in tinerete....poate spre 40 de ani incolo :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iasiul nu m-a atras...nu as putea trai acolo....cel putin nu in tinerete....poate spre 40 de ani incolo :D

 

nu in tinerete? aici sunt multi, multi studenti... e centru universitar doar..chiar ma miram zilele astea cat de plin e orasul de tineret. Si crede-ma..daca e sa te distrezi- ai unde :D chestia e sa cunosti orasul si sa descoperi locurile care te atrag si in care sa gasesti distractie maxima-> multe sunt parca ascunse la prima vedere dar exista! Eu, cel putin, nu l-as schimba pentru nimic...desi am calatorit mult in lume! De fiecare data cand ajung in Iasi ma cuprinde un sentiment aparte. Nu stiu, poate e pentru ca aici m-am nascut dar observ ca si multi care l-au vizitat - le-au placut. Conteaza si in ce circumstante ai apucat sa-l vizitezi!

Editat de made4me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm..am vazut Iasiul iarna trecuta... 1 decembrie m-a prins acolo..A fost vreme superba de plimbat si etc etc...dar nu m-a impresionat...probabil ca ma si asteptam la altceva. Afost atat de laudat de familia mea, incat ma asteptam sa gasesc nu stiu nici eu ce...si poate de asta am fost oarecum dezamagita. Am fost si in cluburi si pe la restaurante, a fost ok...dar ...parca lipsea ceva....e calm!! Am zis am zis! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
saru'mana pentru dedicatie, dar eu spuneam de iasoveni, nu de ieseni! :focus:

mda ... mi-am dat seama prea tarziu ca nu sunt iesenii :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hop si eu ! si eu-s ieseanca si-mi iubesc orasul ! imi place ca e curat...e frumos! si mereu plin de numerosi tineri care vin la studii... majoritatea ati auzit de copou (e renumit pt teiul lui eminescu),de sarbatori a fost super decorat...dar nu e singurul loc atractiv! sunt multe de zis aici,v-as plictisi cate v-as putea descrie...acum depinde si de ce sunteti interesati (plimbari,distractie,cunoastere,liniste) totul este sa descoperi ! daca aveti nevoie de ghidare..I'M HERE ! :cheer:

daca tot veni vorba.. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×