Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ce parere aveti? Michael Cretu este un roman care a reusit ?

Oo, da. Formatia Enigma este pe sufletul meu, muzica pe care o canta este absolut geniala. Da, a reusit. Poate daca nu era el, Enigma nu mai era sau daca era, nu era atat de buna. :giveheart:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiut ca un roman compune piesele astea minunate! :headspin:

Wooow! Sunt mandra ca sunt din Romania :cry:

 

Enigma e super.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Michael Cretu ar fi unul dintre cei mai mari romani din perspectiva mea. El este cel care compune muzica de la ATB, Chicane si multe alte nume grele din muzica electronica.

nu cred! de unde stii? eu sunt o mare fana si atb si chicane si in atatia ani n-am auzit de asa ceva! intr-adevar, atb a cantat alaturi de enigma in concerte la inceputul carierei dar cam atat din ce stiu eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enigma sunt cea mai buna formatie alcatuita dintr-un grup foarte mare de oameni ce colaboreaza,sunt si preoti care canta.Melodiile lor sunt minunate si te ating la suflet,foarte sugestive.Vad ca nu s-a mai discutat de ceva vreme pe aici despre Enigma.Mie imi plac si videoclipurile lor cu "Sadeness","Mea Culpa","Return to innocence","Principles of lust" etc.Au avut si o aparitie scurta intr-un concert al lui Michael Flately,in Marea Britanie.Ce mai stiti despre ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×