Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Michael Cretu ~ "Why does everyone always emphasize that I'm talking about sexuality?

Michael Cretu ~ "The three principle concepts are justice, tolerance and humility."

Micahel Cretu ~ "And thank God above, he gave me enough ideas that I can afford it not to copy myself."

Michael Cretu ~ "It takes a long time until I manage to forget the everyday and am able to really dissolve with this atmosphere. That's why I work at night."

 

Noul album dupa 4 ani sta sa apara in septembrie 2006. Ce parere aveti? Michael Cretu este un roman care a reusit ?

post-32381-1155846052_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar.

Eu am ascultat doar albumul love sensuality devotion, si e ok, mi-a placut. Este interesant si original :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Michael Cretu ar fi unul dintre cei mai mari romani din perspectiva mea. El este cel care compune muzica de la ATB, Chicane si multe alte nume grele din muzica electronica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si e unul din fondatorii grupului Enigma...aia muzica...

daaaa..de acord :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca acest artist ar trebui chemat in Romania si invitat la o un talk-show in direct, cat mai repede posibil! Daca nu exagerez, ar trebui inclus si in top 100 "cei mai mari romani" . Dar cum la televiziunile noastre, chiar si la TVR, incultura si kitsch-ul muzical au prioritate... "Enigma-Sadeness" e o adevarata bijuterie muzicala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Michael Cretu ~ "Why does everyone always emphasize that I'm talking about sexuality?

Michael Cretu ~ "The three principle concepts are justice, tolerance and humility."

Micahel Cretu ~ "And thank God above, he gave me enough ideas that I can afford it not to copy myself."

Michael Cretu ~ "It takes a long time until I manage to forget the everyday and am able to really dissolve with this atmosphere. That's why I work at night."

 

Noul album dupa 4 ani sta sa apara in septembrie 2006. Ce parere aveti? Michael Cretu este un roman care a reusit ?

 

sigur ca a reusit! :(

dovada sunt albumele sale! ... e casatorit si cu SANDRA!

fara indoiala, e un roman (MIHAI CRETU - din Timisoara daca nu ma insel) care a reusit, care are talent si care este recunoscut international! :crazy:

 

PS: ce a fost mai dureros pentru noi, romanii, si implicit pentru el ... a fost ca, imediat dupa revolutie, el si Sandra au venit in Romania si au sustinut un concert iar dupa acest eveniment ... Sandra a declarat ca nu va mai veni aici niciodata! (si dupa cate stiu eu s-a tinut de cuvant, cel putin pana acum!) :(

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noul album dupa 4 ani sta sa apara in septembrie 2006. Ce parere aveti? Michael Cretu este un roman care a reusit ?

 

Este. Iar faptul ca isi spune Michael, spune si asta multe in felul sau :yahoo:

 

Chiar ieri am ascultat niste piese si m-a apucat visarea. Cred ca preferata mea e Beyond the Invisible.Ma gandesc ca fanii sau macar ascultatorii, ca fanii e mult spus, stiu despre ce vorbesc. Si sunt convinsa ca cine vrea sa o asculte, stie sa dea search pe youtube. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×