Sari la conținut
Forum Roportal
thugtudor

Probleme diverse CS

Postări Recomandate

sal'! Am o problema se pare la un server de cs care are"elemente" de warcraft3! Foloseste amx mod si e dragut! Dar cand intru' pe el se tot blocheaza si imi apare sus in coltul din dreapta Connection Problem! Nu stiu de ce ca am un ping foarte mic si a inceput sa se intample des chestia asta! Serverul nu are lag deloc dar ma supara problema asta, si nu stiu cum sa o rezolv!

 

Ma gandesc la o singura problema care am avut-o si eu candva. Presupun ca esti abonat Astral, iar server-ul este *.gameszone.ro sau *.idle.ro (in cazul in care joci pe un server "privat" facut pe calculatorul personal al unui individ). Ma rog, cu toate astea problema ar fi urmatoarea: Dupa 1 ianuarie 2006, UPC a cumparat actiunile companiei Astral si au inceput sa concedieze din echipa tehnica (Astral). Au angajat ei pe cine au vrut sau poate ca actualii UPC s-au ocupat in continuare de configurari retea si alte chestii de acest gen. Dupa ce s-au intamplat toate aceste lucruri, UPC-ul + Astral Telecom nu au mai avut niciun fel de legatura cu RDS (serverele de la gameszone sau alte servere, cum ti-am explicat ceva mai sus, sunt hostate de RDS). Au fost perioade in care ba a mers, ba nu a mers. Mi-am facut si eu o multime de draci pentru ca aveam un server platit la gameszone si pur si simplu nu puteam sa ma joc din cauza lor. Ei ziceau ca e problema RDS-ului, iar RDS-ul dadeau vina pe ei. Parerea mea? UPC este de vina deoarece un amic care lucreaza la RDS mi-a aratat ce pierderi avea UPC fata de ei. In cele din urma s-a rezolvat totul...

Asta ar putea fi principala problema... daca nu... incearca si tu alt server :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

E prima oara cand scriu aici si am si eu nevoi de ceva ajutor......, si anume:

Eu joc COUNTER STRIKE 1.5, mi-am bagat net dar l-am bagat printr-un router (asa ca sa aiba si frete-miu net in camera lui)

problema este ca acum nu-mi mai merge sa joc CS (adik intra in joc, se conecteaza dar imi apare un mesaj In centrul imaginii, ceva de benul " your system has been modify...bla bla bla... (EROARE 127)"

e ceva in genul in erorilor care apar atuci cand bagi cheating death si apoi bagi OGC-uri"

Intrebarea mea este: este cumva de la router ????, s-a mai lovit cineva de problema asta???

Astept si eu un raspuns pls.....URGENT

 

 

PS: am atasat si o poza pentru detalii mai amanuntite.....

10x

post-45336-1153049676_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu ce e eroarea asta,nu am mai auzit de ea nicaieri in WWW ...

Totusi cred ca ai intrat pe un server securizat si te-a prins codat,si ti-a "stricat" CS-ul.Sau daca ai server dedicat,si intri pe unele servere,automat acele server iti fac sa nu iti mai mearga serverul,chiar daca e inchis sau deschis...Eu am patit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una joc CS de 5 ani. Imi place la nebunie provocarea si sa arat ca si fetele se pricep la astfel de jocuri, inclusiv la cele de strategie. Nu sunt genul sa joc The Sims, Zuma, Luxor sau alte jocuri de fetite. Bleahh!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau si eu sa stiu daca se poate sa creezi un admin pe un server daca ai la indemana un GOD. Crearea sa se faca de ex de acasa.

Daca ai GOD pe server,nu poti face alte admine decat daca ai access la server:

1.Sa fie calculatorul cu sereverul la tine sau la un prieten

2.Sa intri in acel calculator cu serverul,folosind Radmin...acest lucru are nevoie si de permisiunea celui care tine serverul acasa.... AI inteles? :tease:

Editat de N!gh7 W0lf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

super counter e unul dintre cele mai jucate jocuri ale tuturor timpurilor! e frumos cs-ul dar are o problema majora...la un moment dat ti se pare totul prea bizar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×