Sari la conținut
Forum Roportal
tyna_v

Noi, femeile, avem intotdeauna orgasm? Lipsa placerii/orgasmului ma face frigida?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Usor la teorie insa practica ne omoara.

P.S : Multa practica cu partenerul,in timp vei descoperi cum sa treci peste... si incearca sa nu gandesti nimic in timpul actului sexual (de asta cred ca se zice ca femeile ar fi bine sa nu gandeasca?!) ,lasa-te purtata de senzatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da vezi dupa cum ziceai si tu practica ne omoara.Ideal ar fi sa incerci sa te lasi purtata de val in timpul sexului insa asta se invata in timp altfel nu prea.....e mai greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca esti la inceput - si ai idei preconcepute. Nu cauta orgasmul ca finalitate, bucura-te de mangaieri, de atingerea celuilalt. Nu fa dragoste ca sa ai orgasm, fa dragoste ca manifestare a sentimentelor tale - si orgasmul va veni cand dragostea va fi destul de mare. Sigur ca poti face si sex si tehnic poti sa ajungi sa te masturbezi pana la orgasm ajutandu-te de partener - dar nu cred ca asta vrei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: 1. tocmai zisese fata ca preludiul e ok.

2. Cine ti-a zis ca trebuie sa o faci pe la spate ca femeia sa aiba orgasm? :P

3. :P ma abtin

4 fata a scris ca i se pare ca nu mai termina si abia asteapta sa termine (partenerul)

5. n-ai de unde sa stii

Spor la treaba si tie...mai ai muuulte de invatat ;)

 

Poi astea le-am spus dupa cum le facem, nu dupa ce invat din carti ! :P

 

Punctul G se gaseste in partea posterioara a tubului vaginei, de aceea penisurile fiind in general curbate, pot atinge acea zona mai bine din acea pozitie. Oricum din acea pozitie se poate presa mai bine, poate si acesta este un motiv.

 

 

 

Sigur ca poti face si sex si tehnic poti sa ajungi sa te masturbezi pana la orgasm ajutandu-te de partener - dar nu cred ca asta vrei.

 

Asta chiar n-am inteles-o, ... poi pan' la urma cum este ?! masturbare, sex, dragoste, ori combinatii de n luate cate n ?! :P

 

Usor la teorie insa practica ne omoara.

P.S : Multa practica cu partenerul,in timp vei descoperi cum sa treci peste... si incearca sa nu gandesti nimic in timpul actului sexual (de asta cred ca se zice ca femeile ar fi bine sa nu gandeasca?!) ,lasa-te purtata de senzatii.

 

Corect ! ... ori sa se "gandeasca" doar la placerea ce o simte.

 

Nici pe departe...depinde de femeie...asa cum poate sa aibe intr-un minut poate sa nu aibe deloc. Asta cu minutele sunt teoriidar in practica lucrurile pot sta diferit la ambele sexe. In general este clar ca femeia ajunge mai greu la orgasm dar de asta poate sa fie si ea de vina si nu doar barbatul.

 

1 minut nu poate fi nici cum.

 

Femeile se excita mai mult tactil, pe cand barbatii si vizual destul de mult, ceea ce inseamna ca barbatul este oarecum in avans, de aceea de multe ori el este cu steagul sus inca din timpul preludiului si mai scapa prematur uneori. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat si cu degetele dar in vagin nu am simti niciodata nimika..numai pe clitoris...

 

 

hmmm, ma gandesc ca s-ar putea sa nu te atraga sexual barbatii. poate, femeile ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca poti face si sex si tehnic poti sa ajungi sa te masturbezi pana la orgasm ajutandu-te de partener - dar nu cred ca asta vrei.

Cum adica sa te masturbezi pana la orgasm? Asa poti aspune ca si barbatii se masturbeaza cu ajutorul vaginului :stars: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×