Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ca a murit Augustin Buzura si ca am citit un articol in care se ziceau adevaruri mari despre felul in care s-au purtat cu el si acum il plang pentru public. clasic mioritic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As zice accesul la anumite facilitati si peisajul. In mintea mea simpla. Vecinii nu pot fi evaluati in functie de pozitia sociala. Poate sunt psihopati care tin pe cineva incuiat in subsol. Zic si eu.

 

Cred ca e cazul sa deschid un topic separat candva, despre prejudecatile existente intre clasele sociale.

 

Pai tocmai poziția socială te definește că om. Ea reprezintă suma totală a dorințelor,educatiei și aspirațiilor tale.

Tu, ți-ai muta întrega familie intro comunitate de țigani nomazi ?

Tu, fiind un doctor renumit specializat in microchirurgie reparatorie.

Chiar daca ai spune DA, nu te-ar primii ei.

 

P.S. Deschide topic. Dar alea nu sunt prejudecăți. Sunt aspirații de depășirea propriei condiții. E ceva genetic, toată lumea o face.

Problema nu se pune asa, Olga.

Da, capitalismul e un fals. Un esec. Un fiasco.

Ar trebui sa existe infinite comunitati si fiecare sa isi aleaga sau sa infiinteze una dupa valori comune. Dar asa nu s-ar mai imbogatii ALTII de pe MUNCA altora. Majoritatea bogatanilor,nu toti, sunt niste căpușe ordinare care nu sunt in stare sa supravietuiasca fara servitori. Aici e problema. Ca in aceasta mare comunitate, bogatii, fara a fi genii, traiesc de un infinit de ori mai bine decat un sarac care munceste zi lumina si abua supravietuieste in jungla asta numita capitalism.

Pai exista ceea ce spui tu. În cazul de fata, primăria a decis sa mute forțat niste socialiști(saraci), intro comunitate de liberali(bogați). Din moment ce nu împărtășesc valori comune, e firesc sa se nască o serie de controverse.

 

 

 

L.E. Mă frământă faptul ca, plânge Rodicutza. :Cry:

 

:Roll:

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I beg to differ, Olga.

Deja e offtopic. Ab, asteptam topicul cu pricina.

 

N-am energie sa-mi fac nervi. Nu e cazul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar a reaparut cancerul la Johnny Hallyday si n-are cum sa ne asigure ca nu este foarte serioasa conditia.    Pe moment il cred si-i doresc tot binele din lume, dar nu vreau sa ma gandesc la situatie daca nu va fi asa de bine.      

 

 

Veteran French rocker Johnny Hallyday has announced that he is being treated for cancer, just hours before a glossy magazine was due to reveal his illness, describing it as a serious concern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare cate mame mai trebuie sa-si omoare copiii pana o sa inteleaga si autoritățile din România ca depresia e o boala? :(

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și, dacă înțeleg, crezi că se schimba ceva ?

Ești mult prea optimista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare cate mame mai trebuie sa-si omoare copiii pana o sa inteleaga si autoritățile din România ca depresia e o boala? :(

 

Crezi ca doar Romania se confrunta cu problema asta?

[...]

Ești mult prea optimista.

 

Poti sa incetezi cu asta? Te rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×