Sari la conținut
Forum Roportal
Marissa

ce nu poti suferi la partenerul tau

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe mine ma deranjeaza cand o prind cu televizorul pe "ACASA" ...

Si stie ca nu are voie ...

Da mataluta ai voie la calculator?? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma lasa ...

 

De fapt cred ca de aia ma lasa ... sa isi faca ea de cap :D

 

Eu ii dau carti sa citeasca, sa se cultive tra la la ... si cand ma duc in inspectie, ea cu telenovelele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refer la mici defecte care uneori te exaspereaza, dar care peste 5 min le-ai uitat. :ro:

defectele astea de care zici nu-ti pot schimba starea... doar tu iti poti schimba starea... practic nu ele te exaspereaza ci atitudinea ta fatza de ele...

 

E posibil sa ma insel dar... ce ai descris tu seamana foarte mult cu un conflict j-p:

Perceiver-ul arunca sosetele in directia masinii de spalat in ideea ca mai bine sa fie acolo decat sub pat...

Judgemental-ul vede sosetele langa masina de spalat si considera lucrul acesta o incalcare a regulamentului ce guverneaza circuitul sosetelor in natura. Atrage atentia perceiverului dar din pacate perceiverul nu prea are ce face... desigur poate depune efortul sa puna sosetele in masina... si chiar e posibil sa faca lucrul asta de cateva ori pana uita iar... si le arunca langa... gestul de a arunca sosetele langa e posibil sa nu fie constientizat de fiecare data... e posibil sa se gandeasca la altceva.... poate chiar se gandeste cum sa-ti faca o surpriza placuta de ziua ta sau poate se gandeste la un loc nou unde sa te duca... iar tu... a n'spea oara cand face lucrul asta e posibil sa consideri ca o face intentionat ca sa te raneasca... ca nu te mai iubeste... ca nu te asculta... ca se sterge la fund cu vorbele tale si ca e un nesimtit si un magar (uneori)... si normal ca tendinta e sa-i scoti ochii...

 

Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
defectele astea de care zici nu-ti pot schimba starea... doar tu iti poti schimba starea... practic nu ele te exaspereaza ci atitudinea ta fatza de ele...

 

E posibil sa ma insel dar... ce ai descris tu seamana foarte mult cu un conflict j-p:

Perceiver-ul arunca sosetele in directia masinii de spalat in ideea ca mai bine sa fie acolo decat sub pat...

Judgemental-ul vede sosetele langa masina de spalat si considera lucrul acesta o incalcare a regulamentului ce guverneaza circuitul sosetelor in natura. Atrage atentia perceiverului dar din pacate perceiverul nu prea are ce face... desigur poate depune efortul sa puna sosetele in masina... si chiar e posibil sa faca lucrul asta de cateva ori pana uita iar... si le arunca langa... gestul de a arunca sosetele langa e posibil sa nu fie constientizat de fiecare data... e posibil sa se gandeasca la altceva.... poate chiar se gandeste cum sa-ti faca o surpriza placuta de ziua ta sau poate se gandeste la un loc nou unde sa te duca... iar tu... a n'spea oara cand face lucrul asta e posibil sa consideri ca o face intentionat ca sa te raneasca... ca nu te mai iubeste... ca nu te asculta... ca se sterge la fund cu vorbele tale si ca e un nesimtit si un magar (uneori)... si normal ca tendinta e sa-i scoti ochii...

 

Parerea mea.

 

 

 

:focus: Nu ma gandeam la ceva atat de profund...hm...si nici la ceva atat de dur. Nu gandesc toate chestiile alea despre el cand face faza cu sosetele :) si nici nu-i scot ochii :ro: . Il accept asa cum e la fel cum si el imi tolereaza mie destuuuule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine ma deranjeaza cand o prind cu televizorul pe "ACASA" ...

Si stie ca nu are voie ...

Nu cred că e atribuţia ta să-i dai sau nu voie să se uite la un anumit program, ceea ce exclude din start şi "a o prinde" cu televizorul ... Dar o poţi trata cu consideraţia cuvenită unei "telenoveliste" şi o să renunţe singură :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ciudat mi se pare sa spui.. "il accept asa cum e, dar ma exaspereaza mici prostii" :ro:

 

Poate ti se pare ciudat, dar nu stiu daca tu locuiesti sau nu cu cineva pt ca atunci ai stii despre ce vorbesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×