Sari la conținut
Forum Roportal
SelectAwoman

Primele 12 luni: alaptarea,etc.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ajutor!!!Eu ce fac cu bebele meu,ca azi are 9 luni,si nici gand sa renunte la tita.Voi cum ati facut?Ca eu,pe primii i-am transferat repede la biberon,dar maria sa bebelusul,nu are nici un gand.

diversifica-i neaparat mancarea :P redu numarul meselor la san. verisoara mea a alaptat copii pana dupa 1 an si jumatate, la toti :blink: dar nu ti-as recomanda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu asta-i problema...mananca de toate,are 3 mese pe zi de mancare ,,solida",plus ce mai binevoieste ,,la minut",bea apa,ca ceai nu-i prieste,dar noaptea vrea tita.Asta ma exaspereaza...ca daca ii dau suzeta sau biberonul cu apa,tipa cat il tine gura.Sa ma risc?Dar scol tot cartierul.

Dar,nici pana la 1 an nu l-as duce...se duce la fete cu tita dupa el??? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu mai vrei sa il alaptezi si el inca doreste insistent asta ... nu ai alta solutie decat sa il fortezi.

Prima data va plange mai mult ... si in urmatoarele zile va incepe sa planga din ce in ce mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram de-o schioapa auzeam tot felul de idei pentru a face un copil sa renunte, de obicei, la suzeta. Nu stiu daca azi se mai practica sau nu si cat de eficeinte sunt si pentru san. Una din ele, si nu as recomanda-o pentru ca mi se pare destul de sadica, ar fi ungerea cu piper sau ardei iute. Eu as zice sa te dai, ori de cate ori cere san, cu un aliment care nu-i place copilului. Cred ca asta il va face sa renunte destul de usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×