Sari la conținut
Forum Roportal
qusay

Globalizare. Teme combinate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta e o minciuna, o prostie, o dezinformare crasa. Sa-ti fie rusine.

69% din americani locuiesc in proprietatea lor personala. Uita-te aici!

Ba am dreaptate, ma refer la proprietate achitata integral, nu la rate de sclav la banca...

Deci 70% din americani inca NU au o casa a lor... daca isi pierd jobul c r a p a ajung in strada !!!!

 

Astia pe care ii arati tu nu sunt proprietari inca - banca detine 80% din casa lor.

Editat de Lara Croft 2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.dailyexpress.co.uk/posts/view/9970/

The Prime Minister has welcomed controversial plans to bring back the troubled EU constitution by the back door - totally bypassing the need for public referendums on sweeping new powers for Brussels.

 

German chancellor Angela Merkel has suggested ditching the name "constitution" from the title and instead calling it an "amending treaty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Globalizarea este un fenomen multicauzal in care evenimentele din anumite parti ale globului afecteaza din ce in ce mai mult alte parti ale acestuia.

Bun. Ce inseamna globalizarea?

Inseamna telecomunicatii, inseamna internet, inseamna telefon mobil, televiziune prin satelit, inseamna zborul cu avion, samd.

Pe de alta parte, "globalizare" mai inseamna si razboiul din Irak, poluarea, atentatul de la 11 sept 2001, dependenta de droguri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba am dreaptate, ma refer la proprietate achitata integral, nu la rate de sclav la banca...

Deci 70% din americani inca NU au o casa a lor... daca isi pierd jobul c r a p a ajung in strada !!!!

 

Astia pe care ii arati tu nu sunt proprietari inca - banca detine 80% din casa lor.

Ai zis ca stau cu chirie. Acum crezi ca toti sunt slabi de inger ca tine? Incerci sa ne prostesti spunand ca de fapt nu stau cu chirie ci ca nu e casa lor. :flowers: Tampenia cu banca care detine 80% din casele lor (stii tu precis!!!) e iarasi o cifra scoasa din burta precum cea cu 70% care stau cu chirie. Ce sa mai zic de textul cu ajunsul in strada...e complet cretin. Somajul in SUA e de 4,5 %...care e considerat de economisti full employment. Daca isi pierd jobul - isi gasesc altul repede ca nu sunt handicapati mintali. De home equity ai auzit vreodata in viata ta?

 

Proverbul "Daca taceai - filozof ramaneai!" iti esti complet strain. Pur si simplu nu inteleg de ce te mananca mana sa scrii pe foruml asta niste ineptii de genul asta. De ce nu stai in banca ta? Sau pur si simplu de ce nu spui ceva care macar sa nu fie minciuna/aberatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Proverbul "Daca taceai - filozof ramaneai!" iti esti complet strain. Pur si simplu nu inteleg de ce te mananca mana sa scrii pe foruml asta niste ineptii de genul asta. De ce nu stai in banca ta? Sau pur si simplu de ce nu spui ceva care macar sa nu fie minciuna/aberatie?

 

Poate pt. ca nu vrea sa-si piarda jobul si sa ajunga in strada.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai mult 1 din 5 americani se chinuie sa plateasca chiria sau ratele la case !

AffordableHousing.gif

 

aici :

http://www.csmonitor.com/2004/0512/p14s02-lihc.html

si aici :

http://www.prb.org/Articles/2001/OneinFive...gePayments.aspx

 

SUA - tara de scalvi... au doar 2 saptamani pe an vacanta si lucreaza 9 ore / zi (la ei pauza de masa nu e inclusa in alea 8 ore de munca).... mai adauga 2 ore de mers cu masina ca toti stau in suburbii...

sclavi frate, aia sunt americanii

Editat de Lara Croft 2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SUA - tara de scalvi... au doar 2 saptamani pe an vacanta si lucreaza 9 ore / zi (la ei pauza de masa nu e inclusa in alea 8 ore de munca)....

 

Si la noi e inclusa???? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu lucreaza 8 ore pe zi +30 de minute pauza de masa. Si are 3 saptamani de concediu platit pe an +12 zile in care poate sa-si ia liber (platit) cand e bolnav (si nu-i cere nimeni scutire, il cred pe cuvant). Face pana la munca 20 de minute cu masina. Da' ce mai conteaza...daca zice "nea Gigel" ca asa este ca stie el precis de la el din varf de munte...poate cineva sa-l convinga de contrariu? Nimeni. Cine isi pierde vremea cu toti dezaxatii de pe forumuri? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda, unii tot mai cred cu ardoare ca US is the best si globaliarea is cool... :biggrin: :stars:

cum stai cu rata la casa in California ?

 

Mai bine ai pune mana sa vezi filmul asta ca sa nu mai latrii pro-america si globalizare - daca esti contra macar ai bunul simt si inteligenta de a afla ce spune si cealata "parte" :

 

How Psychopaths Affect History 1 (click)

How Psychopaths Affect History 2 (click)

How Psychopaths Affect History 3 (click)

How Psychopaths Affect History 4 (click)

Editat de Lara Croft 2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda, unii tot mai cred cu ardoare ca US is the best si globaliarea is cool... :biggrin: :stars:

cum stai cu rata la casa in California ?

 

Mai bine ai pune mana sa vezi filmul asta ca sa nu mai latrii pro-america si globalizare - daca esti contra macar ai bunul simt si inteligenta de a afla ce spune si cealata "parte" :

 

How Psychopaths Affect History 1 (click)

How Psychopaths Affect History 2 (click)

How Psychopaths Affect History 3 (click)

How Psychopaths Affect History 4 (click)

Ceea ce am scris eu mai devreme nu are nici o legatura cu pro -America, cu globalizare sau cu alte tampenii ci e pur si simplu realitatea. Ideea ca americanii ar fi niste sclavi este absolut o nebunie si doar o persoana dezechilibrata poate afirma asa ceva. La fel ca peste tot in tarile dezvoltate exista oameni care lucreaza mai mult decat altii, exista oameni care sunt platiti mai bine decat altii etc. Dupa cum am mai spus doar o persoana dezechilibrata poate sa faca asemenea afirmatii despre America.

 

Pe mine pur si simplu nu ma intereseaza linkurile tale, stiu care este realitatea pentru ca o traiesc zilnic, atat eu cat si prietenii si cunoscutii din America.

 

Ai inceput discutia cu o minciuna (cum ca 70 % din americani ar sta cu chirie), minciuna ta a fost demascata si acum continui cu alte ineptii, la fel de halucinante. Inteleg ca esti plin de venin si probabil ca nu ai mari satisfactii in viata, dar cel putin ai bunul simt de a te abtine de a improsca cu minciuni si istericale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×