Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

Iubire sau Vampirism - ce daruim si cui?

Postări Recomandate

Iubire sau Vampirism - ce daruim si Cui?

 

Iata ca tema noastra are un cu totul alt sens. Am vorbit despre cuplu, am vorbit despre colegi, prieteni, familie, am vorbit despre ce trebuie sa emita fiecare si ce trebuie sa primim.

 

Iubirea este o forma de manifestare a emisiei noastre de Lumina catre ce a lasat Dumnezeu cu viata sau nu. Iubirea o putem manifesta ca daruire a noastra pentru TOATE. Ca Armonie. Dar o manifestam?

 

Nu. Nu suntem constienti de cat daruim, cat Iertam, cat Primim.

 

Totul este lant. Cat dau, atata primesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Ma chinuie o intrebare de mult...: cand ti-e mila de tine, pierzi energie? de unde ei? unde se duce a ta? cine o receptioneaza, ca energie rea nu e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand ne e mila de noi..mai si transmitem stari proaste :friends:

 

;) Ihm! da nu stiu sa intru in amanunte...daca m-as concentra mai tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends: Ma chinuie o intrebare de mult...: cand ti-e mila de tine, pierzi energie? de unde ei? unde se duce a ta? cine o receptioneaza, ca energie rea nu e!

mda ... in mod cert , autocompatimirea se traduce la nivel mental ca o stare , hai sa-i spun deplorabila, cu toate ca nu e cel mai potrivit cuvant, insa ... la nivel subtil , vom remarca o scurgere importanta de energie, care la randu-i se va rasfrange asupra celor din jurul nostru , cu care empatizam in mod voit sau nu !

 

fluxul energetic insa , se produce intotdeauna in sens dublu... astfel, receptorul devine la randu-i emitator pentru noi !

 

doar o parere ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fluxul energetic insa , se produce intotdeauna in sens dublu... astfel, receptorul devine la randu-i emitator pentru noi !

doar o parere ... .

 

Da, blocul...dar sa imaginez:

 

ma cearta cineva...trece timpul, eu uit...si el isi aduce aminte de mine si ma suna...si-mi demonstreaza ca nu m-a uitat, ba mai mult,ma intreaba cum ma simt...Atunci, eu ma simt ciudat, realizez ca nu am avut dreptate eu, cand m-a certat, ca-i pasa de mine...

 

Deci, persoana nu este de fata, mie mi-e rusine si mila de mine, realizez ca stie ca nu ma simt bine...mi-e milaaaa. Ce se intampla atunci? de fapt nu-mi plang de mila, mi-e rusine si mila de mine ca lui ii e mila de mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am inteles nimic :friends:

 

Nu ti-a fost mila de nimeni? Dar de tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, blocul...dar sa imaginez:

 

ma cearta cineva...trece timpul, eu uit...si el isi aduce aminte de mine si ma suna...si-mi demonstreaza ca nu m-a uitat, ba mai mult,ma intreaba cum ma simt...Atunci, eu ma simt ciudat, realizez ca nu am avut dreptate eu, cand m-a certat, ca-i pasa de mine...

 

Deci, persoana nu este de fata, mie mi-e rusine si mila de mine, realizez ca stie ca nu ma simt bine...mi-e milaaaa. Ce se intampla atunci? de fapt nu-mi plang de mila, mi-e rusine si mila de mine ca lui ii e mila de mine...

mda... in realitate te copleseste dovada bunatatii sale ... si ce poate fi mai minunat decat sa-ti reversi bunatatea -transformata in energie , asupra semenilor tai ? ... insa tu ar trebui sa stii mult mai bine mecanismul asta ! :friends:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti-a fost mila de nimeni? Dar de tine?

 

ba mereu si ... tocmai de-aia citeam si n-ma inteles cum merge treaba ...dar ... mai citesc io

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×