Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Explicarea profetiilor biblie din Cartea lui Daniel si Apocalipsa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Religia ebraica a provocat o separare a oamenilor, in cei care cred in zeu si ce s-a scris despre el si ceilalti. Poti fi bun si crede in explicatii prin natural, fiind doar o intelegere a istoriei si vietii prin prisma realitatii.

 

Eu am trait in perioada comunista, cand mi se spunea, nu exista decat oameni, animale si plante.

 

Intre timp comunistii au devenit capitalisti si se duc la biserica de fatada.

 

Eu astept Armaghedonul ca acesti făţarnici sa fie duşi ca boul la junghere cu un belciug de fier in nas.

 

Oricine va merge cu ei la razboi isi merita moartea trupeasca si chinul vesnic dupa judecata.

 

Nu exista natural, rational, exista FOAME, AMBITIE, PLACERE, POFTE, iar PAMANTUL peste 1-2 sute de ani nu va mai putea satisface pofetele oamenilor. De acea ei vor prefera moartea rapida la Armghedon decat o viata lunga in chinuri.

Belsugul actual e iluzoriu, se va termina curand.

 

Oamenii care se inchina la natural vor turba de manie cand naturalul se va intoarce impotriva lor. Cand vor vedea ca s-au nascut prea tarziu pentru a mai gusta naturalul OTRAVIT.

 

Nici nu asta e scopul existentei omului, sa se complaca in natural, el trebuie sa evolueze spiritual, sa aspire la mai mult.

Naturalul trece, planeta se va distruge curand.

 

Aglomeratie, foamete, natura otravita, furie, razboi, haos. Asta ne asteapta, asta va oferi naturalul iar Dumnezeu nu va fi in natura sa o indulceasca, dinpotriva va turna indoit din mania sa, ca toti cei care au distrus pamantul sa-si bea propria otrava.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca cei care au trait intre atei devin credinciosi si cei care au trait intre credinciosi au devenit atei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×