Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Explicarea profetiilor biblie din Cartea lui Daniel si Apocalipsa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intrati pe www.apocalipsa.faithweb.com si cititi si spuneti ce parere aveti, ar putea fi asa sau nu? unele s-au implinit, restul se vor implini in forma asta sau e absurda interpretarea de acolo?

 

iata cateva lucruri din ceea ce scrie acolo:

 

Semnul Fiarei (666)

 

Ce este semnul Fiarei a 4-a, cea care era, nu mai este, si va veni (adica fostul imperiu roman devenit U.E si apoi o mare dictatura din cauza crizei economice mondiale). Se spune ca semnul e 666.

 

In vremurile din urma vom avea toti niste cartele care vor contine cartea de identitate, permis conducere, carnet de sanatate, carte de credit etc. poate si codul genetic pentru a-si sti fiecare riscurile genetice).

 

Din cauza marii foamete in imperiul fiarei, nimeni nu va putea sa-si cumpere ratia de mancare decat cu acea cartela (parca unii stim deja ce inseamna asta, cand daca nu aveai buletin de oras nu puteai cumpara o paine) . Oamenii in disperare vor incerca sa-si fure unii altora cartelele cu cip sau sa le sparga codul. Atunci guvernul Fiarei condus de Antihrist va lua decizia ca cipul cartelei sa fie implantat sub pielea de la mana sau de la frunte. Cipul va fi piezoelectric si va putea fi citit prin emiterea de unde radio, acesta se va electriza si va emite un

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrati pe www.apocalipsa.faithweb.com si cititi si spuneti ce parere aveti, ar putea fi asa sau nu? unele s-au implinit, restul se vor implini in forma asta sau e absurda interpretarea de acolo?

Semnul Fiarei (666)

Ce este semnul Fiarei a 4-a, cea care era, nu mai este, si va veni (adica fostul imperiu roman devenit U.E si apoi o mare dictatura din cauza crizei economice mondiale). Se spune ca semnul e 666.

In vremurile din urma vom avea toti niste cartele care vor contine cartea de identitate, permis conducere, carnet de sanatate, carte de credit etc. poate si codul genetic pentru a-si sti fiecare riscurile genetice).

 

Din cauza marii foamete in imperiul fiarei, nimeni nu va putea sa-si cumpere ratia de mancare decat cu acea cartela (parca unii stim deja ce inseamna asta, cand daca nu aveai buletin de oras nu puteai cumpara o paine) . Oamenii in disperare vor incerca sa-si fure unii altora cartelele cu cip sau sa le sparga codul. Atunci guvernul Fiarei condus de Antihrist va lua decizia ca cipul cartelei sa fie implantat sub pielea de la mana sau de la frunte. Cipul va fi piezoelectric si va putea fi citit prin emiterea de unde radio, acesta se va electriza si va emite un

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot n-am inteles ce legatura exista intre mania lui Dumnezeu exercitata asupra pacatului, si combinatia aia de linii subtiri si groase puse una langa alta numit cod de bare. 8) :) Ce are codul de bare cu pacatul? :(

E clar: prea mult SF in combinatie cu necunoasterea Bibliei, este daunatoare vietii de crestin. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In continuare stati cu ochii pe Israel. Ei sunt folositi de D-zeu ca sa ne dovedeasca puterea Lui. El

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord ,stati in continuare cu ochii pe israel si , as completa - pe uniunea europeana si mai tineti minte 666, Rapirea a milioane de oameni, si faptul ca exista rai/iad si ca dumnezeu ii iubeste pe toti si vrea sa mantuiasca pe fiecare

Problema ar fi sa nu ramaneti cu ochii tot acolo. :) Si astfel, hipnotizati de SF-ul statului Israel invincibil, a chipurilor si a umilelor coduri de bare sau a cardurilor(fie ele chiar si de identitate!), adevaratele probleme sa treaca pe langa voi fara sa alerge, dar neobservate. Cum ar fi esenta pazirii poruncilor lui Dumnezeu asa cum au fost date de El. Caci asta va face diferenta intre insemnat si neansemnat cu acel cumplit semn. :)

8)

 

In vremurile din urma vom avea toti niste cartele care vor contine cartea de identitate, permis conducere, carnet de sanatate, carte de credit etc. poate si codul genetic pentru a-si sti fiecare riscurile genetice).

Mda, si care cartele Il vor supara atat de tare pe Dumnezeu Creatorul cerului si a pamantului, incat Acesta va da o noua porunca:"Sa nu va faceti cartele..."??? :(

Pe ce te bazezi cand spui ca acceptarea unei cartele amarate va atrage pedeapsa divina? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marinel, in chestia cu Luna iti recomand reportajul de pe Discovery "If we had no moon" cam asa ceva e titlul.

 

Daca informatica ar fi atat de usor de invatat ca o limba straina am avea inflatie de programatori muritori de foame. Din pacate informatica chiar daca presupune invatarea unor limbaje de programare nu se rezuma la asta, ci la ce rezolvarea prin algoritmi a unor probleme logice si matematice din diverse domenii economie, adica pura creatie, asa cum unii dezvolta probleme de matematica (autorii de culegeri) asa si un progamator adevarat dezvolta solutii cu acele limbaje de programare. Degeaba le sti daca nu poti crea nimic cu ele. E extrem de fortata asemanarea care ai facut-o.

 

IN legatura cu EAN-13 citeste articolul apocalipsa 13 - sfarsitul libertatii umane de Ing. Mircea Vlad, acolo iti explica exact cu imagini si calcule, daca esti informatician o sa intelegi. Daca nu il gasesti articolul lasa-mi adresa de e-mail si ti-l trimit. E un pdf de 890 KB. Eu l-am gasit pe dc++ la adresa guild.rospot.com:4111 fisierul se numeste Mircea Vlad - Apocalipsa 13 (sfarsitul libertatii umane)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marinel, in chestia cu Luna iti recomand reportajul de pe Discovery "If we had no moon" cam asa ceva e titlul.

Iar eu iti recomand ceva mai serios:

Daca nu ar fi luna

Daca informatica ar fi atat de usor de invatat ca o limba straina am avea inflatie de programatori muritori de foame. Din pacate informatica chiar daca presupune invatarea unor limbaje de programare nu se rezuma la asta, ci la ce rezolvarea prin algoritmi a unor probleme logice si matematice din diverse domenii economie, adica pura creatie, asa cum unii dezvolta probleme de matematica (autorii de culegeri) asa si un progamator adevarat dezvolta solutii cu acele limbaje de programare. Degeaba le sti daca nu poti crea nimic cu ele. E extrem de fortata asemanarea care ai facut-o.

Da, este nevoie si de logica, dar majoritatea problemelor rezolvate nu implica matematica decat la nivel de scoala generala. Crede-ma, si eu lucrez, peste orele de scoala in programare.

IN legatura cu EAN-13 citeste articolul apocalipsa 13 - sfarsitul libertatii umane de Ing. Mircea Vlad, acolo iti explica exact cu imagini si calcule, daca esti informatician o sa intelegi. Daca nu il gasesti articolul lasa-mi adresa de e-mail si ti-l trimit. E un pdf de 890 KB. Eu l-am gasit pe dc++ la adresa guild.rospot.com:4111 fisierul se numeste Mircea Vlad - Apocalipsa 13 (sfarsitul libertatii umane)

 

Raman la parerea ca in viitor se vor gasi alte metode, mai bune de identificare a persoanelor.

Iata si cum arata 666666666666 in cod de bare. Ce este atat de inspaimantator aici?

post-14180-1154716407_thumb.jpg

Editat de Marinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marinel: la adresa care mi-ai dat-o cu Luna si importanta ei pentru viata pe Pamant se confirma ce se spune pe Discovery dar foarte putin detaliat si anume:

 

"In response to your question about not having a Moon, won't the Earth spin faster if there was no moon?

 

Lynn: Yes, this is true, thanks for bringing it up! The Earth's rotation is being slowed through tidal interactions with the Moon. If the Moon had never existed the Earth would be spinning much faster. In fact, our day would probably only be about 6 hours long! The fast rotation rate would lead to faster winds and stronger storms. The fast rotation speed would also have implications for plant photosynthesis, and animal hunting and sleeping cycles. "

Asadar la un ciclu circadian de 6 ore am avea numai insecte si mici mamifere pe planeta. Mamiferele mari au nevoie de un ciclu mai lung, sau tu crezi in evolutia si adaptarea continua la absurd? eu nu cred din pacate in evolutie, cred in Creatie. Evolutia materiala e o iluzie pentru mine ca sa rataceasca pe unii. Verigile sunt inca lispa.

 

Partea cu scnanatul retinei si alte misloace de identificare a persoanei nu tine. E nevoie de un cip care sa poata fi scris cu informatii personale, nu doar numar de identificare ci si apartenenta la Imperiul Fiarei precum si cash-ul detinut de respectivul cetatean, fiindca in Ppocalipsa scrie ca nimeni nu poate cumpara sau vinde fara semnul ala in Imperiu (semn care dovedeste ca cetateanul face parte din imperiu, s-a lepadat de credinta in Hristos si are destui bani pentru o bucata de paine), deci e clar ca nu e vorba de scanari de retina.

 

 

Eu C.N.P.-ul l-am bagat in sitemul EAN (nu EAN-13, recunosc) si in ala chiar asa iese, cu barele alea simetrice. EAN e pe toate produsele si alea 3 bare se vad clar. Sincer n-am inteles algoritmul de codare la EAN si daca e adevarat ce zic multi ingineri, ca are 666 in el, dar eu ii cred pe cuvant.

 

Intr-o forma sau alta profetia se va indeplini asa cum si Israelul s-a restabilit dupa aproape 2000 mii de ani. Si multe altele s-au mai implinit.

 

Cat despre descompunerea atomilor pana la nivel de fotoni, x, gama si de care or mai fi prin fisiune nucleara asta stie oricine, fisiunea nucleara este reprezentata cel mai simplist prin formula cea mai simplista a teoriei relativitatii (e=mxc2) ca mai sunt si altele mai complicate, Einstein a lucrat si el cu savantii de la Los Alamos in construirea bombei atomice.

 

Acasa am mai multe biblii, si pe comp la fel, in una scrie, "si pamantul era netocmit si gol" in alta "gol si fara forma". Cum se stie, gazul nu are forma, el ia volumul spatiului in care se afla si de asemenea pare "gol" adica nu e solid. Netocmit poate foarte bine sa se refere la acest lucru, precum si la faptul ca materia nu era inca definitivata, adica se gasea doar un element chimic, hidrogenul.

 

Ce am scris, am scris pentru ca unii sa creada in Biblie (mai ales daca au fost atei). Dar iti spun ca nici nu e nevoie de ceea ce am scris pentru ca cei alesi sa creada. Cei materialisti, vor ramane cu materia si desi vor cunoaste materia cu deamanuntul, nu vor intelege mai mult ca unul fara nici o scoala. Iar cei fara nici o scoala vor crede chiar si fara povestile astea, fiindca au fost alesi mai dinainte sa creada. Asa se pune problema cu credinta. Unii vor fi facuti de olar de la inceput ca vase de ocara (oliţă, daca vrei) iar alţii ca vase de cinste. Cine e pe pamant intr-un fel sau altul se vede, dar nu la nivel de individ, ci la nivel de popor, dupa nivelul de trai al celor multi. Fiindca nici bogatiile pamantului (petrolul, aurul, gazele) nici invatatura unora nu aduc bunastarea celor multi. Ci doar daca intr-un popor predomina cei morali (acestia sunt vasele de cinste, care respecta legile adevarului). Totusi mantuirea pentru crestini nu vine nici din nivelul de trai si nici din Legea lui Moise in excusivitate. Cine e neprihanit sa arunce primul cu piatra s-a spus.

 

Rolul lumii materiale nu e nici indreptatirea prin cunoasterea ei, sau a altor lumi daca exista. E imposibil, scrie in Biblie "sa traiasca omul si sa-l vada pe D-zeu", de aici intelem ca atata timp cat suntem in trup nu vom avea acces la alta lume (in mod direct, constient si palpabil). Tocmai ca sa avem senzatia ca "totul se afla aici" si sa ne comportam ca si cand am trai 1000 de ani. In acest fel oamenii isi vor da pe fata caracterul. Ticalosii vor fura ca si cum neamul lor va fi vesnic si ei vor dainuii vesnic, iar furaturile sa le ajunga. Cei trufasi vor actiona ca sa ajunga cat mai sus in ierarhia sociala,ca si cum ar ramane acolo vesnic. Daca nu vor intui sfarsitul lumii materiale si al lor personal nu vor putea actiona decat ca niste animale de prada. Cei morali din nastere se vor purta corect si fara credinta in ceva. Dar dupa cum stim, Hristos a venit in lume pentru cei "bolnavi" e imoralitate. El vrea sa-i salveze si pe ei. Dar daca ei nu cred decat in lumea asta nu vor dori sa se salveze, si vor fi gica contra pana cand vor da fata cu insusi D-zeu, si atunci va fi "plansul si scr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cititi cu atentie ce am raspuns la argumentele "stiintifice" emanate de Marinel.

 

Eu am spus ca materia atinge viteza luminii dupa ce se transforma in fotoni (conform teoriei relativitatii, care tocmai asta dovedeste, si am dat exemplu bomba atomica, ce a inteles Marinel ati citit deja mai sus).

Sa mai explic inca odata ce inseamna E=mxc2? Ca masa se transforma in energie conform acestei formule? E mai simplu ca regula de 3 simpla.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×