Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Magie, farmece si alte lucruri rele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Magia alba sau neagra te poate aduce inspre cel rau tot asa cum rugaciunea, spovedirea te aduce spre Dumnezeu. Cu cat faci mai multa magie cu atat cel rau are mai multa influenta asupra ta. Daca cineva face farmece asupra ta sau iti merge rau, du-te la preot si da-ti cu apa sfintita pe tine si roaga preotul sa-ti faca o sfestanie adica o sfintire a casei. Sfestania se poate face si e bine sa fie facuta lunar. DACA VREI SA-ti MEARGA BINE, DU-TE LA FIECARE 40 DE ZILE LA BUSTENI LA MANASTIREA CARAIMAN LA PARINTELE GHERONTIE, SE POATE AJUNGE PE JOS DE LA GARA , PUNE UN POMELNIC PENTRU VII SI PENTRU MORTI SI LA VII IN DREPTUL NUMELUI TAU PUNE PROBLEMA CARE TE FRAMANTA BOALA, SERVICI, FARMECE ASUPRA MEA, SI ALTELE. Eu mi-am rezolvat o problema cu serviciul. LA pomelnicul pentru morti trece cu tot neamul lor cel adormit. De acolo ia si apa sfintita cu care sa-ti stropesti locuinta si pe tine si pe care s-o bei dimineata pe nemancate . Pune pomelnice si Duminica la Biserica.

 

http://www.sfaturiortodoxe.ro/_magie.htm

 

O carte foarte buna pentru cei ce doresc sa se fereasca de farmece: http://www.cartiortodoxe.ro/cartea-carte/2...andru,-pr..html http://www.scribd.com/doc/4006433/Pr-ARGATU-Despre-vraji

 

Daca ai o vraja pe tine, te simti nelinistita, iti vin ganduri rele, ai senzatii aiurea citeste cartea de mai sus dar in general poti zice Acatistul Mantuitorului zilnic http://biblioteca.golia.ro/acatistier/Acat...tuitorului.html si dupa fiecare icos zi: Doamne iarta-mi pacatele , dezleaga-mi vrajile , farmecele, juramintele, blestemele si legaturile , alunga duhurile necurate pe pustiu unde om nu locuieste sa se duca si la noi sa nu se mai intoarca.

 

Ca de exemplu spiritismul care e foarte periculos. La un spital de boli nervoase s-a observat ca 70% din cei internati au facut spiritism si asta se explica pentru ca pentru a face sedinte de spiritism cei de acolo trebuie sa dea o parte din energia lor nervoasa spiritelor si cand cei de acolo raman fara energie nervoasa , nasol. Mai multe despre pericolul spiritismului la cartea Cararea Imparatiei de parintele Arsenie Boca. Aici e o lucrare stiintifica "Spiritism and schizophrenic reactions.

Katzenelbogen, S." care arata o legatura intre spiritism si reactii schizofrenice. http://psycnet.apa.org/index.cfm?fa=main.d...=1941-03435-001 Pe articolul de wikipedia pentru schizofrenie se arata : http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia "Researchers into shamanism have speculated that in some cultures schizophrenia or related conditions may predispose an individual to becoming a shaman;" Cercetatorii au descoperit ca schizofrenia in anumite culturi sau posedarea probabil este vazuta ca un avantaj pentru a deveni saman adica magician. La fel hindusii numesc oamenii posedati cu probleme mintale ca oameni deosebiti. Un exorcist rus a reusit sa vindece pe cineva cu schizofrenia prin exorcism , si eu tind sa cred ca schizofrenia poate insemna posedare sau o influenta marita a unui spirit asupra pacientului.

 

Pentru cei ce ies din trup prin yoga sau alte practici s-a constatat ca 90% cand se intorc gasesc spirite straine periculoase caci atunci cand sufletul le-a iesit din corp usa de iesit a ramas deschisa si pe aici pot intra spiritele.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ai prea mare dreptate in ce priveste spiritismul si bolile psihice. Tocmai studiez subiectul. Parca mi-ai citit gandurile si intrebarile.

Din pacate sau din fericire nu ortodoxia si ocultismul ei sunt solutia. Nici asa zisul exorcism, care te afunda si mai greu in mocirla.

 

In primul si-n primul rand nu tre sa ne hazardam sa punem orice situatie nefavorabila pe seama farmecelor sau vrajilor de diferite culori. E si stupid dar si periculos.

Singura si cea mai eficienta solutie este CUNOASTEREA si intelegerea sursei problemelor,care de cele mai multe ori e in propriile noastre greseli si puncte de vedere obtuze.

Dar intr-adevar multe nenorociri isi au cauza si in ocultusmul turbat care sugruma gandirea noastra de romani.

 

Nu mai insist, dar eu una am reusit sa descopar, sa identific sursele multor dureri din trecut si prezent, printr-un lucru extrem de simplu si extrem de greu: am acceptat sa-mi schimb felul de a vedea totul, absolut totul in viata mea si in primul rand, cel mai important, pe Dumnezeu si Cuvantul Lui. De aici pleaca absolut toate celelalte.

Tre sa ai un curaj turbat, e exact, exact la fel ca si cum te-ai arunca din avion fara parasuta.

 

E absurd si idiot sa te arunci dintr-un avion care STII ca functioneaza bine, si este coordonat sa zicem, si de la sol si prin satelit si prin dotarea proprie, si care detecteaza in avans orice turbulente si le evita, iar echipajul de bord e unul profesionist si vegheaza la siguranta calatorilor.

 

Dar cand vezi prea bine ca avionu, din diferite motive se va prabusi sau va fi deturnat si oricum vei muri, e la fel de absurd sa ramai in el. Tre sa alegi felul in care sa mori.

Eu una am ales sa mor in mine insami, mi-am dat drumu frumos din avionu cu motor, am crezut ca e gata cu mine si m-am trezit ca am aterizat pe o saltea noua si perfecta pentru mine, exact pe masura mea, pregatita de Cineva care STIA DINAINTE toate cele, dar decizia de-a ma arunca a fost in intregime a mea. Gasisem si o parasuta in avion si as fi putut sa ma folosesc de ea, sa-mi fie mai usor, dar am stiut ca asta imi va incetini caderea, punandu-mi viata in pericol.

 

Dupa ca am aterizat pe noua mea saltea a trebuit sa o iau intr-o directie. Si aici un rol urias in schimbarea gandirii mele l-a avut Jedi, provocandu-ma la a fi curioasa si la a-mi schimba punctele de vedere ale caror prizoniera eram.

 

Linkurile pe care le-ai pus sunt fff bune, dar pagina de pe wikipedia este si in limba romana, deci mai usor de inteles si de studiat.

I'll keep searching and....."digging my way for somerhing better", vorba lu James din "Bleeding me".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×