Sari la conținut
Forum Roportal
detena

help!

Postări Recomandate

Buna Juliana,

Mi-ai fost de mare folos, iti multumesc ptr. ca te-ai documentat pentru mine si mi-ai raspuns, acum sigur merg la un medic pediatru sa vad cauza.

Baietelul nu a fost bolnav , din precautie i-am facut testul ptr.hepatita si daca tot au recoltat sange am vrut sa-i fac si alte analize. I-am facut si testul ptr. C si D , rezultatul il voi primi pe 15 sept. ,sper sa fie ok . Acum fac legatura cu bubitele (erau pline cu apa si destul de dureroase cand se spargeau) care ii ieseau de doua,trei ori pe an , medicii imi spuneau ca face alergie la flori, iarba, etc si in perioada de iarna cand nu era vegetatie spuneau ca de la lana, puf, etc.

De mic este grasut ,mananca fff bine si ii plac bunatatile. Anul acesta nu i-au iesit totusi.

 

Mii de multumiri si va cer scuze ptr. ca am pus o intrebare care nu este legata de hepatita

 

o seara placuta tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baietelul nu a fost bolnav , din precautie i-am facut testul ptr.hepatita si daca tot au recoltat sange am vrut sa-i fac si alte analize. I-am facut si testul ptr. C si D , rezultatul il voi primi pe 15 sept. ,sper sa fie ok . Acum fac legatura cu bubitele (erau pline cu apa si destul de dureroase cand se spargeau) care ii ieseau de doua,trei ori pe an , medicii imi spuneau ca face alergie la flori, iarba, etc si in perioada de iarna cand nu era vegetatie spuneau ca de la lana, puf, etc.

De mic este grasut ,mananca fff bine si ii plac bunatatile. Anul acesta nu i-au iesit totusi.

Hallo rexi 1968,

ma bucur daca pot sa te ajut cu ceva. Poate e bine sa ii schimbi copilului putin modul de a se hranii, ma refer la mai putine dulciuri samd. si mai multa miscare... sti tu.

Va tin pumni sa iasa analizele bine.

Numai bine!

Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Juliana,

Dupa o zi de munca , mesajele primite sunt o incurajare pentru mine si indraznesc sa spun chiar pentru noi toti cei care citim.

 

Sanatate tuturor si sa auzim de bine

Roxana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hallo rexi 1968,

ma bucur daca pot sa te ajut cu ceva. Poate e bine sa ii schimbi copilului putin modul de a se hranii, ma refer la mai putine dulciuri samd. si mai multa miscare... sti tu.

Va tin pumni sa iasa analizele bine.

Numai bine!

Juliana

Da roxana si pe mine ma incurajeaza mesajele de pe forum, nu sintem singuri! Eu am inceput sa vorbesc cit mai putin despre problema mea cu cei din jurul meu pentru ca nu vreau ca de fiecare data cind dau cu ochi de cineva sa-i fie frica aceluia ca iara incep cu HBV-ul si nu vreau ca de fiecare data cind ma vede cineva sa se gindeasca direct la virus.

Miine plec in concediu in munti, pentru 10 zile, bineinteles fara internet, asa ca voi lipsi putin. Sper sa aud numai vesti bune cind ma intorc.

Cu bine!

Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concediu placut, sa ai parte de timp frumos si te asteptam sa revi odihnita, si tot asa de prompta cu raspunsurile la intrebarile puse de noi.

sa auzim de bine

Roxana

Editat de rexi_1968

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×