Sari la conținut
Forum Roportal
luna_albastra

HOMOSEXUALITATEA este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

este pacat sa iubesti o persoana de acelasi sex?

ii putem condamna ca au ales aceasta cale? :fool:

personal nu am nimic cu ei,pt mine sunt persoane normale, dar sunt multi care ii critica

si ii batjocoresc numai pt faptul ca au ales alta cale.....fiecare este liber sa iubeasca pe cine vrea,nu putem noi sa stabilim cine iubeste pe cine......

voi ce parere aveti?

Editat de laleaua_neagra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu este un pacat, ci doar o anormalitate.

Si ma rog ce este normal si ce este anormal in ceea ce facem ? sau mai bine zis care sunt limitele si cine stabileste aceste limite ?

Nu cred ca este nimik anormal cu ei. Asa sunt ei si nu trebuie sa-i judecam. Nu am nimika cu ei atat timp cat nu atenteaza la vioatza mea si da pot fi unii oameni extraordinari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu este un pacat, ci doar o anormalitate.

 

Din punctul meu de vedere este o buala psihica.

 

Si ma rog ce este normal si ce este anormal in ceea ce facem ? sau mai bine zis care sunt limitele si cine stabileste aceste limite ?

Nu cred ca este nimik anormal cu ei. Asa sunt ei si nu trebuie sa-i judecam. Nu am nimika cu ei atat timp cat nu atenteaza la vioatza mea si da pot fi unii oameni extraordinari.

 

Daca tise pare ca sunt atat de normali punete in locul unuia si apoi mai vorbim sau daca deja esti astfel no comment

 

se pare ca este o boala nu un pacat...atata timp cat nu deranjeaza pe nimeni si nu ies sa faca demonstratii tampite sa le fie de bine

 

Da este intradevar o buala dar intre timp mai cititi si vechiul testament :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este pacat sa iubesti o persoana de acelasi sex?

ii putem condamna ca au ales aceasta cale? :fool:

personal nu am nimic cu ei,pt mine sunt persoane normale, dar sunt multi care ii critica

si ii batjocoresc numai pt faptul ca au ales alta cale.....fiecare este liber sa iubeasca pe cine vrea,nu putem noi sa stabilim cine iubeste pe cine......

voi ce parere aveti?

este doar o optiune sexuala ... atat !

ca ne place sau nu, asta e o alta poveste ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este doar o optiune sexuala ... atat !

ca ne place sau nu, asta e o alta poveste ...

 

 

NU e DOAR o optiune sexuala .

 

Este unul dintre pacatele considerate de Dumnezeu , si consemnate in Biblie ca fiind :

PACAT DE MOARTE .

 

Asta daca , bineinteles , acceptam Divinitatea . Si vreo regula ... CEVA , ca punct de plecare ,

ce DA SENS notiunii de Bine si Rau .

 

( NU TOATE pacatele au aceeasi gravitate .)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU e DOAR o optiune sexuala .

Este unul dintre pacatele considerate de Dumnezeu , si consemnate in Biblie ca fiind :

PACAT DE MOARTE .

Asta daca , bineinteles , acceptam Divinitatea . Si vreo regula ... CEVA , ca punct de plecare ,

ce DA SENS notiunii de Bine si Rau .

( NU TOATE pacatele au aceeasi gravitate .)

 

sigur...asta insa o putem discuta pe topicul de la religie...

...din punctul meu de vedere, imi mentin cele scrise mai sus... :fool:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×