Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

am o problema serioasa e careva?

Postări Recomandate

appp.... placa de retea care o ai si nu e onboard si vrei sa o folosesti e realtek da?, placa de baza o ai cumva cu chipset sis si placa de retea e cumva sis900?

 

 

am intalnit o prooblema de conflict pe placa de baza cu chipset sis 730 facut ade eagle-tech cand am vrut sa folosesc alta placa de retea in loc de cea onboard... am observat ca download nu se putea efectua cu mai mult de 5KB cu toate ca placa in alt calc era ok..... atunci am renuntat sa folosesc la acel calc placa de retea separata...... dadea un fel de conflict ciudat.

 

 

e cumva cazul?sper ca nu

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anca maria :crazy: eshti tare.. lucrezi la vreo firma de ai atatea cunoshtiintze?? le mai am shi yo cu pcurile da.. asta e am doar 12 ani.. shi shtiu o gramada de chestii adika de facut windowsu le mai am cu netu.. de montat orice componenta hardware pe pc.... etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
appp.... placa de retea care o ai si nu e onboard si vrei sa o folosesti e realtek da?, placa de baza o ai cumva cu chipset sis si placa de retea e cumva sis900?

am intalnit o prooblema de conflict pe placa de baza cu chipset sis 730 facut ade eagle-tech cand am vrut sa folosesc alta placa de retea in loc de cea onboard... am observat ca download nu se putea efectua cu mai mult de 5KB cu toate ca placa in alt calc era ok..... atunci am renuntat sa folosesc la acel calc placa de retea separata...... dadea un fel de conflict ciudat.

e cumva cazul?sper ca nu

 

Da intradevar aceasta este problem IN CAZUL MEU AM ONBOARD PLACA DE RETEA SIS si am testat asta pe alta placa de baza si placa mea de retea realtek merge OK deci toata treaba era de la conflict am schimbat MAC-ul si merge MS mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×