Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Era mai bine pe timpul lui Ceausescu?

Postări Recomandate

Vezi ca confunzi personajele. Miron Mitrea - membru PSD :giverose: :o:

 

Miron Cozma - fost puscarias. :roll:

asa este ..numai ca unul este ..viitor.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...sau Ceasca, Nea' Nicu, Marele Impuscat, asa cum il ironizeaza unii. Sau din ce puncte de vedere era mai bine si din care p. de v. era mai rau? As prefera, pe cat posibil ca la acest topic sa-mi raspunda forumistii care au apucat macar 7-8 ani din timpul "Epocii de Aur" adica cei care in prezent ar avea minim 24-25 de ani si asta din motive lesne de inteles. Eu unul, pe la 1989 aveam vreo 9 ani, eram clasa a III-a, eram pionier si deja avansat la "functia" de comandant de detasament. :lol2: Ce vremuri...

 

Eu m-am nascut in 1983. Mama s-a rugat sa nu ajung sa-l cunosc pe Ceausescu. Am mers la o gradinita privata, unde am invatat limba engleza, si nu a trebuit sa port uniforma de nici un fel. La 6 ani, cand ar fi trebuit sa incep scoala, m-am rugat de parinti sa ma mai lase un an la gradinita. Si asa am inceput scoala in septembrie 1990, dupa ce se terminase cu Ceausescu. In iarna 1989 am zacut la pat, bolnava fiind de oreion. Tin minte ca in acel Craciun nu am avut decat un bradut mic de tot, din plastic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am nascut in 1983. Mama s-a rugat sa nu ajung sa-l cunosc pe Ceausescu. Am mers la o gradinita privata, unde am invatat limba engleza, si nu a trebuit sa port uniforma de nici un fel. La 6 ani, cand ar fi trebuit sa incep scoala, m-am rugat de parinti sa ma mai lase un an la gradinita. Si asa am inceput scoala in septembrie 1990, dupa ce se terminase cu Ceausescu. In iarna 1989 am zacut la pat, bolnava fiind de oreion. Tin minte ca in acel Craciun nu am avut decat un bradut mic de tot, din plastic...

De curiozitate ..ce gradinita era aia ..privata ? :lol2:

..ca parca descrii alte vremuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De curiozitate ..ce gradinita era aia ..privata ? :lol2:

..ca parca descrii alte vremuri.

 

Era la o doamna acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De curiozitate ..ce gradinita era aia ..privata ? :lol2:

..ca parca descrii alte vremuri.

Se practica şi

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×