Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mai fata..baciu nu are voce..atat!:doh:. ca el pot sa cant si eu,ca kempes ...ntz! :yahoo:

da, da , da, da.... bine ca o are Kempes si o foloseste la vanatoarea de knguri si crocodili... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, da , da, da.... bine ca o are Kempes si o foloseste la vanatoarea de knguri si crocodili... :yahoo:

 

pai iti trebe voce sa-i haituiesti pe aia

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alright. Incep cu albumul Ziua Vrajitoarelor, din 98. Per ansamblu, este cel mai bine lucrat album, si baietii reusesc sa se imbine in mod natural.

 

Track 1: Ziua Vrajitoarelor

 

Nu degeaba incep cu melodia asta pe la concerte. E ritmata, tobele cad greu (mai ales cand boxele is bune ;)), si vocea suna bine. However, textul nu e impresionant.

 

Track 2: Ochii din sertar

 

Imi place ritmul de pe ghitara. Si textul e ok; daca insisti, poti sa afirmi ca este despre demonii interiori ai fiecaruia. Si solo-ul de ghitara de la sfarsit e ok, desi nu mega-complicat.

 

Track 3: Doi pasi in urma ta

 

Cam puerila, sau mai bine zis comerciala. Ritmuri usoare, tema facila. Refrenul ma enerveaza.

 

Track 4: Aproape de voi

 

Una din preferatele mele, poate datorita aranjamentului sonor din fundal. Imi place ca au lasat deoparte instrumentalul pana la sfarsitul melodiei. Si daca nu avea vocea aia harsaita Kempes, ar fi fost excelent!

 

Track 5: Anarhia

 

E ok incercarea de fuziune muzicala, melodia asta e perfecta in mjlocul unui party :cry: De memorat: Doar beat pot sa ajung ca "Gin" Morrison, dincolo..., desi ma intrebat cati au auzit de tipul asta.

 

Track 6: Zi de zi

 

Alta melodie facila. Dar macar e cu mesaj, pentru adolescenti in special. Pe unele pasaje Kempes imi pare chiar beat :P desi e material de studio.

 

Track 7: Apocalipsa

 

Bagata cu cap, la mijlocul albumului. Imi place. Nu prea mai vezi rock la care tematica sa fie crestina. Si tobele alea apasatoare, plusate la bas, strabatute de riffuri scurte, si urletele... Pe scurt: :nea:. Nu limbajul poate exprima ce vreau eu sa zic.

 

Track 8: Nu mai am tigari

 

Childish. Sau bagata pentru head-bangeri. Respecta tonul general Cargo.

 

Track 9: Calatorie in timp

 

Mie imi da senzatia de timp care curge uniform, din cand in cand brazdat de cateva dungulite irelevante, evenimente sau oameni. Si finalul sa fie religios? Asa s-ar parea...

 

Track 10: Clasa muncitoare

 

Nu stiu exact ce au vrut cu melodia asta. Presupun ca e o parodie la adresa celor care proslaveau sistemele comuniste. "Ceru-i de plumb ca privirile lor". Ce mai vrei?

 

Track 11: Batacanda

 

Iz de legenda.. Daca accentuau putin ritmul de la ghitara, puteau sa o transforme in ceva cu efect catharctic. Dar Kempes a vrut sa-si arate tentaculele pe melodia asta :o: Oricum, e foarte buna pentru incheierea unui album.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa va spun!!!!

Ma bucur ca inca se mai vb de kempes.

As fi inebunit sa-l mai vad macar o data in concert cu cargo.

Sa nu inteleaga cineva ca am ceva cu igrisan. Toata stima, dar ca voce a doua dupa Kempes.

Acuma cica e in tara Kempes!!! Care a fost treaba de s-a ajuns la despartirea lor... nu stiu si cred ca e treaba lor, dar macar o data sa mai faca un concert impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa va spun!!!!

Ma bucur ca inca se mai vb de kempes.

As fi inebunit sa-l mai vad macar o data in concert cu cargo.

Sa nu inteleaga cineva ca am ceva cu igrisan. Toata stima, dar ca voce a doua dupa Kempes.

Acuma cica e in tara Kempes!!! Care a fost treaba de s-a ajuns la despartirea lor... nu stiu si cred ca e treaba lor, dar macar o data sa mai faca un concert impreuna.

da Kempes este in tara de fapt nu a fost niciodata plecat... problemele lor sunt chestii care le stiu foarte putini... iar aceia sunt apropiatii trupei.. un concert cu el nu cred k va mai fii posibil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alright. Incep cu albumul Ziua Vrajitoarelor, din 98. Per ansamblu, este cel mai bine lucrat album, si baietii reusesc sa se imbine in mod natural.

 

Track 1: Ziua Vrajitoarelor

 

Nu degeaba incep cu melodia asta pe la concerte. E ritmata, tobele cad greu (mai ales cand boxele is bune :yahoo:), si vocea suna bine. However, textul nu e impresionant.

 

Track 2: Ochii din sertar

 

Imi place ritmul de pe ghitara. Si textul e ok; daca insisti, poti sa afirmi ca este despre demonii interiori ai fiecaruia. Si solo-ul de ghitara de la sfarsit e ok, desi nu mega-complicat.

 

Track 3: Doi pasi in urma ta

 

Cam puerila, sau mai bine zis comerciala. Ritmuri usoare, tema facila. Refrenul ma enerveaza.

 

Track 4: Aproape de voi

 

Una din preferatele mele, poate datorita aranjamentului sonor din fundal. Imi place ca au lasat deoparte instrumentalul pana la sfarsitul melodiei. Si daca nu avea vocea aia harsaita Kempes, ar fi fost excelent!

 

Track 5: Anarhia

 

E ok incercarea de fuziune muzicala, melodia asta e perfecta in mjlocul unui party :yahoo: De memorat: Doar beat pot sa ajung ca "Gin" Morrison, dincolo..., desi ma intrebat cati au auzit de tipul asta.

 

Track 6: Zi de zi

 

Alta melodie facila. Dar macar e cu mesaj, pentru adolescenti in special. Pe unele pasaje Kempes imi pare chiar beat :) desi e material de studio.

 

Track 7: Apocalipsa

 

Bagata cu cap, la mijlocul albumului. Imi place. Nu prea mai vezi rock la care tematica sa fie crestina. Si tobele alea apasatoare, plusate la bas, strabatute de riffuri scurte, si urletele... Pe scurt: :yahoo:. Nu limbajul poate exprima ce vreau eu sa zic.

 

Track 8: Nu mai am tigari

 

Childish. Sau bagata pentru head-bangeri. Respecta tonul general Cargo.

 

Track 9: Calatorie in timp

 

Mie imi da senzatia de timp care curge uniform, din cand in cand brazdat de cateva dungulite irelevante, evenimente sau oameni. Si finalul sa fie religios? Asa s-ar parea...

 

Track 10: Clasa muncitoare

 

Nu stiu exact ce au vrut cu melodia asta. Presupun ca e o parodie la adresa celor care proslaveau sistemele comuniste. "Ceru-i de plumb ca privirile lor". Ce mai vrei?

 

Track 11: Batacanda

 

Iz de legenda.. Daca accentuau putin ritmul de la ghitara, puteau sa o transforme in ceva cu efect catharctic. Dar Kempes a vrut sa-si arate tentaculele pe melodia asta :o: Oricum, e foarte buna pentru incheierea unui album.

sorry k nu ti-am raspuns mai devreme dar am avut ceva treaba....

iti respect comentariile pt fiecare melodie... desi la unele faze nu sunt de acord...

oricum faza cu "Gin" Morrison e tare :crazy: ...

cat despre celelalte melodii nu am nimic de comentat... sau am dar nu pot acum... te las pe tine sa le comentezi si pe urma o sa stau si o sa-ti spun si parerea me.... e ok? :yahoo: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da Kempes este in tara de fapt nu a fost niciodata plecat... problemele lor sunt chestii care le stiu foarte putini... iar aceia sunt apropiatii trupei.. un concert cu el nu cred k va mai fii posibil...

 

Alinuta....

Dar ce s-a intamplat de fapt?

Mie din exterior imi pare extrem de puerila toata situatia asta.

S-au suparat uni pe alti si-au stricat jucariile, caca, nu stiu ce s-a intamplat si mi-e usor sa vb. dar cred ca orice ar fi fost se poate remedia. Sunt oameni mari si ceea ce ar trebui sa primeze este faptul ca in lumea asta dura erau o forta. Nu zice nimeni ca tre sa se iubeasca si sa-si boteze copii uni altora, dar macar sa-si vada si propriul interes, in ultima instanta sa se raporteze exclusiv la bani. Ma rog. Tare mi-as dori sa inteleg ce e in capul lor, dar din pacate nu se poate. Stiu doar ca as fi dispus sa platesc o avere pt un concert cargo cu kempes si mai sunt convins ca nu sunt singurul.

PS Pe siteul lor exista un mare frustrat care-l administreaza. In momentul in care readuci vb de kempes sau iti spui parere in mod civilizat despre acest caz iti blocheaza accesul. Daca urmariti interactivul siteului sunt numai te pup baciule, baciu iti multumesc ca la concertil x te-ai uitat la mine desi eram in fundul sali, la multi ani sa traiti si numai porcarii din astea scrise de prospeti posesori de buletin. Cargo reprezinta ceva. Mi-e greu sa cred ca barar si compania se complace in porcaria asta.

Va pup pe toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×