Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Alinuta....

Dar ce s-a intamplat de fapt?

Mie din exterior imi pare extrem de puerila toata situatia asta.

S-au suparat uni pe alti si-au stricat jucariile, caca, nu stiu ce s-a intamplat si mi-e usor sa vb. dar cred ca orice ar fi fost se poate remedia. Sunt oameni mari si ceea ce ar trebui sa primeze este faptul ca in lumea asta dura erau o forta. Nu zice nimeni ca tre sa se iubeasca si sa-si boteze copii uni altora, dar macar sa-si vada si propriul interes, in ultima instanta sa se raporteze exclusiv la bani. Ma rog. Tare mi-as dori sa inteleg ce e in capul lor, dar din pacate nu se poate. Stiu doar ca as fi dispus sa platesc o avere pt un concert cargo cu kempes si mai sunt convins ca nu sunt singurul.

PS Pe siteul lor exista un mare frustrat care-l administreaza. In momentul in care readuci vb de kempes sau iti spui parere in mod civilizat despre acest caz iti blocheaza accesul. Daca urmariti interactivul siteului sunt numai te pup baciule, baciu iti multumesc ca la concertil x te-ai uitat la mine desi eram in fundul sali, la multi ani sa traiti si numai porcarii din astea scrise de prospeti posesori de buletin. Cargo reprezinta ceva. Mi-e greu sa cred ca barar si compania se complace in porcaria asta.

Va pup pe toti.

mai acum se duce un mare razboi pe acel site... stii cum m-am saturat sa tot citesc injuraturi si multe chestii adresate lui baciu... ce a fost intre ei nu are cum sa mai fie indreptat.. oricat de mari sunt sa nu uitam, k exista orgolii..... iar Vali (administratorul site-ului) sterge comentariile cu Kempes pt a nu mai da motiv de cearta...

si mai e o chestie.. nu fac asta pt bani... s-au moderniza si comercializat in halul asta pt k asa le cere "piata",

sa vedem ce o urma...

iar povestea cu cearta nu o pot zice.... :fool:

Editat de Alinutza-Bebe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai acum se duce un mare razboi pe acel site... stii cum m-am saturat sa tot citesc injuraturi si multe chestii adresate lui baciu... ce a fost intre ei nu are cum sa mai fie indreptat.. oricat de mari sunt sa nu uitam, k exista orgolii..... iar Vali (administratorul site-ului) sterge comentariile cu Kempes pt a nu mai da motiv de cearta...

si mai e o chestie.. nu fac asta pt bani... s-au moderniza si comercializat in halul asta pt k asa le cere "piata",

sa vedem ce o urma...

iar povestea cu cearta nu o pot zice.... :fool:

Oricum te-as minti daca ti-as zice ca inteleg!!!!

Nu e vb de bani!!!! Era un exemplu extrem. Ideea e ca sunt fff buni impreuna in activitatea care o desfasurau, si chiar daca nu sunt caractere compatibile macar de amorul artei ar putea sa faca astfel de exceptii. In formula cu kempes si igrisan mi se pareau de vis (din punct de vedere al spectatorului).

Inca o data eu unul nu am nimic cu igrisan sunt convins ca e un super om, dar dpdv profesional fara kempes nu functioneaza in sistemul ala.

Ce sa-ti zic!!!!!

Sunt tare trist ca nu se poate trece peste orgoliile alea!!!!

Cat despre Vali........ scuza-ma, dar mi se pare un frustrat notoriu. Eu daca scriu si am acest dialog cu tine o fac pt ca sunt pasionat si am niste pareri, extrem de decente (zic eu), si cand imi dau delete toti ratatii nu ma simt f bine. Intr-adevar daca ne apucam sa ne porcaim atunci da.

Cam atat.

Am sa raman mereu cu speranta ca intr-o buna zi voi vedea din nou un concert cargo cu KEMPES si eventual si Igrisan. Toate bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Long time no see, eh? Alinuta, eu daca vrei mai fac recenzie la Spiritus Sanctus, si atat, ca doar pe asta il stiu mai bine, pe langa Ziua V.

 

Cat despre certurile lor intestine, nu ma bag. Oricum nu vor mai fi niciodata ce au fost, fara Kempes si fara liveuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Long time no see, eh? Alinuta, eu daca vrei mai fac recenzie la Spiritus Sanctus, si atat, ca doar pe asta il stiu mai bine, pe langa Ziua V.

 

Cat despre certurile lor intestine, nu ma bag. Oricum nu vor mai fi niciodata ce au fost, fara Kempes si fara liveuri.

toti se schimba la un moment dat...nu? partea care nu am inteles-o si nici nu o inteleg este faza cu "liveuri"... ce vrei tu sa spui??? :friends: :flowers:

Editat de Alinutza-Bebe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe cand era Kempes, si catva timp dupa ce s-a retras, au mai cantat. acuma nu am mai auzit sa fi avut cantari de vreo cateva luni bune... Macar sa mentina flacara vie in memoria fanilor, daca nu a celorlalti

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe cand era Kempes, si catva timp dupa ce s-a retras, au mai cantat. acuma nu am mai auzit sa fi avut cantari de vreo cateva luni bune... Macar sa mentina flacara vie in memoria fanilor, daca nu a celorlalti

poi au mai avut cantari, daca vrei iti trimit si poze... dar sunt foarte ocupati si stresati cu scoaterea albumului.... lucreaza mai bine de 1 an la el si vor sa iasa ceva ca lumea..... dar mai au putin... dupa care vor veni concertele... pe la toamna cred... si sper :sorry: :blink: :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poi au mai avut cantari, daca vrei iti trimit si poze... dar sunt foarte ocupati si stresati cu scoaterea albumului.... lucreaza mai bine de 1 an la el si vor sa iasa ceva ca lumea..... dar mai au putin... dupa care vor veni concertele... pe la toamna cred... si sper ;) :wub: :D

Dragilor,

Pe voi nu va inebuneste ce cititi pe interactivul siteului lor?

Incredibil, nu pot sa cred. Sunt disperat dupa muzica lor, dar cand vad ce mesaje lasa ratatii aia acolo .... inebunesc. Vreu sa mai cante o data cu Kempes. Bai inteleg orice. Inteleg ca s-au reorientat dpdv al targetului, dar chiar nu inteleg de ce nu vor sa mai realizeze un concert cu Kempes. UNU FRATE nu mai multe. Sunt deacord si daca ii vad cu paravan intre ei, numai sa-i vad pe aceeasi scena.

Spuneti-mi voi cum sa fac chestia asta.

Stiu ca nu sunt singurul care-si doreste chestia asta. Si mai stiu ca spiritul cargo, nu are nici o legatura cu Cargo de acuma.

Fratilor. Propun sa licitam un pret pentru un bilet la concertul Cargo cu kempes. Eu dau 7.000.000 lei. Voi cat dati????

Glumesc!!!!!!

As da oricat !!!!!

Sunt disperat.

va pup pe toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: pei is Timisoreni, si mai mult concerteaza in Bucuresti. Nu-i corect!! Macar pot spune ca am fost cu Adriana Barar in scoala :yes: Si, nu te supara, dar o trupa care ajunge sa scoata Best Of e deja de rau. A, si avand in vedere ca is cativa dintre ei care au plecat de la Amala, si acum trupa aia a ajuns vai de capul ei... parerea mea despre Cargo se plimba pe linia dintre respect si dispret..

 

 

salut!!!! de ce crezi ca Amala a ajuns vai de capul ei???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost si sint fan Cargo, de citiva ani buni. Vocea lui Kempes reprezenta formatia, Cargo era el. Imi pare rau dupa timpurile alea dar se pare ca nu mai e posibil o reintoarcere. Pacat.

Baciu are voce dar nu se compara cu Kempes. Totusi recunosc ca mi-a placut albumul Spiritus Sanctus.

Insa melodiile mele preferate ramin - Aproape de voi (imnul grupului nostru), Batacanda, Ziua Vrajitoarelor, Calendarul, Destin.

Ascult melodiile astea si nu mai conteaza prea mult daca Cargo mai e sau nu ceea cea fost. Pentru mine ramin oricum cei mai buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!!!! de ce crezi ca Amala a ajuns vai de capul ei???

Esti timisorean?

Eu as zice ca Amala se cam descuameaza.. ar face bine sa inregistreze ce au, adica 11 piese de 17 ani! For God's sake, jumate din Cargo or plecat de la Amala, si s-o rupt ceva in astialalti.. asta pot s-o spun. Te gandesti ca in atatia ani puteau sa mai compuna si ei cate ceva.. dar ei nu cred ca mai pot. Is eclipsati de imaginea Cargo. Si cum ziceam, rumor has it ca se destrama si ei de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×