Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

am inteles...am inteles...nu mai aruncati cu rosii va rog... dar totusi exista cineva de pe aici care sa mai asculte CARGO poate chiar eventual sa mai si placa?

:cry: :cry : in afara de mine... :cry: .

 

din păcate nu mai există....c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am inteles...am inteles...nu mai aruncati cu rosii va rog... dar totusi exista cineva de pe aici care sa mai asculte CARGO poate chiar eventual sa mai si placa?

:cry: :cry : in afara de mine... :cry: .

 

pai nu mi s-au vazut cele doua degetele ridicate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am inteles...am inteles...nu mai aruncati cu rosii va rog... dar totusi exista cineva de pe aici care sa mai asculte CARGO poate chiar eventual sa mai si placa?

:cry: :cry : in afara de mine... :cry: .

si care este aceasta lista de prioritati? ce face kenpes acum?

presupun ca-l stii din moment ce ne-ai putut oferi atatea "informatii" despre el...

ultima data cand m-a sunat vana canguri.Si Apropo E KeMpes nu kenpes.

si da cargo nu mai e ce a fost..nici Maiden nu mai era Maiden fara Dickinson...nici Purple-ul fara Gillan,nici Sabath-ul fara Ozzy...ce e atat de rau in a accepta asta? Berar nu-i vocal si nu o sa fie . cel putin nu de calibrul lui Kempes,niciodata! il respect pt ce a facut la Cargo dar cam asta e.

si e normal ca un om sa aiba si alte prioritati in afara de "trupa lui -viata lui" si hai sa-i cantam Alinutei lu' Bebe.De "familie" ce zici? .mai fata,cati ani ai tu de fapt?

ok,am vazut,19! multi inainte iti doresc.Da-mi voie sa ascult Cargo de cand aveai 2 ani,si sa am dreptul la o opinie...si CULMEA! sa o consider si mai indreptatita decat a ta!

Editat de Dunedainul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ultima data cand m-a sunat vana canguri.Si Apropo E KeMpes nu kenpes.

si da cargo nu mai e ce a fost..nici Maiden nu mai era Maiden fara Dickinson...nici Purple-ul fara Gillan,nici Sabath-ul fara Ozzy...ce e atat de rau in a accepta asta? Berar nu-i vocal si nu o sa fie . cel putin nu de calibrul lui Kempes,niciodata! il respect pt ce a facut la Cargo dar cam asta e.

si e normal ca un om sa aiba si alte prioritati in afara de "trupa lui -viata lui" si hai sa-i cantam Alinutei lu' Bebe.De "familie" ce zici? .mai fata,cati ani ai tu de fapt?

ok,am vazut,19! multi inainte iti doresc.Da-mi voie sa ascult Cargo de cand aveai 2 ani,si sa am dreptul la o opinie...si CULMEA! sa o consider si mai indreptatita decat a ta!

bine k nu vana mistreti... scuze de greseala tastez repede si nu-mi dau seama... stiu k-l cheama KeMpes...

si eu am dreptul la o opinie si din punctul meu de vedere este indreptatita pt k este a mea... si culmea nu cred k in aceasta situatie conteaza varsta... cand asculti o melodie daca ai putin habar de muzik si-i intelegi si mesajul cred k nu conteaza daca ai 19 sau 40 de ani.....

si inca o chestie poti sa asculti Cargo de cand aveam eu 1 luna nu 2 ani, daca e chiar asa, o sa-ti amintesti k Nea' Kempes nu era in componenta ci k a veni mai tarziu.... :cry:

P.S.: acum ce mai vaneaza? crocodili? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pei asteapta sa vina oameni noi pe forum, ca altfel nu o sa vezi decat vechi postanti. Si cum doar un prieten te poate convinge sa-ti schimbi parerea despre o trupa, iar o discutie pe un forum NU, probabil ca ne-am invarti in cerc tot repetandu-ne. Din partea mea, daca vrei, luam fiecare melodie de la ei la puricat, si discutam. Vrei asa? Arunc manusa: Kempes le cam bea, si vocea lui, desi faina, ma zgarie pe creier, ca a lui Mustaine. Exemple: Batacanda cantata in 1995, cantare intr-un club, Kempes beat, vocea de exceptie pentru cine o degusta. Exemplu 2 : Kempes si Dorin Teodorescu, Cantecul Pastelui. Doamne, ce plamani are Dorin, Doamne! Dupa ce aud basul ala profund, nu vreau sa mai vad rockeri 2 zile. Pe langa ca il intrece pe Kempes, desi Kempes o ia pe inalte cat poate el....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a placut mult si Kempes avea si are voce frumoasa dar recunosc k imi place mult mai mult vocea lui Baciu... e mai groasa...imi patunde mai bine la suflet...nu am avut ocazia sa-l vad pe Kempes beat, dar l-am vazut pe Baciu... a fost tare comic... iar Barar cand s-a imbatat o data, nu mai stiu unde, nu vroia sa se mai dea jos de pe scena canta cu noi, Cristi si Baciu.... a fost tare rau.. :yahoo: .

Mie imi place " Cantecul Pastelui" dar e diferenta prea mare intre voci... cred k ar suna mult mai bine cantat de Baciu... nu aruncati cu rosii E DAOAR O PARERE!! :yahoo:

Editat de Alinutza-Bebe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi-a placut mult si Kempes avea si are voce frumoasa dar recunosc k imi place mult mai mult vocea lui Baciu... e mai groasa...imi patunde mai bine la suflet...nu am avut ocazia sa-l vad pe Kempes beat, dar l-am vazut pe Baciu... a fost tare comic... iar Barar cand s-a imbatat o data, nu mai stiu unde, nu vroia sa se mai dea jos de pe scena canta cu noi, Cristi si Baciu.... a fost tare rau.. :yahoo: .

Mie imi place " Cantecul Pastelui" dar e diferenta prea mare intre voci... cred k ar suna mult mai bine cantat de Baciu... nu aruncati cu rosii E DAOAR O PARERE!! :yahoo:

mai fata..baciu nu are voce..atat!:doh:. ca el pot sa cant si eu,ca kempes ...ntz! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×