Sari la conținut
Forum Roportal
Master of Disaster

Cum scapam de furnici ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la mine intr-o usa de metal, si-au facut casuta o familie de viespi. pe mine nu m-au intepat vreodata, numa pa baba.

in vara asta le-am turnat niste vocsea in casuta si au plecat.

da am gasit un cuib urias in gradina, sub acoperisul unui cotet din acela inalt pentru pasari. mi s-a oprit respiratia de spaima si am zbughit-o rapid. cand ajung cu desfacutu acolo, o sa-l pun pe mosu sa se ocupe. ca are pielea tare si tabacita. :D :D :) :)

 

da de furinici io asa am scapat forever: am verificat intrarile lor secrete, le-am astupat cu ciment si...gata. no more ants.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii mei au avut o problema cu furnicile. Au incercat sa dea cu mai multe substante dar tot nu au putut sa scape de ele. Asa ca am facut eu un mic experiemnt. Am pus niste firmituri de paine pe jos si am asteptat. Mai intai a aparut o furnica care cred ca explora pe acolo. Aia dupa ce a vazut firmiturile a plecat si cam in 15 minute au aparut cateva sute de furnici. Si atunci am vazut pe unde intrat ele in casa, asa ca am pus putin niste praf alb antifurnici in gaurile respective, dupa care le-am inchis cu ciment. De atunci nu mai sunt probleme cu furnicile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pune intr un dop miere,sirop si sa vezi cum vin si mor in el.

Ar mai fi sa iti iei un furnicar ca animal de companie :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha da e un sfat socotit bun sati iei un furnicar ca , am zarit odinioara la televizor si zic ca e bun sati iei un furnicar

lasa caini sau pisica si scapi de furnici  , ha ha ha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×