Sari la conținut
Forum Roportal
sunshine_22

Probleme in relatia parinte-fiica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

trebuie sa mergi mai departe si sa-ti urmezi scoala si saa fii cea mai buna ! asta va fi "razbunarea ta". E o vorba: cel ami bine te razbuni pe cineva traind bine si avand o situatie mult mai buna ca a lui. daca ai tai sunt complexati lasa-i in plata domnului si traieste fericita !

vei fi o mama extraordinara si atunci cand vor realiza asta (mai ales mama ta) poate atunci o sa inteleaga cat au gresit. E trist sa auzi astfel de povesti si stiu cat este de important ca cineva sa te asculte si sa te inteleaga. nu te descuraja pentru ca ai o viata minunata inainte !

 

sa auzim numai de bine ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello! Nici nu stiu cum sa va multumesc :flowers: , sunteti niste dragute :o:

Va doresc o zi minunata! :cry: O sa va scriu luni sa va dau detalii despre cum a decurs discutia telefonica :lol2:

 

Abia asteptam sa ne spui cum a fost. Sper sa fie numa de bine! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Err..sa ma bag si eu in seama pe aici... sincer daca nu depinzi de ei cred ca ar trebui sa intrerupi total si definitiv contactul cu ei, din ce ai scris acolo e clar ca sunt tipul de parinti care obtin satisfactii din a-si face copiii sa sufere, stiu io...poate cred ca esti mai buna decat ei si ai sa ajungi mai departe si se oftica din cauza asta.

Faptul ca tatal tau nu te-a bagat in seama pana la 13 ani ar trebui sa-ti arate ca nu ii pasa de tine, mai bine accepta asta acum si ignora-i total decat sa-i lasi sa te faca sa sufere in continuare...probabil asta si vor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Sunshine!

Cred ca parintii tai au foarte bine implementata ideea ca nu oul face pe gaina, deci copiii nu prea au drept de apel.

Nu cred ca voit iti provoaca suferinta doar ca ei nu accepta cum tu, ca si copil care nu ai drepturi depline, te poti supara pe ei, poti fii in idei si pareri impotriva lor.

Cred ca ar trebui sa incerci sa zici ca ei si sa faci ca tine!

Te pup si multa bafta la ex de luni si sa inchei sesiunea cu bine!

Eu mai am 3 examene si termin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

CardPlay3r nu pot sa fac chiar cum spui pt ca depind de ei momentan.Iti multumesc oricum pt idee.

CuteCatalina ai mare dreptate parintii cred ca oul trebuie sa le "suporte" pe toate pt ca...nah...e ou si nu are voie sa "comenteze", oul trebuie sa lase de la el tot timpul,sa-si ceara iertare ca doar uite cate fac parintii pt el. si la urma urmei cate fac? poate material vorbind asa e. dar oricum imi aud tot felul de reprosuri pentru ajutorul financiar primit si sa nu credeti ca inot in bani.desi daca ia-ti auziti pe parintii mei ...ati avea impresia ca am de toate. oricum ...nu am ce e mai valoros... :)

I-am sunat azi pe parinti si am vorbit cu ei. le-am cerut iertare ca "i-am suparat" :good: tata mi-a acceptat scuzele prin telefon dar a spus ca asteapta sa-mi cer iertare si personal.mama a tot comentat.ca eu ma agit si ma enervez si nu ii spun frumos ceea ce vreau. imi venea sa rad.parca se descria pe ea.i-am dat pace.ca daca ii spuneam ca nici cu vorba buna nu rezolv nimic cu ea nu ajungeam nici unde.apoi am povestit cu tata tot felul de chestii despre ce se intampla intre noi. a spus ca o sa ma lase mai moale pt ca ajuns la concluzia ca nu ma poate face mai perfecta..cica. ca cica daca vrei sa spargi o piatra intr-un loc anume si nu vrea sa se sparga ii dai pace sa se sparga unde vrea. ce metafora a tras tata.voi cum o interpretati? i-am spus ca sunt foarte fericita ca a ajuns la concluzia asta. i-am mai spus si alte mizilicuri.ce i-a intrat in cap nu stiu.dar oricum macar ne-am "impacat" si o sa zic ca ei si o sa fac ce vreau eu.

O sa va tin la curent :P !

Cute Catalina multa bafta la examene! :o:

 

Va pup! pa pa. Noapte buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Helo sunshine!

Cum fu examenul tau de azi?

Eu tocmai am asimilat, intelectual vorbind, toate proteinele, enzimele si aminoacizii obtinuti prin biotehnologii si sunt cu sufletul deschis spre examenul de azi.

Sunshine, nici parintii mei nu sunt ideali, insa mi-au oferit caldura unui camin si conditiile unei familii normale ceea ce un centru de plasament nu mi-ar fi putut oferi niciodata, sunt alaturi de mine cand boala isi scoate coltii si cand ma simt extrem de rau, si asta nu face decat sa-i iubesc inzecit si sa-i iert pt orice greseala. Stiu ca in sufletul lor ma iubesc chiar daca ma critica, imi vor binele, vor sa realizez cat mai multe si de aceea o fac.

Iarta-ti parintiisi iubeste-i, caci fara ei ti-ar fi mult mai greu!

te pup si multa bafta in sesiune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e Heidy! am "taci si imbuca" destul. dar am inceput sa spun si eu ce am pe suflet chair daca nu le pica deloc bine :) ...dar mie sa imi pice bine atitudinea lor...hmmm :crazy: ?

oricum deja am inceput sa devin mai pasiva, sa nu mai pun la suflet tot ce spun ei.

Oare v-am spus ca mi-am luat exam acela greu greu de luni? eh...l-am luat ;) :flowers: M-a ajutat foarte mult faptul ca am postat pe forum. :airkiss: M-am mai linistit

 

O dimineata placuta si bafta in sesiune celor care aveti examene!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e Heidy! am "taci si imbuca" destul. dar am inceput sa spun si eu ce am pe suflet chair daca nu le pica deloc bine ;) ...dar mie sa imi pice bine atitudinea lor...hmmm :) ?

oricum deja am inceput sa devin mai pasiva, sa nu mai pun la suflet tot ce spun ei.

Oare v-am spus ca mi-am luat exam acela greu greu de luni? eh...l-am luat :doh: :airkiss: M-a ajutat foarte mult faptul ca am postat pe forum. :doh: M-am mai linistit

 

Ma bucur tare mult ca nu mai pui la suflet toate tampeniile si ca forumul te-a ajutat. :crazy:

 

Ignora-le hachitele. Vezi-ti de viata si de fericirea ta. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Sunshine ce mai faci?

Cum ai incheiat sesiunea?

Nu ne-ai mai zis nimic despre cum iti mai este.

Imi pare rau daca vorbele mele te-au deranjat cu ceva si sper sa fie totul OK cu ai tai

Sa ai o vacanta frumoasa!

Pupici!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×