Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

NORMAL sau PARANORMAL

Postări Recomandate

...se pare ca servarele nu lucreaza atat de repede - cat se raspunde pe forum! :crazy:

 

Va trimit un semn ca nu v-am uitat....

 

 

 

Inima perfecta

 

 

 

Se povesteste ca intr-o zi, un tanar s-a oprit in centrul unui mare oras si a inceput sa le spuna trecatorilor ca are cea mai frumoasa inima din lume. Nu dupa mult timp, in jurul lui s-au strans o multime de oameni care ii admirau inima: era intr- adevar perfecta! Toti au cazut de acord ca era cea mai frumoasa inima pe care au vazut-o vreodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...se pare ca servarele nu lucreaza atat de repede - cat se raspunde pe forum! :crazy:

:spiteful:

 

Este normal sa pierdem timpul, atat de mult pe forum si sa facem "discutii" fara consistenta?

 

Nu ar trebui sa daruim energii de care sa se bucure si altii?

 

Este normal sa sarim de la o idee la alta, fara sa se traga o concluzie, doar ptr. ca unul a zis ceva despre subiect si totul deraiaza?

 

Ce se intelege prin NORMAL?

 

Ce se intelege prin PARANORMAL? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce se intelege prin NORMAL?

:spiteful:

 

Cred ca normalul este tot ce se vede cu ochiul liber si se aude. Suntem prea angrenati in viata de zi cu zi ca sa se mai activeze functii ale organismului, care exista si dormiteaza. Ele mai trimit constientului mesaje (sa spunem mesaje subliminale...) din cand in cand, dar nu pot fi descifrate de "normalul" din noi. Gandirea noastra constienta nu le poate decela si nici nu este avizata sa incerce. Daca te porti ca toata lumea, ai sanse sa treci neobservat. Daca faci ceva nemaivazut sau nemaiauzit, atunci iesi din "normal". Oare este normal? Nu poti explica astazi, nimanui, ca pentru tine nemaivazutul sau nemaiauzitul este normal si nu "paranormal", ptr. ca atunci, tu esti cel dus.

 

De fapt, daca ai rabdare, credinta, insistenta s-ar putea sa lamuresti pe cineva ce inseamna paranormalul din tine. Intrebarea este cui foloseste si daca foloseste?

 

Sigur ca foloseste. Cui? Tuturor care vor intelege ca dincolo de ce se vede mai axista ceva. Exista o lume a ta, acelor care te ajuta de acolo si acelor care te incurca... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok ... pana aici totul e clar. Dar daca acea lume exista ... atunci nu o face ... Normala ???

 

Sa va mai spun una din meditarile mele ... care pana la urma am mai intalnit-o si intr-o carte dar nu stiu in care. Oricum la varsta aceea eram prea mic sa citesc carti interesante. Mergeam cu autobuzul si era o persoana care vorbea ... singura ... de fapt nu vorbea singura, ci se adresa cuiva.

Si atunci m-am gandit eu ... uite poate persoana asta pe care doctorii o socotesc nebuna e de 1xxxxx ori mai tare decat noi ca poate sa vada ceva ceea ce noi nu putem.

In acel timp m-am gandit ... ce inseamna nebun ? E o eticheta data de cei multi. Cei putini sunt acum .. diferiti ... pentru a nu jigni. Dar asta ce inseamna ? Ce e normal ? Eu zic ca normal este ceea ce este ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii

chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati." :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam putini .... :crazy:

 

Crezi? enormal, paranormalii sunt "baieti" cuminti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam putini .... :crazy:

mai... pai tu vrei cantitate ? :spiteful:

sau... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai... pai tu vrei cantitate ? :P

sau... :o:

 

hai cu subiecteee!

 

Mi-a scris Dragonel, ca temele unde se acceseaza f.ff. mult se cam blocheaza, au mai patit-o si altii, de aceea am inceput, aici cu NORMALUUUL, poate ca...nu se mai... :crazy:

 

 

 

:no:

noi ce suntem??? si suntemmmmmmmm :spiteful:

 

My, m-am speriat, ai cam tacut... :P

 

 

 

mai... pai tu vrei cantitate ? :P

sau... :o:

 

hi, hi, hi, ce Normal e baiatul!!! :doh:

 

 

 

cam putini .... :crazy:

 

Salve, Tu! :crazy: , :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×