Sari la conținut
Forum Roportal
Morgania

Dumnezeu e mort!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

S-a mai zis si pe alte coclauri fraza asta.

Dumnezeu e mort. - Nietzsche, evident. Dragutul de el. Continuarea e

Nietzsche a murit. - Dumnezeu.

Oops...

:yahoo: Cea mai tare faza! :good: Acuma o sa pot sa dorm bine la noapte. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tily cam ce alternativa oferi tu ? Imi poti face o promisiune mai buna decat cea din scripturi ? Imi poti oferi o alternativa ? Daca mor maine ai vreo solutie sa ma invii ? Prefer sa fiu naiv din punctul tau de vedere decat sa fiu ignorant...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tily cam ce alternativa oferi tu ?

Eu nu sunt Mantuitorul ...alternativa tzi-a dat-o Dumnezeu cand te-ai nascut si era sti tu dezvoltarea pe cele 3 planuri .....

Imi poti face o promisiune mai buna decat cea din scripturi ?

Multumesc pentru mingea ridicata la fileu !!!!

Eu zic .... CATEGORIC DA!!!!! ... adica daca traiesti asa cum am spus ...dezvoltandu-te pe toate cele trei planuri ...deci si INTELECTUAL adica sa fi brici de inteligent si pe planul PSIHIC sa fi o personalitate proeminenta ...un om pe picioarele lui , moral si cu o constiinta inalta ai urmatorul avataj esential:

Obtii paradisul si raiul si in viata asta ...dar si in cealalta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pe cand daca te iei dupa pocaiti ... e sigur ca o ratezi pe asta .... si nu va fi sigura nici cealalta !!!!

LOGIC??????

Ce zici de oferta mea ? E mai buna sau nu ?

Si nici nu cere biblii si biserici!

 

 

 

daca nu iti convine oferta aceasta spune-mi si gasesc o minciuna mult mai frumoasa decat minciuna biblica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tily care este viata cealalta ? Mai exista o alta viata in afara de asta ? De ce crezi asta ? Tu crezi ca exista un Mantuitor ? Imi poti spune cine este ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu iti convine oferta aceasta spune-mi si gasesc o minciuna mult mai frumoasa decat minciuna biblica!

Sa fie oare Tily fiul tatalui minciunii??? :yahoo: Dupa cum se lauda, da. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tily tu esti satanist ? Observ o asemanare intre ce spui tu si ce am discutat cu o persoana care era satanista. Daca gresesc te rog sa ma scuzi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tily care este viata cealalta ?

Pentru ca nu imi place sa dau cu presupusu ...daca ai rabdare ..pana cand ma va chema Domnul la El iti voi spune atunci daca exista cu adevarat "viata cealalta"

Tu crezi ca exista un Mantuitor ? Imi poti spune cine este ?

Da cred intr-un mantuitor si acesta este STIINTA ...diferenta intrte mantuitorul meu si al tau este ca Stiinta (mantuitorul meu) te mantuieste pe Lumea Aceasta aici si acum, daca ti cont de ea, si accepti sa te pregatesti asa cum trebuie pentru VIATA ASTA .....iar mantuitorul vostru este de fapt o manevra mincinoasa care avea scop sa legitimeze numirea (la apelul de seara la Niceea) lui Isus ca Dumnezeu ....si cum nu se putea spune ca Isus a devenit Dumnezeu doar ca papa de la Roma si armata lui criminala de preoti, au acceptat aceasta "minune a apelului de seara" doar pentru ca ei insisi sa iasa in avantaj (ganditi-va cum ar fi fost daca Isus ramanea "Om deosebit" asa cum sustinea Arianus ) pe cine ar fi slujit azi armata de preoti ? pe omul deosebit? pai ar da cineva bani pentru asta? si Al cui reprezentatnt pe pamant ar fi papa ? al omului? ha ha ha ? ce autoritate avea?

Deci nu uitati mantuirea mea este una reala asa cum realitate e sa iei o penbicilina, sa faci o tomografie, sa mergi cu masina sa zbori cu avionul sa ai PC Internet si celular,iar mantuirea voastra "teoretica" are doua coordonate minciuna(clerului) si prostia (de a crede ca Isus devine Dumnezeu dupa 325 de ani de la moartea sa) intrebare: ...ce mantuire preferati ?

Mantuirea prin Minciuna sau Mantuirea din prostie?

 

tily tu esti satanist ? Observ o asemanare intre ce spui tu si ce am discutat cu o persoana care era satanista. Daca gresesc te rog sa ma scuzi...

NU ! Eu nu sunt satanist .... eu cred intr-un Dumnezeu !

Satanist adevarat sant aceia care prin apartenenta lor, sprijina o religie care a facut un rau imens umanitatii,!!!

Te recunosti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tily tu esti satanist ? Observ o asemanare intre ce spui tu si ce am discutat cu o persoana care era satanista. Daca gresesc te rog sa ma scuzi...

Eu si miciuna????????????

BA ! chiar din contra !!! ..adica cunoastrea omeneasca intitulata STIINTA este minciuna ? si legatura preotului cu Dumnezeu e adevar ? ...foarte inteligent !!!! Deci inseamna ca Sateletii de comunicatii, GPS-ul, Internetul, Calculatoarele, etc ..adica "adevaruri evidente" cu care traim sunt realizarile bisericii ....foarte logic ...si mai ales adevarat Bravos !!! Se vede ca voi slujiti cu adevara "Adevarul"

Slujiti-l va rog si in continuare pe acest adevar al Dvs ...dar atentie ..vi se vede coada si coarnele!

CM-am ointeles ? Cine e tatal minciunii? Cine e satanist? ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarata stiinta se afla in biblie,

Alo cum se foloseste Biblia ca sa fac lumina ...ca din cauza furtunii s-a oprit curentu!

Apas pe apocalipsa si apare "Fiat Lux"?

deci satelit am si eu, am si net dar un caracter curat il poti avea doar citind si traind ceia ce ce spune Dumnezeu in Cartea Cartilor.

Prost satelit mai ai daca acesta iti spune ca poti fi cinstit corect si moral nu din constiinta ta proprie... ci doar ca citesti o carte scrisa de primitivi pentru alti primitivi!

Eu zic sa iti iei un alt satelit mai bun ...adica pe Dumnezeu Creatorul ...ala care nu scrie carti, nu face si nu indeamna la crime !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×