Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3 hours ago, Rayn said:

inainte de toate, te rog eu...percepe cata minciuna in jurul tau!

Există multă minciună, de acord cu tine. Însă indiferent cât de multă minciună ar exista, eu unul nu pot fi de acord cu susținerea Hamas-ului, care este o organizație clar teroristă (care omoară civili, adică femei și copii, pentru a propaga teroarea și a-și atinge țelul), precum nu sunt de acord nici cu procesul contemporan de islamizare a Europei. 

Că voi, adică tu și Zod susțineți Hamasul și implicit propășirea islamului , e treaba voastră. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 hours ago, Vriies said:

Măi nene, io n-am convingeri dictate de DiGi sau orice alt post TV. Spre deosebire de tine, care ești dușman UE, antivaccinist, antiucrainean, antiisraelian și mai nou pro-Hamas,  încerc doar să mențin o limită rezonabilă.

Cu privire la argumentele tale, ai expus doar niscai argumente false pe care ți le-am relevat în ceva postări anterioare.

Din ăștia am întâlnit  și eu, roși de psoriazis (boala care atesta un conflict intra-psihic bazat pe ipocrizie), roși de alcoolism și de țigări cu poza lui Che Guevara pe pachet. Așa că, ce ghevara mea îți mai bați capul cu ei? Precis au un interes, precis sunt marginalizați social. Poate vând droguri, poate sunt al șeptelea copchil la părinți și stau cu chirie, sclavi la banda, poate o vând și pe soru-sa la colț de stradă, poate au barbă ISIS (barbarism cu barbă)...n-avem de unde ști! Cert e că de există un Dumnezeu, ei merg la pierzare. Au ales întunericul în locul luminii Occidentului iudaic.. 

 

395380905_3607101652870158_8526383920230755159_n.jpg

395399509_3607102629536727_427548419686930945_n.jpg

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Vriies said:

Există multă minciună, de acord cu tine. Însă indiferent cât de multă minciună ar exista, eu unul nu pot fi de acord cu susținerea Hamas-ului, care este o organizație clar teroristă (care omoară civili, adică femei și copii, pentru a propaga teroarea și a-și atinge țelul), precum nu sunt de acord nici cu procesul contemporan de islamizare a Europei. 

Că voi, adică tu și Zod susțineți Hamasul și implicit propășirea islamului , e treaba voastră. 

Eu nu sustin Hamasul dar acum si IDF omoara zilnic vreo 400-500 de copii in Gaza, probabil multi dintre ei viitori teroristi. Mai schimba placa asta cu copiii, te rog. Si cu femeile. Si barbatii conteaza, mai ales vii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Vriies a spus:

Poi am sesizat că susții doar cauza palestiniană și islamică, dincolo de faptul că te declari creștin și european. 

Evident că n-ai răspuns la cum anume Erdogan apără interesele Turciei și „a lumii turcești” susținând Hamas - care este o organizație teroristă și care are ca țel anihilarea Israelului și care urăște Europa, SUA și tot ceea ce înseamnă lumea civilizată. Precum n-ai răspuns nici la problema „islamizării Europei”, chestie care e pe rol și se întâmplă de la zi la zi. 

Hamasul este o mizerie alimentata ani de zile de Deep state-ul iudeo-american pentru a instaura primăvara arabă in Siria și de a justifica ocupația israeliană asupra Palestinei. Acum câinele care fost foarte bine hrănit și finantat ani de zile a turbat și musca mana stăpânului. Ce face Israelul? Ce face Israelul? Ce știe mai bine , să facă genocid , pentru că asta e ce se întâmplă cu populația palestiniană. 

Din păcate lumea islamică se dovedește slabă. Degeaba urla aia de la al jazzerra , alte jeguri care au băgat bani grei sa instaureze primăvara arabă și să umple Europa de refugiați.

Israelul își ataca toți vecinii și aia nu zic măcar pardon. Este incredibil cat de slabi sunt inclusiv Siria sau Iranul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, titi_greucean said:

Hamasul este o mizerie alimentata ani de zile de Deep state-ul iudeo-american

tati, vezi că te mănâncă pielea, poate ai psoriazis

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, titi_greucean said:

Israelul își ataca toți vecinii și aia nu zic măcar pardon. Este incredibil cat de slabi sunt inclusiv Siria sau Iranul.

Sunt tari pentru ca sunt pui de lei.

391591843_7099789353364379_2285879267662800230_n.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
34 minutes ago, Avalon73 said:

Eu nu sustin Hamasul dar acum si IDF omoara zilnic vreo 400-500 de copii in Gaza, probabil multi dintre ei viitori teroristi. Mai schimba placa asta cu copiii, te rog. Si cu femeile. Si barbatii conteaza, mai ales vii.

Mă refeream la faptul că Hamasul a început prin a omorî civili nevinovați, adică bărbați, femei și copii.

Acum într-adevăr, ca replică, IDF bombardează, în urma căror bombardamente mor civili și copii. 

Războiul este o orare, oricum am lua-o.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
47 minutes ago, titi_greucean said:

Hamasul este o mizerie alimentata ani de zile de ...

Până aici, corect.

50 minutes ago, titi_greucean said:

  Ce face Israelul? Ce face Israelul? Ce știe mai bine , să facă genocid , pentru că asta e ce se întâmplă cu populația palestiniană. 

 

Poate mai corect spus ar fi că a răspuns la genocid prin genocid. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Vriies a spus:

Până aici, corect.

Poate mai corect spus ar fi că a răspuns la genocid prin genocid. 

Nu tati. Când omori 10.000 de civili pentru că ți-au murit vreo 1000 (nedovedit) nu e răspuns la genocid, ci genocid în toată regula.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×