Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

The "Who Am I?" Question - noul meu articol

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce operă visezi, bre, tu că scrii? :laugh: Scrii numai îmbâcseli, tâmpenii și rejecții cu pretenții de filosofie. Gândul tău, de fapt, nu e la filosofie ci e numai „păsărica” de care nu ai parte și de care ești marcat! Despre faptul că ești prost crescut, nu mai discut. Asta face parte din a ta educație.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Ce operă visezi, bre, tu că scrii? :laugh: Scrii numai îmbâcseli, tâmpenii și rejecții cu pretenții de filosofie. Gândul tău, de fapt, nu e la filosofie ci e numai „păsărica” de care nu ai parte și de care ești marcat! Despre faptul că ești prost crescut, nu mai discut. Asta face parte din a ta educație.

Unde sunt argumentele ? Tot ce vad sunt doar frustrari pe banda rulanta, pentru ca pentru a 1000 oara la rand in ultimii 30 ani, nevasta a refuzat sa-ti dea sex.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, NicolaeT said:

 Tot ce vad sunt doar frustrari pe banda rulanta, pentru ca pentru a 1000 oara la rand in ultimii 30 ani, nevasta a refuzat sa-ti dea sex.

Prostan și prost crescut, ca de obicei, pentru că habar n-ai tu cât sex îmi dă mie nevasta. Dar observ aceeași obsesie la tine cu privire la sex. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Prostan și prost crescut, ca de obicei, pentru că habar n-ai tu cât sex îmi dă mie nevasta. Dar observ aceeași obsesie la tine cu privire la sex. 

Nu e obsesie la mine. E natura realitatii. Cand masculul nu primeste sex, intra si isi varsa frustrarile pe forumuri. E trivial. Un om care primeste sex nu scrie ce scrii tu. Ar trebui sa se scrie asta in cartile de istorie, sa nu se mai vorbeasca despre razboaie ca fiind cauzate de "cauze politico-economice", ci sa se spuna pe sleau ca nu le dau femeile sex si pleaca ca sa violeze femei din alte tari.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oară când am încercat să-ți dau argumente, s-a transformat, din cauza ta, într-o bălăcăreală. Așa că nu mai stau să-ți dau argumente, pentru că nu se poate discuta în mod civilizat cu un megaloman ca tine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Ultima oară când am încercat să-ți dau argumente, s-a transformat, din cauza ta, într-o bălăcăreală. Așa că nu mai stau să-ți dau argumente, pentru că nu se poate discuta în mod civilizat cu un megaloman ca tine. 

Nu stiu daca observi, dar singurul care foloseste cuvinte urate esti tu. Pana te prinzi, ia da un link unde mi-ai dat argumente. Dar iti reamintesc, argumente nu inseamna "esti prost!". Deci da linkul sa vedem.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, NicolaeT said:

  Ar trebui sa se scrie asta in cartile de istorie, sa nu se mai vorbeasca despre razboaie ca fiind cauzate de "cauze politico-economice", ci sa se spuna pe sleau ca nu le dau femeile sex si pleaca ca sa violeze femei din alte tari.

Bine, asta face parte din obsesia ta. Ar trebui să-l întrebi pe Putin de ce a declanșat războiul împotriva Ucrainei: Că nu le-au dat femeile rușilor sex și au plecat rușii să violeze femei din alte țări? Realizezi ce enormități scrii? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Bine, asta face parte din obsesia ta. Ar trebui să-l întrebi pe Putin de ce a declanșat războiul împotriva Ucrainei: Că nu le-au dat femeile rușilor sex și au plecat rușii să violeze femei din alte țări? Realizezi ce enormități scrii? :laugh:

Asta e adevarul. Doar ca nu intelegi tu psihologia evolutionista, asa ca te pacalesc rationalizarile de suprafata. Tu probabil inca crezi ca ti-ai cucerit nevasta cu poezii, cand defapt ori te-a luat ca poate aratai decent in tinerete, sau te-a luat doar de ochii lumii, dar in niciun caz ca i-ai recitat tu poezii. Uite iti dau citat dintr-o femela care a avut curaj sa recunoasca adevarul:

 

"L-am intalnit, la un moment dat pe fostul meu sot.

Era un om bun, muncitor, glumet, ma facea sa rad, am simtit un fel de siguranta paterna din partea lui.
Nu imi placea cum arata fizic, nu era un barbat frumos, dar nu ma interesa asta... cumva ma simteam bine in preajma lui, protejata si imi placea ca ma respecta…simteam acel respect pe care mi l-a dat si prima mea iubire.
Dar nu simteam iubire ! Nu mai simteam acel fior, acea durere de burta si acele batai dese si apasate, de inima. Simteam doar bucurie, cand il vedeam."

"Am trait noua ani impreuna.

In primul an, am primit cel mai frumos cadou, pe Sabina, care s-a transformat in lumina ochilor mei, in Universul meu…in totul meu ! ❤️
Toata iubirea mea de pana atunci, pe care o aveam inchisa intr-un sertar al inimii si pe care nu am mai dat-o nimanui pana atunci, i-am dat-o ei !
Pe sotul meu nu l-am iubit niciodata ! Nu am putut !
Am facut echipa buna amandoi pe alte laturi ale vietii : bani, casa, concedii, dar latura atractiva, iubirea…nu exista !"

"In acesti noua ani…am trait doar pentru a trai…am jucat in continuare roluri, am muncit, am facut bani, scoli, dar eu eram seaca. Si cand spun seaca…imaginati-va o nuca, care pare plina la exterior, verde, dar inauntru este goala, neagra si putreda. Exact asa eram eu !

Tanjeam in fiecare zi dupa iubire !
Imi doream sa simt atingerea cuiva pe pielea mea, sarutul cuiva pe buzele mele, mangaierea cuiva in parul meu…toate acestea…ale cuiva, dar nu ale lui !
Uram momentele noastre de intimitate, ma durea Sufletul si adormeam mereu plangand…"

" Atunci cand iubirea lipseste dintr-o relatie, nici celelalte nu mai merg…eu aveam o alta viziune, el o cu totul alta….si asa, dupa noua ani, am decis sa divortam. Eu am decis ! "

 

Deci nup, nu te-a luat ca i-ai recitat poezii. Sansele sunt de 99.99% sa te fi luat doar de gura lumii, sau ca donator de sperma daca ati facut si copii.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, NicolaeT said:

Nu stiu daca observi, dar singurul care foloseste cuvinte urate esti tu. Pana te prinzi, ia da un link unde mi-ai dat argumente. Dar iti reamintesc, argumente nu inseamna "esti prost!". Deci da linkul sa vedem.

Du-te măh, de aici, de prost crescut ce ești! Argumente ți-am mai dat, citește-le, dar ele oricum nu se prind de tine. Și nu mai stau să-mi pierd timpul cu tine.

Adică tu vii din start cu jigniri când eu discutam în mod onest cu un preopinent,  iar apoi, pentru că ți-am răspuns cu aceeași monedă îmi zici mie că folosesc cuvinte urâte! Hai sictir, nesimțitule! 

Bine, deocamdată nu mai discut cu tine. De fapt, regret că am făcut-o. Dar n-am putut să mă abțin atunci când, la o replică banală, care nu-ți era adresată, ai intervenit cu mizerii și tupeu. Hai, pa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Du-te măh, de aici, de prost crescut ce ești! Argumente ți-am mai dat, citește-le, dar ele oricum nu se prind de tine. Și nu mai stau să-mi pierd timpul cu tine.

Adică tu vii din start cu jigniri când eu discutam în mod onest cu un preopinent,  iar apoi, pentru că ți-am răspuns cu aceeași monedă îmi zici mie că folosesc cuvinte urâte! Hai sictir, nesimțitule! 

Bine, deocamdată nu mai discut cu tine. De fapt, regret că am făcut-o. Dar n-am putut să mă abțin atunci când, la o replică banală, care nu-ți era adresată, ai intervenit cu mizerii și tupeu. Hai, pa!

Si totusi unde sunt argumentele ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×