Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

Veste proastă pentru Novak Djokovic, după Australian Open va rata și US Open. Începe un nou scandal

Nu-mi vine sa cred ... Considerat de mulți cel mai bun jucător de tenis din istorie, Novak Djokovic (35 de ani, locul 7 ATP) nu va putea participa la US Open, deoarece nu este vaccinat împotriva coronavirusului. 

Eu nici n-o sa trec in fata televizorului macar si deloc nu-mi pasa de sporturi daca n-o sa-i dea voie sa joace (trisexualele) americani.

Peste 5 milioane de ilegali intra sa voteze democRATS, ei sint curati, sanatosi nu le-e frica de virusi mortali adusi din groapa de gunoi!!!

https://evz.ro/veste-proasta-pentru-novak-djokovic-dupa-australian-open-va-rata-si-us-open-incepe-un-nou-scandal.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obiectivul neștiut al lui Patrick Mouratoglou pentru Simona Halep: „Noi nu lucrăm așa!”

https://www.playsport.ro/simona-halep-a-recidivat-si-a-renuntat-la-colaborare-decizie-neasteptata-luata-la-washington-171816?utm_source=Impact.ro&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

"Simona Halep (30 de ani, 16 WTA) a renunțat iar la colaborarea cu Teo Cercel (42 de ani). Fosta campioană de la Roland Garros și de la Wimbledon îl reangajase pe preparatorul fizic la finalul lui 2021."

Obiectivul neștiut al lui Patrick Mouratoglou pentru Simona Halep: „Noi nu lucrăm așa!”

Degeaba, doar greco-francezul ii prieste Simonei la ficati ... cu el are succes mereu.  Exhipa de vis al perfectiunii.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.playsport.ro/drama-pentru-simona-halep-in-sua-romanca-s-a-prabusit-si-a-abandonat-in-runda-a-doua-la-washington-172212?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Dramă pentru Simona Halep în SUA. Românca s-a prăbușit și a abandonat în runda a doua la Washington!

"Simona a ajuns pe scaun după care și-a pus un prosop cu gheață pe față. A stat câteva minute, însă decizia a fost cruntă. A anunțat arbitrul de scaun că nu mai poate continua partida de la Washington. Se pare că fostul număr 1 mondial s-a simțit foarte rău din cauza căldurii și pentru a evita o dramă a decis să renunțe.                                                                                        Căldura teribilă înregistrată la Washington a afectat-o cumplit pe sportiva din România."

*A obosit, deja e prea mult pentru ea meciuri unu dupa altu.  Va mai juca dar o sa vada ea cu cine si ce.    Nu tin minte sa fi vazut altele fara un picior rupt sa fie asa de fragile*

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.monden.ro/novak-djokovic-nu-va-putea-participa-la-turneul-de-la-montreal.html

"Jucătorul sârb de tenis Novak Djokovic refuză în continuare să se vaccineze contra Covid-19, iar acest lucru îl împiedică să intre în Canada. Novak s-a retras de la turneul ATP Masters 1.000 de la Montreal care debutează luni. Anunțul a fost făcut de organizatorii evenimentului.  Germanul Oscar Otte s-a retras şi el, în timp ce britanicul Andy Murray, triplu câştigător al turneului, care încearcă o revenire la nivelul său după accidentări grave, a primit un wildcard, joi, la fel ca belgianul David Goffin şi canadienii Vasek Pospisil şi Alexis Galarneau."

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

US Open-ul se apropie. Adică, ultimul Grand Slam al anului care va începe pe 29 august. Încă sunt discuții dacă Djoko va participa sau nu. 

Bun. Hai să vedem care-s principalii favoriții...

 

La băieți,

Novak Djokovic +150
Daniil Medvedev +225
Carlos Alcaraz Garfia +350
Rafael Nadal +550
Stefanos Tsitsipas +1,200
Alexander Zverev +1,400
Jannik Sinner +1,400
 

 

 

La fete,  

Iga Swiatek +250
Naomi Osaka +650
Cori Gauff +1,200
Simona Halep +1,200
Elena Rybakina +1,200
Aryna Sabalenka +1,400
Ons Jabeur +1,400

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După ultimele turnee, bookmakerii au schimbat cotele la Grand Slam-ul US Open.

Dacă la băieți, în mare parte situația a rămas aceeași, în schimb, la fete, Simona a ajuns pe locul doi în cursa favoritelor.

https://www.eurosport.ro/tenis/national-bank-open-2/2022/sansele-lui-halep-la-castigarea-us-open-dupa-titlul-cucerit-la-toronto-incredibil-cum-arata-acum-cot_sto9086581/story.shtml

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patru românce se vor afla pe tabloul principal la US Open 2022, adică vor lua startul în turul 1. Acestea sunt Simona Halep, Sorana Cîrstea, Irina Begu și Jaqueline Cristian. De remarcat revenirea în circuitele tenisului  a Jaquelinei, după o accidentare de șase luni, dar și absența Gabrielei Ruse, după o operație la deget.

Încă patru românce s vor lupta în calificări pentru a ajunge în turul 1. Acestea sunt: Ana Bogdan, Irina Bara, Alexandra Cadanțu și Gabriela Lee.

 

La bărbați...nimic românesc, niente! Dar ne vom uita cu drag la alți bărbați iuți din alte zări, cum ar fi: Daniil Medvedev, Nadal, Alcaraz, Tsitsipas, Djokovic, Andrey Rublev, Taylor Fritz, Jannik Sinner, Diego Schwartzman, Roberto Bautista Agut și alții...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum și-a bătut joc Simona Halep de Serena Williams. „Când am văzut că se deschide ușa…”

Cred ca ramane in Istorie poza asta ca ultima intalnire, restul povestirii n-are valoare incepand cu primul cuvant: - Cum și-a bătut joc Simona Halep de Serena Williams???

https://www.playsport.ro/cum-si-a-batut-joc-simona-halep-de-serena-williams-cand-am-vazut-ca-se-deschide-usa-179466?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au terminat și calificările la US Open. Luni va începe lupta.

 

În primul tur, la feminin, vom avea meciurile: 

Halep - Singur

Gabriela Ruse - Saville

Jaqueline Cristian - Kontaveit

Irina Begu - Mertens

Sorana Cîrstea - Siegemund

 

Cam nașpa!

Singura cu șanse mari de calificare în turul 2 ar fi Simona. Bine, ar mai fi și Sorana, însă la ea e doar chestie de formă. 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

Halep -  "Singur"???

Credeam ca va juca "singura" Simona si am dat cautare, n-am stiut ca exista asa o jucatoare de tenis!!!     Daria Snigur :lol2:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×