Sari la conținut
Forum Roportal
zod

Pădurile Antarcticii din urmă cu 15 milioane de ani demonstrează o înclinație mică a Pământului pe axă

Postări Recomandate

Precis de asta suferim noi zilele astea in Arizona si inca in cateva State Americane de caldura excesiva ca am ajuns pe la Ecuator sau cine stie unde.   Desi era preferat sa ajungem afara din aceste zile toride macar pentru o vreme scurta, dar n-avem noroc. 

Sotul azi a fost rau atacat de caldura in masina cu A/C ON, abia a revenit dupa zeama de lamaie si apa dar nu foarte rece care se bea destul de greu in acea conditie confuza.  

Noi Pamantenii nu ne acomodam prea bine cu multe schimbari ce apar din cer senin!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, The Unknown a spus:

Precis de asta suferim noi zilele astea in Arizona si inca in cateva State Americane de caldura excesiva ca am ajuns pe la Ecuator sau cine stie unde.   Desi era preferat sa ajungem afara din aceste zile toride macar pentru o vreme scurta, dar n-avem noroc. 

Sotul azi a fost rau atacat de caldura in masina cu A/C ON, abia a revenit dupa zeama de lamaie si apa dar nu foarte rece care se bea destul de greu in acea conditie confuza.  

Noi Pamantenii nu ne acomodam prea bine cu multe schimbari ce apar din cer senin!!!

Da, acum tropicul de nord se gaseste la ecuator, adica Mexico City iar Arizona este foarte aproape de acesta. 

Practic latitudinea paralela de 20 de grade se gaseste acum fix pe ecuator, iar paralela de 30 de grade care trece prin Arizona se gaseste la 10 grade nord de ecuator deci in arealul ecuatorial. 

Chiar si paralela de 40 de grade care traverseaza California, Portugalia, samd se gaseste la 20 de grade nord, adica in zona inter-tropicala, adica exact langa arealul ecuatorial. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce dreak îți mai trebuie ție un bilion de dolari, când tu mai ai un pârț și dai colțu? Stai liniștită, fă compoturi, prăjituri, salata de boeuf așa cum o faci tu și bucură-te de viață.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motherfucker, sapa gropa ma-tii si al familiei tale, nu te ocupa de moartea mea.  Communist jegos, cred ca esti deja diagnozat de o vreme, DEMENTIA e una din conditii de care suferi.

Doar un roman, torturat de comunisti de talia ta putea sa puna in acest fel problema  "La ce dreak îți mai trebuie ție un bilion de dolari"!!!   Iar daca nu mai faci diferenta intre a cumpara un bilet de loterie si a castiga loteria, iar este rezultatul DEMENTEI.   Bill Gates renunta la bani pentreu ca are extrem de multi???   Unu cu ceva minte in cap nu debita asa ceva!!!

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, The Unknown said:

Motherfucker, sapa gropa ma-tii si al familiei tale, nu te ocupa de moartea mea.  Communist jegos, cred ca esti deja diagnozat de o vreme, DEMENTIA e una din conditii de care suferi.

Doar un roman, torturat de comunisti de talia ta putea sa puna in acest fel problema  "La ce dreak îți mai trebuie ție un bilion de dolari"!!!   Iar daca nu mai faci diferenta intre a cumpara un bilet de loterie si a castiga loteria, iar este rezultatul DEMENTEI.   Bill Gates renunta la bani pentreu ca are extrem de multi???   Unu cu ceva minte in cap nu debita asa ceva!!!

Nu sap groapa nimănui, te-am întrebat doar la ce-ți mai trebuie ție un bilion de dolari când tu mai ai un pârț și dai colțu? 

Jegoasă, mahalagistă și dementă eștu tu, împuțito. Care nu pirzi nici măcar un singur prilej de a denigra orice este românesc. 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e scarba de romani ca tine, taran prost ce vei ramane cat mai traiesti si un mare Satanic Motherfucker!!!  

Eu te intreb, mai ai de gand sa triesti mult sa imputi aerul din jur???  Pune-ti franghia-n gat cat mai repede!!! 

Sper ca citeste pe aici si un doctor si te diagnozeaza si cu alte boli in stadiu avansat ca putrezesti de Communism.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e scârbă de oameni ca tine, denigratori ai tot ceea ce înseamnă românesc.

Cu siguranță că de doctor ai tu nevoie. Sigur, ăia ți-au escamotat diagnosticul. Dincolo de faptul că ești o mahalagioacică decrepită, mai dai dovadă și de analfabetism funcțional.

Dacă un doctor ar citi aici inepțiile pe care le-ai pus pe tapet, te-ar trimite direct la balamuc.

Editat de Vriies
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vriies, trebuie sa recunosti ca iti cam scapa unele vorbe grele cu care multe persoane nu sunt obisnuite, de fapt putini le putem accepta. 

De asemenea nu apartii unui spatiu multicultural, de aceea nu poti intelege si altfel patriotismul. 

Ti-am aratat in repetate randuri ca natiunile trebuie facute pentru oameni iar nu invers. 

Statul trebuie sa lupte pentru cetatean iar nu cetateanul sa lupte pentru stat si nici vorba statul sa lupte impotriva cetateanului. 

Sa nu uitam ca suntem diferiti, avem sisteme ideologice si de valori diferite, ceea ce nu trebuie sa ne invrajbeasca! 

PS: On topic. 

Uite Vriies ca ai avut dreptate cu precesia, iar acum am explicat-o imagistic pe intelesul tuturora. 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Vriies a spus:

Mie mi-e scârbă de oameni ca tine, denigratori ai tot ceea ce înseamnă românesc.

Cu siguranță că de doctor ai tu nevoie. Sigur, ăia ți-au escamotat diagnosticul. Dincolo de faptul că ești o mahalagioacică decrepită, mai dai dovadă și de analfabetism funcțional.

Dacă un doctor ar citi aici inepțiile pe care le-ai pus pe tapet, te-ar trimite direct la balamuc.

A fi critic cu tine si cu natiunea ta este o dovada de inteligenta si de noblete. 

Alte natiuni au invatat cu forta la esafod si la stalpul infamiei, prin razboaie interminabile intre orasele, au invatat sa fie cinstiti, harnici, samd, iar noi astazi nu suportam nici macar critica?! 

Uite unde a ajuns Ucraina dupa atata demagogie extremista si reclame patriotarde! 

Decenii intregi ne-am plans ca altii vor sa ne forteze sa invatam alte limbi, samd, dar am uitat ca bunicii si strabunii nostrii o rupeau in trei-patru limbi desi poate nu stiau bine sa scrie, iar astazi am invatat toate limbile Europei si chiar ne-am botezat copiii cu nume straine! 

Ne-a stat in gat Basarabia, dar nu ne-a deranjat Iugoslavia, Elvetia, Belgia, Canada, samd. 

Ne facem ca ploua cand este vorba despre irlandezi, galezi, basci, catalani, galicieni, scotieni, bretoni, provensali, flamanzi, quebecani, moravieni, samoyazi, samd, si privim doar jumatatea care ne convine a paharului. 

 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×