Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 ore, titi_greucean a spus:

O sa ajunga asta sef la Nato cand mi-oi vedea eu ceafa. Se intoarce la el in Sibiu, pensie speciala, casa de protocol etc. 

Noul secretar NATO va fi cu siguranta o FEMEIE datorita valului feminist. Nu o sa numeasca in veci un bleg care a condus un "stat esuat" ca Romania, cum e la declarat ca e un stat "esuat". 

Avem  deja pe Ursula ca   prima femeie  presedinte al comisiei europene,   am avut-o pe Merkel cancelar al Germaniei, a fost Theresa premierul Angliei,  noi am avut-o pe Dancila ca premier,   o sa fie cat de curand si Kamala prima femeie presedinte al Statelor Unite. Inclusiv in Franta parca se pregateste Marine Le Pen sa candideze din nou si de aceasta data e posibil sa reuseasca. 

Vor fi femeile la putere peste tot.  

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

btw:

In primavara sa va pregatiti pentru alegeri parlamentare anticipate.

Posibil si  pentru alegerile  prezidentiale. 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/vasile-dincu-psd-nu-merge-in-acest-moment-la-cotroceni-cu-nicio-propunere-de-premier-1696295

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consultarile de la Cotroceni:

1. PSD : ALEGERI ANTICIPATE

2. PNL-  nicio propunere, Citu nu mai vrea ca e majoritate PSD-AUR-USR

3. UDMR- nicio propunere, vor doar o guvernare de coalitie PNL-USR-UDMR, ca tare-i bine la ciolan 

4. AUR- premier independent  si ALEGERI ANTICIPATE 

5. USR- CIOLOS PREMIER 

 

Deci dintre toate partidele, doar USR a venit sa poarte negocieri, restul partidelor au venit la misto pentru formalitati cu ficusul. 

Sa vedem ce va decide ficusul de la Cotroceni.

Parerea mea: sanse de 48% sa puna un premier de la PNL, gen Bolojan, Bode sau Valceanu,  sanse de 50% sa-l numeasca pe Ciolos,  sanse de 1% sa puna un independent,  sanse de 1% sa numeasca un UDMR-ist premier . 

 

Decizia cea mai desteapta pe care ar putea sa o ia ar fi sa-l puna pe Ciolos premier cu un guvern minoritar USR-isto/tehnocrat  ACUM cand Romania traverseaza cea mai dificila perioada de la al doilea razboi mondial incoace  si astfel PNL si-ar distruge definitiv cel mai mare adversar al momentului.  PNL trebuie sa se retraga  sa poata atfel sa atinga macar pragul de 15-20% la urmatoarele alegeri si sa-l pregateasca pe Citu pentru a candida in 2024 la alegerile prezidentiale. 

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, warmonger2020 a spus:

 

Parerea mea: sanse de 48% sa puna un premier de la PNL, gen Bolojan, Bode sau Valceanu,  sanse de 50% sa-l numeasca pe Ciolos,  sanse de 1% sa puna un independent,  sanse de 1% sa numeasca un UDMR-ist premier . 

 

 

Dap

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/klaus-iohannis-va-anunta-esecul-consultarilor-pentru-iesirea-din-criza-guvernamentala-1697601

 

Dacian Cioloș, desemnat prim-ministru de președintele Klaus Iohannis

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×