Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Sufletul pereche, legate, reflexie unica pe pamant and stuff

Postări Recomandate

Acum 4 ore, The Unknown a spus:

Asemanarea fizica n-are nimic cu acest topic?   Am auzit vorbe ca semanam ca 2 picaturi de roua ... ne-am nascut unu pentru altu, dar nu stiu care este filozofia in spatele acestori vorbe.   Pe unde am citit in maghiara nu tin minte sa fi intalnit aceste cuvinte sau nici pe alta limba, poate mai demult nu se vorbea de asa ceva???

Ar putea avea, tu ai vreo parere cu privire la?

Eu intreb, cercetez, tocmai pentru ca vreau sa aflu parerea altora despre. Nu am dat atata imporanta la acest subiect si nici nu o fac. Dar vreau sa inteleg mai bine de ce fac altii asta, de ce simt altii nevoia sa faca asta. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sintem pe aceas pagina in asta ca nici eu nu stiu mai nimic despre acest fenomen si nu m-am intalnit vre-odata cu cineva sa fi fost asemanatoare cu mine in 2 caractere.  Ieri mi-a spus o casiera intr-un magazin ca arat ca o rusoaica  :surrender: si nu pentru ca am un accent la vorbire, ci arat ca una ... ea era de acolo de undeva iar mult mai demult un vecin ar fi pariat in orice ca sint din Kiev,  Ukraina, ca sint mii de femei acolo care arata ca mine.   Eu am vazut aici multe femei din Rusia dar toate brunete/satene, eu sint blonda.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, The Unknown a spus:

Sintem pe aceas pagina in asta ca nici eu nu stiu mai nimic despre acest fenomen si nu m-am intalnit vre-odata cu cineva sa fi fost asemanatoare cu mine in 2 caractere.  Ieri mi-a spus o casiera intr-un magazin ca arat ca o rusoaica  :surrender: si nu pentru ca am un accent la vorbire, ci arat ca una ... ea era de acolo de undeva iar mult mai demult un vecin ar fi pariat in orice ca sint din Kiev,  Ukraina, ca sint mii de femei acolo care arata ca mine.   Eu am vazut aici multe femei din Rusia dar toate brunete/satene, eu sint blonda.   

efectiv ma uit la tine ca la un spectacol de adevaruri universale intrupate. simple si unice.

Nu incetezi sa ma fascinezi!

bineinteles, tot ce spui tu e involuntar in directia asta. sunt constienta. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Respectiv n-am observat nici o asemanare intre mine si vre-un barbat cu care am stat de vorba, indiferent de situatie sau in ce calitate il cunosteam, nici din rude macar doar la fizic cu sora lui tata semanam.   N-as putea sa stau cu cineva care tot ma aproba si nu mai am nevoie sa ma uit in oglinda sau sa ma gandesc.   Sint conceptii bolnave dupa parerea mea, persoane foarte insecure afirma din astea ca sint perche de suflet de frica sa nu ramana singura sau ceva serioasa buba are la cap!!!      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Respectiv n-am observat nici o asemanare intre mine si vre-un barbat cu care am stat de vorba, indiferent de situatie sau in ce calitate il cunosteam, nici din rude macar doar la fizic cu sora lui tata semanam.   N-as putea sa stau cu cineva care tot ma aproba si nu mai am nevoie sa ma uit in oglinda sau sa ma gandesc.   Sint conceptii bolnave dupa parerea mea, persoane foarte insecure afirma din astea ca sint perche de suflet de frica sa nu ramana singura sau ceva serioasa buba are la cap!!!      

pur si simplu fascinant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, observant a spus:

 

 

Sunt de acord cu tot ceea ce-ai scris aci, mai puțin cu "vina lui Dumnezeu". Doar o mică observație și spun din experiență proprie, ar fi faptul că între oameni și Dumnezeu sunt "mulți interpuși"(văzuți și nevăzuți), printre care mulți nebenefici, chiar ostili "unirii" cu "reflexia", fiind și "experți în deturnări". 

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Lucia N a spus:

între oameni și Dumnezeu sunt "mulți interpuși"(văzuți și nevăzuți), printre care mulți nebenefici, chiar ostili "unirii" cu "reflexia", fiind și "experți în deturnări". 

Pai tot dumnezeu ii manevreaza si pe interpusi, ei sunt slugile lui. Doar nu credeti ca misca vreun trepadus prin zona fara sa stie omniscientul. Scopul este ca oamenii sa sufere.

In mitologia antica, zeii sunt cei care despart androginul (barbat si femeie uniti) in doua. Pentru ca erau invidiosi pe fericirea lor. "Hai ca prea ne-ati enervat cu fericirea voastra absoluta, acum cautati-va tanjind, sa va saturati de iubire blocata!"

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×