Sari la conținut
Forum Roportal
arpad

De ce țin atat de mult unele femei sa-i convinga pe barbati ca pentru ele nu conteaza aspectul fizic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 hour ago, Maeve. said:

Am avut presentimentul ca imi voi irosi gandurile bune cu tine. Ti-am dat un sfat prieteneste.

 

 

Uite, de aia esti nesuferita in viata de zi cu zi, ca incerci sa dai sfaturi unor oameni care n-au nevoie de ele si nici nu le-au cerut. Un prim pas in dezvoltarea ta personala autentica ar fi sa iti rezolvi obsesia asta cu datul de sfaturi. De ce nu vrei tu sa intelegi ca n-are nimeni nevoie de sfaturile tale? Uite, intr-un fel  ai vrut sa pari pe forum si cu totul altceva a iesit. Vezi bine ce impresie mi-ai creat. Esti foarte incapatanata! Tu chiar te complaci in starea aia a ta defensiva si comoda?

Editat de arpad
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, arpad a spus:

Uite, de aia esti nesuferita in viata de zi cu zi, ca incerci sa dai sfaturi unor oameni care n-au nevoie de ele si nici nu le-au cerut. Un prim pas in dezvoltarea ta personala autentica ar fi sa iti rezolvi obsesia asta cu datul de sfaturi. De ce nu vrei tu sa intelegi ca n-are nimeni nevoie de sfaturile tale? Uite, intr-un ai vrut sa pari pe forum si cu totul altceva a iesit. Vezi bine ce impresie mi-ai creat. Esti foarte incapatanata! Tu chiar te complaci in starea aia a ta defensiva si comoda?

Pai si cine are nevoie de diagnosticele tale? Voi ati venit pe forum ca sa ne aratati ca noi gandim incorect? Ma scuzati... 

Editat de Maeve.
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat sa explic cazul lui Nick si pe cel al lui No User Name. Am venit cu idei pertinente, am adus argumente valide, dublate de exemple din viata reala. Poftim, daca vine un baiat si zice, "nu pot vb cu fetele, ma intimidez, nu pot sa imi fac prieteni, mi-e teama de multimile de oameni, mi-e rusine aa merg la magazin sa fac cumparaturi", si eu ii zic ca e posibil sa aiba anxietate, gresesc cu ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te las sa iti exerciti vocatia, aceea de a emite diagnostice. 

 

Dar sa nu crezi ca vei castiga respect pe aici... 

 

Deci nu aveti nevoie de sfaturi ci doar de confirmarea celor spuse de voi din partea celorlalti. 

 

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, arpad a spus:

Eu am incercat sa explic cazul lui Nick si pe cel al lui No User Name. Am venit cu idei pertinente, am adus argumente valide, dublate de exemple din viata reala. Poftim, daca vine un baiat si zice, "nu pot vb cu fetele, ma intimidez, nu pot sa imi fac prieteni, mi-e teama de multimile de oameni, mi-e rusine aa merg la magazin sa fac cumparaturi", si eu ii zic ca e posibil sa aiba anxietate, gresesc cu ceva?

Da. 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand cineva vine cu o problema, sa vina cineva sa ii zica ca E POSIBIL SA AI PROBLEMA X e similar cu demersul cuiva ce are o problema de sanatate si cineva ii spune E POSIBIL SA AI DIABET. 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doctorii reali dau diagnostice. Psihoterapeutii reali dau diagnostice. Nu tu. 

Editat de Maeve.
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, si atunci ce scop mai are forumul? Ce ar trebui sa raspundem la asemenea topice? Daca apar astfel de intrebari, si nu la doctor ci pe un forum, intrebarile nu isi asteapta si ele niste raspunsuri? Apoi, tu nu pui diagnostice? Nu zici tu mereu ca "nu aveti empatie, nu stiti sa comunicati, n-aveti abilitati sociale"? Astea ce sunt daca nu diagnostice, etichete?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Maeve. said:

Te las sa iti exerciti vocatia, aceea de a emite diagnostice. 

Dar sa nu crezi ca vei castiga respect pe aici... 

 

 

Cui ii pasa de imaginea pe care o lasa aici? Si asa ati pus pe butuci forumul asta, asa de bune si interesante au fost sfaturile voastre. De aia nu mai intra nici dreaq pe aici. Tu in loc sa-ti construiesti o viata satisfacatoare, ai pierdut timpul incercand sa fii cineva pe un forum. PE BUNE? Asta e nebunie curata. Chiar iti place sa fii saraca, sa te gandesti ca n-ai ce pune maine pe masa? Tu nu vezi in ce situatie ai ajuns? Iti place asa???

Editat de arpad
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×