Jump to content
Forum Roportal
Shimone_al_Shaitan

Cum se poate oferi transparenta universului ideatic ?

Rate this topic

Recommended Posts

Acum 7 ore, Kleopatrah a spus:

Nu e nicio problema in asta, este ceva intampinat de majoritatea covarsitoare a poliglotilor, fie amesteca cuvinte din mai multe limbi pentru ca pe moment nu isi pot aminti termenii din limba in care vor sa redea ideile, fie stau mult timp sau cauta pe google termenul respectiv in limba aferenta ca sa il poata reda. Metoda mai rapida este amalgamul de termeni.

De acord cu tine. Am pus acea intrebare pentru ca am observat ca foloseste tastatura franceza si probabil scrie in franceza.

• Like 1

Disciplina.

La mine functioneaza deadline-urile. Mi le incropesc singura. De genul articolului la care lucrez acum. Daca nu mi-as fi pus un termen limita scos din burta - nu l-as termina in vecii vecilor. Pentru ca e greoi si as face orice altceva in loc de a-l documenta si scrie. 

Intotdeauna vor exista parti care vor curge si altele la care te poticnesti - intr-o singura activitate. Iti fixezi telul si apoi iti impui date limite pt diverse etape. 

Nici macar nu mai conteaza de ce fara disciplina nu functioneaza sau nu prea functioneaza. Just fuck it si do it.

• Like 1
  • Upvote 1

Am fost dintotdeauna indisciplinata, Stu. Ma aflu intr-un microcosmos al ideilor, dar nu pot extrage nimic inteligent. Tocmai din cauza ça imi lipseste disciplina. Am probleme si cu rabdare à. Tôt ce gandesc si fac este o spoiala. Uneori imbraca forma unui fundamentul cognitive elaborat. Adevarul este ca totul este mecanic. 

Edited by Shimone_al_Shaitan

52 minutes ago, Shimone_al_Shaitan said:

Tôt ce gandesc si fac este o spoiala. Adevarul este ca totul este mecanic. 

esentialul