Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe mine ma dor muschii pe brate, le-am sucit prin niste miscari rapide ca am facut cate ceva si trebuia sa-mi intorc mana sa ajung la 2 lucruri in casa.  E foarte rea durerea asta, sper sa-mi treaca repede.   Tocmai cand eram bine dispusa ca Zinc-ul deja se evidentiaza cu un efect energizant, ma doare in alta parte.   

Acum 18 minute, adal* a spus:

Stiam ca doar needucatii, prostii si tampitii plus idiotii injura la suparare.

 :no:    De unde ai mai scos si pe asta???     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

On Friday, the state of Arizona reported 3,074 new COVID-19 cases and 51 new known deaths. 

Joi la fel a fost statistica, se circula neprotejat, se mananca orice prin restaurante, nu-i de mirare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.capital.ro/toti-cei-vaccinati-cu-pfizer-trebuie-sa-stie-ce-efecte-produce-in-organism-este-incredibil.html

"În cazul persoanelor care au fost injectate cu două doze de Pfizer, probabilitatea de deces din cauze non-COVID a fost de 34% din cea a persoanelor nevaccinate.                                             În cazul persoanelor vaccinate cu două doze de Moderna, probabilitatea de deces a fost de 31% din cea a nevaccinaților.                                                                                                                     Iar în cazul persoanelor care au primit doza unică de Johnson and Johnson, probabilitatea a fost de 54%."

*Se lucreaza pe un nou vaccin, dupa care nu mai murim niciodata, cei deja vaccinati exclusiv, ca recompensa pentru buna purtare!!!*   :meeting:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Deci pfizer este pana la urma vaccinul nemuririi.

Posibil ca o supradoza de pfizer sa te teleporteze intr-un univers paralel in care nu exista covid.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, adal* said:

Interesant. Deci pfizer este pana la urma vaccinul nemuririi.

Posibil ca o supradoza de pfizer sa te teleporteze intr-un univers paralel in care nu exista covid.

 

Evident că este o exagerare din partea ta. Ca să scoți în evidență, ce?

Articolul nu vrea să spună decât că vaccinurile Pfizer și Moderna protejează într-o oarecare măsură și de alte afecțiuni cum ar fi gripa clasică și altele. Bine, n-am văzut un link către un studiu în acest sens, așa că nu mă pot pronunța. A se lua, deocamdată, doar ca o informație care ulterior ar trebui verificată.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/biserica-pune-la-dispozitie-capele-pentru-mortii-de-covid-morgile-spitalelor-sunt-arhipline.html?utm_source=evz&utm_medium=recomandari_AI

Chiar sa faca, e loc destul in cladirea mare din capitala pentru toti mortii din Romania, iar daca si bani taxati au intrat in facerea bisericilor, macar atat sa fie recompensa celor morti.  Iar ingroparea ar trebui facut cat mai repede in gropi mai adanci decat 2 metri sa nu iasa nimic de acolo, la COVID ma refer ca de Dracula nu mi-e frica. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astăzi au fost comunicate 

Este a cincea zi consecutivă în care numărul de noi îmbolnăviri zilnice scade.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Rayn said:

Inca un deces care merita investigat

cp1.png.34e251b8b3b17d9f836034ba7217689c.png

Deja a fost investigat , iar concluzia e simplă:

Dr. Paul Cook, expert în boli infecțioase la Școala de Medicină Brody, spune că moartea lui Powell nu este o dovadă a eficacității vaccinului, ci mai degrabă a vârstei înaintate și a comorbidităților care cresc riscul de deces la pacienții compromisi.  „A avut două lucruri care lucrează împotriva lui”, a spus dr. Cook. „Numărul unu, avea 84 de ani și știm că persoanele în vârstă nu răspund la vaccin la fel de bine ca persoanele mai tinere. Probabil, însă, mai important este că a avut mielom multiplu, care este o formă de cancer. ”  Cancerul a atacat celulele plasmatice ale lui Powell și a lăsat sistemul imunitar al corpului grav compromis.

https://www.witn.com/2021/10/18/impact-vaccines-analyzed-colin-powell-is-remembered/

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, adal* a spus:

 

Ce nu i se poate imputa lui Rayn, este tocmai faptul ca in pofida tuturor jignirilor, el nu a raspuns la fel si pentru asta merita respectul nostru.

Pe al meu il are sigur.

El face parte din categoria persoanelor foarte enervante. Dacă citești tot ce scrie și mai ești și iute la tasta.... Pai nu te poți abține sa nu i-o aplici. 

E mare lucru ca și-a luat doar atât. Sigur, nu e timpul pierdut. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×