Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Just now, Rodica` said:

Numai voi sunteți români pe acest forum. Citește și în urma. Dacă tot nu e clar, mai explic si masor.

Citește tu în urmă și interpretează corect, în funcție de context. 

De ce mă aduci pe mine în această dispută? În această replică pe care adal* i-a dat-o Olgăi? Ești de toată jena!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 50 minute, Rayn a spus:

Intrebare logica:
-de ce nu se gasesc retetele si medicamentele  la medicul de familie sau in farmacii?

Nici un idiot vaccinist militant, cum sunt cativa si pe aici,  nu iti va raspunde la aceasta intrebare, pentru ca nu-l duce capul si nu intelege complexitatea situatiei.

Si eu m-am intrebat de ce nu se spune la tv in atatea si atatea emisiuni pe tema covid, care este tratamentul adecvat pentru pesroanele care nu sunt vaccinate.

Nu este vorba de un tratament care sa te vindece, dar care sa te ajute cat de cat, pentru ca multi duc covidul tratandu-se acasa, sa nu ajunga in spitalele alea unde nu mai ai nici o sansa.

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Rodica` a spus:

Numai voi sunteți români pe acest forum. Citește și în urma. Dacă tot nu e clar, mai explic si masor.

Rodica, tu ai profil de victima colaterala, pe bune. :smile: Nu poti tu sa nu te bagi, este?

De ce l-oi fi ales pe Vriies, nu inteleg. Ai ceva cu el?

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, adal* said:

Nici un idiot vaccinist militant, cum sunt cativa si pe aici,  nu iti va raspunde la aceasta intrebare, pentru ca nu-l duce capul si nu intelege complexitatea situatiei.

 

Băi, tu de ceva vreme îi faci cu ușurință  „idioți vacciniști militanți”, pe cei care susțin vaccinarea ca fiind o soluție de a scăpa de covid și de a avea o viață normală. Tu nu te uiți la tine că ai depășit orice limită și ești unul din idioții, care ești anti-vaccinist militant? 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Băi, tu de ceva vreme îi faci cu ușurință  „idioți vacciniști militanți”, pe cei care susțin vaccinarea ca fiind o soluție de a scăpa de covid și de a avea o viață normală. Tu nu te uiți la tine că ai depășit orice limită și ești unul din idioții, care ești anti-vaccinist militant? 

Altii i-au f**ut in gura pe nevaccinati, si nu ai zis nimic. Ce te-a apucat acum? Nu-ti dai seama ca esti penibil?

Tu cui plm ii iei apararea acum?

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 35 minute, Rodica` a spus:

 

Restul suntem unguri. Moto e sovietic iar Liviu e mutat la Târgu Jiu. Sau la Peleș ca nu e clar. Deci e vampir. 

Eu sunt moldovan originar din Beltsi, dar am trăit acolo fix 68 de ore.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, adal* a spus:

Nici un idiot vaccinist militant, cum sunt cativa si pe aici,  nu iti va raspunde la aceasta intrebare, pentru ca nu-l duce capul si nu intelege complexitatea situatiei.

Pentru ca idiotii vaccinisti nu se cred medici.

Eu am vazut (desi nu prea ma interesa), mai multe atentionari din partea medicilor, cum ca tratamentul trebuie prescris de ei. Boala asta are mai multe forme, nu toate se trateaza cu paracetamol. Unora li se prescrie antibiotic, altora nu.

Iar pentru niste idioti anti-vaxxeri care probabil au terminat mai mult de 8 clase, as fi avut pretentia sa intelegeti ca tipul asta de virus se lupta direct cu organismul, iar medicamentele sunt pentru intarirea organismului, nu pentru anihilarea virusilor, ca in reclamele cu sirop de tuse pentru copii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, adal* said:

Altii i-au f**ut in gura pe nevaccinati, si nu ai zis nimic. Ce te-a apucat acum? Nu-ti dai seama ca esti penibil?

Tu cui plm ii iei apararea acum?

Alții, da. Discută cu acei „alții”. Io nu i-am f*utut în gură pe nimeni și să-ți spună ei motivele lor pentru care au făcut aceste afirmații. Și nu mai acuza la modul general. Care sunt cei câțiva „idioți vacciniști militanți”? Tu ești penibil, pentru că faci afirmații generale, îi bagi pe toți în aceeași oală, și nu argumentezi concret de ce sunt idioți cei care susțin vaccinarea, ca soluție pentru eliminarea acestei pandemii sau măcar ținerea ei la un nivel jos. 

Poftim? de ce sunt idioți cei care consideră că vaccinarea ar fi o soluție?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

Alții, da. Discută cu acei „alții”. Io nu i-am f*utut în gură pe nimeni

Atunci taci in pielea mea si nu te mai baga in discutii care nu te privesc si  daca te bagi, asuma-ti.

Ce forum e asta unde o ...vine si scrie un mesaj care incepe cu "sa va fut"? Si tu ai pretentii la mine? Si recidiveaza si tot ii f*te in gura pe nevaccinati.

Pai se intelegea ca era vorba si de unii de pe forum. Tu ce ai fi inteles?

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 24 minute, adal* a spus:

Nici un idiot vaccinist militant, cum sunt cativa si pe aici,  nu iti va raspunde la aceasta intrebare, pentru ca nu-l duce capul si nu intelege complexitatea situatiei.

Si eu m-am intrebat de ce nu se spune la tv in atatea si atatea emisiuni pe tema covid, care este tratamentul adecvat pentru pesroanele care nu sunt vaccinate.

Nu este vorba de un tratament care sa te vindece, dar care sa te ajute cat de cat, pentru ca multi duc covidul tratandu-se acasa, sa nu ajunga in spitalele alea unde nu mai ai nici o sansa.

 

Tratamentul e simptomatic, în funcție de ce te doare. Apoi dacă ai suprainfectare primești antibiotic. Medicul de familie îți trimite reteta electronica în funcție de ce te doare. Nu înțeleg ce întrebi. 

În sensul ca nu e un tratament pentru vaccinați și unul pentru cei cu 3 doze, de ex. 

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×