Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun. Propunerea mea este de a nu-i face „jeguri” pe alții, inclusiv anuite televiziuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este ok, tu poti sa nu ii faci jeguri. Eu nu-s asa diplomata si delicata ca tine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Este ok, tu poti sa nu ii faci jeguri. Eu nu-s asa diplomata si delicata ca tine.

Bun. Până la urmă, important e să fim sinceri vizavi de noi înșine.

Dar stai să vezi cât de diplomat o să mai fiu io, cu alții (nu e vorba despre acest topic) în funcție de răspunsul lor! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Vriies said:

Cum anticipam, se vor închide stadioanele de luni. Mai nașpa e că meciul România-Islanda, din 11 noiembrie și decisiv pentru noi, se va desfășura fără spectatori.

 

Mare aberatie!

National Arena - capacitate 55.635 de spectatori

1%  de-ar intra si tot ar insemna 556 spectatori!

an1.JPG.e9a816df605701a4d4c95b95fa7d8c2b.JPG

 

an2.thumb.jpg.c5965f820992bf23c9ad0c64ba67a146.jpg

 

In niciun supermarket nu se poate respecta distantarea impusa

pe stadion se poate dar nu se vrea, aici nu-i vorba despre sanatate, ci de altceva: trebuie sa inteleaga omul ca restrictia este restrictie!

Mizerie de nazism!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Rayn said:

Mare aberatie!

National Arena - capacitate 55.635 de spectatori

1%  de-ar intra si tot ar insemna 556 spectatori!

an1.JPG.e9a816df605701a4d4c95b95fa7d8c2b.JPG

 

an2.thumb.jpg.c5965f820992bf23c9ad0c64ba67a146.jpg

 

In niciun supermarket nu se poate respecta distantarea impusa

pe stadion se poate dar nu se vrea, aici nu-i vorba despre sanatate, ci de altceva: trebuie sa inteleaga omul ca restrictia este restrictie!

Mizerie de nazism!

Poi, nici io nu-s de acord cu asemenea măsuri. Mai ales că se poate impune ca, pe stadioane, să aibă acces doar cei care s-au vaccinat. 

Însă, nah, s-a luat această decizie pentru a nu mai fi vorba de discuții. 

Bine, discuțiile vor continua, no problem. 

Însă cel mai important e să terminăm naibii cu asemenea escaladare a covidului în România!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Vriies said:

escaladare a covidului în România!

iata un gen de escaladare

2m3.thumb.png.90a88a4742d429f3c56dbd239f870b5b.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 29 minute, Rayn a spus:

Mare aberatie!

Normal că e nazism, unul mascat in grija pentru popor. A se vedea, spre exemplu, printre multe alte aberații , aberația cu accesul liber la biserică (unde nu se cere respectarea niciunei reguli privind distantarea) și accesul liber la plata impozitelor si taxelor (dar cu condiția, obligativitate, mai exact, ca instituțiile colectoare să organizeze ghișee care să respecte anumite standarde: distanțare bla bla bla, rahat). Și îmi vine să râd ca sunt unii care cred că treaba cu accesul liber la biserică se datorează faptului că se respectă dreptul la credință al neamului :))) sau că totul se întâmplă pentru că Dumnezeu îi  ocrotește pe credincioși :))), nu că e treaba e consecința vreunei înțelegeri între mai marii bisericii si conducători nostri dragi, grijulii și demni.

Creste pe zi ce trece numărul colegilor  mei care au facut coronavirus dupa rapel. Foarte recent o fostă colegă de birou, mult mai tanara decat mine, s-a pricopsit cu o formă mult mai urâtă decât am avut eu. De aia ajunsi pe la ATI deja am menționat pe-aici.  

Eu iar te întreb, Ryan: tu pentru cine tot predici pe-aici? Fa-o in locul potrivit. Asta doar in cazul in care îți  place sa monologhezi si/sau sa ti-o iei la gioale. Atunci, mă scuzaț'!

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Fiero said:

Normal că e nazism.... Ryan: tu pentru cine tot predici pe-aici?.

Pentru oricine mai gandeste!

Gandeste si tu, chiar te rog...

daca merg singur, pe strada, singur insemnana ca nu am pe nimeni in preajma nici macar la 50 metri vizibilitate ceata, de ce trebuie sa port masca?

si vezi ca-s Rayn ...nu Ryan!

Unde-i Vriies cu acuratetea?

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Rayn a spus:

Pentru oricine mai gandeste!

Gandeste si tu, chiar te rog...

daca merg singur, pe strada, singur insemnana ca nu am pe nimeni in preajma nici macar la 50 metri vizibilitate ceata, de ce trebuie sa port masca?

Nu mă provoca, am trecut de muuulta vreme de întrebarea asta, tu de ce ti-o pui încă?  :)

Gata, ajunge! Nu voi mai posta pe topicul ăsta. Ramaneti sanatosi cu totii!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×