Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

PĂRERE. Patologii europeni au ajuns la concluzia că nimeni nu a murit de coronavirus, ci cu coronavirus ...  în opinia patologilor europeni, Organizația Mondială a Sănătății a făcut greșeala când a declarat o pandemie, întrucât nu a existat. :lol2:   

Asa cum am mai spus, cum ne apropiem de Alegerile Prezidentiala Americane ... virusurile nici n-au trecut pe Planeta, asa o sa dispara de unde au venit :lol2:

 

https://www.gandul.ro/coronavirus/parere-patologii-europeni-au-ajuns-la-concluzia-ca-nimeni-nu-a-murit-de-coronavirus-ci-cu-coronavirus-19466704?utm_source=evz+text+link&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, The Unknown a spus:

PĂRERE. Patologii europeni au ajuns la concluzia că nimeni nu a murit de coronavirus, ci cu coronavirus ...  în opinia patologilor europeni, Organizația Mondială a Sănătății a făcut greșeala când a declarat o pandemie, întrucât nu a existat. :lol2:   

Asa cum am mai spus, cum ne apropiem de Alegerile Prezidentiala Americane ... virusurile nici n-au trecut pe Planeta, asa o sa dispara de unde au venit :lol2:

 

 

 

Hmm..., cam toata lumea a fost cumva (nu stim cum!) derutata, sa zicem asa, inca de la inceputul acestui "buclucas" si destul de ciudat virus...

Sa ne amintim ca toti din conducerea tarilor  spuneau ca nu este chiar asa periculos si ca-i doar "un exces de zel" din partea unora care induc panica in lume. Nici nu se punea problema de vreo masura de genul celor care-au urmat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum hai să vă spun io o întâmplare adevărată.

Azi dimineață, când am ajuns la serviciu, a venit bomba. Unul dintre colegii noștri n-a venit la serviciu, în schimb ne-a trimis mesaje că e în izolare, pt că nevastă-sa a fost depistată pozitiv. El s-a dus să facă testul azi dimineață și a intrat oricum în izolare la domiciliu. Bineînțeles că, în scurt timp, am fost trimiși imediat și noi, toți colegii lui cu care el a interacționat, să facem testul. Așa că așteptăm cu încredere rezultatele care ne vor fi comunicate mâine sau cel târziu poimâine.

Am, așa, o vagă presimțire că al meu concediu (începând de mâine) s-a dus p*lii de suflet. Dar vedem ce-o mai fi. Mâine sau poimâine aflu cu certitudine cum stă treaba.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Vriies a spus:

Am, așa, o vagă presimțire că al meu concediu (începând de mâine) s-a dus ....

Baga niste muraturi ca tine departe virusurile si apa cu lamaie dupa ce mananci carne, te vor ajuta, iar daca te-ai si vaccinat, este afara de pericol.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, The Unknown said:

Baga niste muraturi ca tine departe virusurile si apa cu lamaie dupa ce mananci carne, te vor ajuta, iar daca te-ai si vaccinat, este afara de pericol.

Am băgat murături cu fasole, am băgat și suc de roșii cu vodcă, am băgat și bere, nu-i bai, că vaccinuri nu prea fac :laugh:

17 hours ago, Stu' said:

Iti tin pumnii, Vri.

Acum am ajuns acasă, am accesat saitul reginamaria.ro și am primit rezultatul, care e negativ. Bine, știam deja asta, de la colegii cu care vorbisem deja la telefon. Partea bună e că și colegul implicat, a cărui soție a fost depistată pozitiv, a ieșit negativ. Dacă ieșea pozitiv ar fi fost nașpa, pentru că ne băga pe toți ceilalți în carantină la domiciliu pt 2 săptămâni. 

Totuși, mie nu prea mi-e clar cum el e negativ iar nevastă-sa, cu care împarte patul, e pozitivă.:ohmy: 

Însă Oricum ar fi, mă bucur totuși că peste o săptămână pot pleca liniștit în concediu ...:smile:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 26 minute, Vriies a spus:

Am băgat murături cu fasole, am băgat și suc de roșii cu vodcă, am băgat și bere, nu-i bai, că vaccinuri nu prea fac :laugh:

 

Pălincă. Punct.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×