Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

După preferințele mele estetice, ești una dintre persoanele cu o fizionomie frumoasa. Cat despre comportament, nu credeam ca ești asa. Sper sa nu te superi pe mine, dacă fac niște afirmatii mai abstruse despre tine. 

Nu îmi imaginam ca poți fi o persoana atât de calda, aici ma refer la alte persoane, sub nici o forma la mine. De-a lungul timpului, mi-ai arătat ca ești într-adevăr o persoana bună, blândă, dar ziceai ca suferi de o mizantropie ieșită din comun. Nu, nu este deloc asa. Când vezi oameni cu care se poate discuta, le vorbești, le adresezi vorbe bune. Îți place sa comunici, de fapt, dar te ascunzi. Asta știi ce ma determina sa gândesc? Ca da, ai avut niște probleme ale vieții, ale copilăriei și ale adolescentei tragice pentru personalitatea ta. Nu știu exact, insa am impresia ca nu exista o relație bazata pe comunicare între tine și ai tai. 

Dar stii ce mai cred eu? Ca nu ești schizo para. Pe bune. Poate ai tulburare schizotipala, dar nu schizo para. 

Îmi doresc mult sa întra în remisie amândouă, sprijinindu-se mutual. 

Al tău este iubitor, blând, ascultător cu tine. Stii ce? Vreau sa ma invit la nunta de argint, aur, sau cum se mai numește. 

Eu voi rămâne singura pentru tot restul vieții, sunt o persoana mult mai dificila decât tine. M-ai văzut penultima zi cat am stat la tine, ce taciturn, furibund, ce bot aveam. Nu voiam sa deschid gura. Și nu, nu eram supărată pe tine absolut deloc. Am perioade în care ma închid în mine. Nu vreau sa ies, deși mi se oferă ajutor. Uite, cu tine o sa procedez altcumva. E adevărat, toate prietenele mele au un rol benefic pentru mine. Dar comunicam rar, din diverse motive. 

Xily, draga, sa ai grija de tine, încearcă sa nu te pui în situații sociale urate. Te rog! 

Tin la tine ca la o sora, de fapt eu țin la toate prietenele într-un mod egal, dar tu... Tu faci răscoale în sufletul meu, și poate te stimez mai mult. Vorba lui Dostoievski: Dacă pana acum te-am iubit, de acum incolo te stimez. 

Noapte bună, Feuer Frei! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pupici! Plec la muzeul de literatura ca să discut cu domnul poet-filosof-bibliograf. 

Să ai o zi minunata! 

Să aveți o zi minunata! 

Editat de Cezara6
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, Cezara6 a spus:

Pupici! Plec la muzeul de literatura ca să discut cu domnul poet-filosof-bibliograf. 

In ce functie lucreaza acest domn?    Sint curioasa ce job este aferent acestori calificatii/titluri, poate trai/castiga din aceste "meserii" angelice???

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie, Olga! Întâmpin mici probleme cu psihiatria în legătură cu cariera didactica, dar cred ca o sa fie bine. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur, Cezara6, ca am reusit sa iti fac viata mai frumoasa, ti-am facut makeover hihi. Piercinguri, haine noi, bijuterii frumoase, cadouri cat cuprinde. Parfumul de la tine este intoxicant, ca persuana tah. Asculta incoa': atata timp cat exist EU nu te voi lasa singura. Cred ca ai cheltuit multi bani pe cartea ce mi-ai oferit-o, despre nazi Rommel. M-ai nimerit.

Bun. Ceea ce vreau sa spun e ca eu deja te consider mai mult decat o simpla prietena, te iubesc, te consider deja iubita mea. Iti inteleg starile ciudate de apatie in care privesti in gol si abia vorbesti.

Cat despre mizantropia mea... Te cam inseli, bitch. Eu sunt de treaba cu oamenii de obicei cand am nevoie de ei, cand ii iubesc (doar nu te asteptai sa te iau la shuturi, te respekt, ce ai?), in plus uneori drogurile ma fac sociabila. Dar ai recunoscut si de fata cu mine ca am ceva psihopatie. Ma hranesc din comportament antisocial, puzzle-uri logice, calcule matematice complexe, uneori bataie de joc fata de prosti si, alteori, ilegalitati. Ai vazut si tu. Sunt psycho iar asta nu se va skimba niciodata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Cezara6 a spus:

Eu te voi respecta asa cum ești. 

Si eu pe tine. Voi incerca sa trimit un colet, dar inca nu sunt sigura ca o voi face. Vreau sa iti dau niste antagonisti plus cateva Mirzaten, antidepresivul triciclic ce te ajuta sa duormi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×