Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Paranormalul la el acasă

Postări Recomandate

:laugh: Din punctul de vedere al zicalei mele: "par(a)normalul de ieri, normalul si firescul de astazi", pot sa spun clar (din observatiile mele si cercetarile mele)  ca paranormalul/parapsihologul Aliodor Manolea zice bine ceea ce zice si ca nu are nimic de-a face cu "vanzatorii de iluzii desarte", cum zicea cineva!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Lucia N said:

:laugh: Din punctul de vedere al zicalei mele: "par(a)normalul de ieri, normalul si firescul de astazi", pot sa spun clar (din observatiile mele si cercetarile mele)  ca paranormalul/parapsihologul Aliodor Manolea zice bine ceea ce zice si ca nu are nimic de-a face cu "vanzatorii de iluzii desarte", cum zicea cineva!

Nu știu cine zicea că Aliodor Manolea ar avea de-a face cu „vânzătorii de iluzii deșarte”. Poate ar fi bine să dai un link , ceva, ca să discutăm pe date concrete. Io am spus doar, citându-te, că „Încă nu pot să mă pronunț asupra faptului că Aliodor Manolea s-ar încadra sau nu printre cei care „vând magia”, „vând iluzia”. Nu am suficiente date în acest sens și prefer să mă abțin.”

Oricum, e cert faptul că a făcut parte din staff-ul lui Băsescu (pe care ulterior l-a criticat!), cu chestia „flacăra violet”, prin care, cică, i-ar fi adormit mintea lui Geoană. :laugh: Bine, io cred, cum am mai spus, că ăstea-s exagerări.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

 :laugh: Bine, io cred, cum am mai spus, că ăstea-s exagerări.

:laugh: Sunt multe exagerari si in ceea ce priveste "flacara violet". Este plin net-ul de bloguri unde gasesti tot ce vrei si nu vrei, vorba aia...

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

:laugh: Sunt multe exagerari si in ceea ce priveste "flacara violet". Este plin net-ul de bloguri unde gasesti tot ce vrei si nu vrei, vorba aia...

Evident că sunt multe exagerări cu privire la „flacăra violet”. Dar un lucru e cert, anume că Aliodor a făcut parte din staff-ul lui Băsescu. Oare ce căuta acolo și care era treaba lui? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Evident că sunt multe exagerări cu privire la „flacăra violet”. Dar un lucru e cert, anume că Aliodor a făcut parte din staff-ul lui Băsescu. Oare ce căuta acolo și care era treaba lui? :laugh:

:laugh: Toti presedintii de stat, din cate-am auzit eu, au cel putin un "parapsiholog" (ca nu li se mai zice "paranormali") pe langa ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

:laugh: Toti presedintii de stat, din cate-am auzit eu, au cel putin un "parapsiholog" (ca nu li se mai zice "paranormali") pe langa ei.

Cam au, da. Dar care era treaba lui? Să facă ce? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Cam au, da. Dar care era treaba lui? Să facă ce? 

:laugh: Aparare si probabil ca si altceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, Lucia N said:

:laugh: Aparare si probabil ca si altceva...

Bun. O ultimă problemă care nu-mi e prea clară. A fost Aliodor un simplu lefegiu în slujba lui Băsescu? În sensul de mercenar, persoană angajată în slujba cuiva și care primește plată pentru munca depusă. Sau a făcut muncă voluntară, fiind pe aceeași lungime de undă sau același nivel vibratoriu cu Băsescu? :laugh:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

Bun. O ultimă problemă care nu-mi e prea clară. A fost Aliodor un simplu lefegiu în slujba lui Băsescu? În sensul de mercenar, persoană angajată în slujba cuiva și care primește plată pentru munca depusă. Sau a făcut muncă voluntară, fiind pe aceeași lungime de undă sau același nivel vibratoriu cu Băsescu? :laugh:

 

:laugh: Habar n-am! Probabil ca nu-i vorba de voluntariat (in astfel de cazuri, la acele nivele...)!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 11/25/2019 at 4:27 PM, Lucia N said:

 

 

In partea a doua a emisiunii sunt diferite comentarii despre "fenomenul reincarnarii".

Luci, dar nu mi-ai zis cum ți s-au părut ție comentariile ălea despre reîncarnare din partea a doua. Mie mi s-au părut searbede. Chiar aș putea spune, rezumând: „Despre reîncarnare, nika!” :laugh: 

Bine, era clar că părintele Sigurov, un om cu o cultură deosebită, să recunoaștem, nu putea vorbi liber despre reîncarnare. Că-l afurisea BOR-ul în direct! :laugh: Cât despre ceilalți, clar, n-au avut curajul! :laugh:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×