Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Ce crezi ca ar scrie pe piatra ta de mormânt?

Postări Recomandate

Daca ar fi ca cei ramasi in urma sa faca o scurta descriere a vietii tale si a ceea ce ai lăsat in urma, ce crezi ca ar scrie pe piatra ta de mormant?

Atentie, nu trebuie sa spui ce ai vrea sau ce ti-ar placea tie sa scrie, ci ce crezi tu  (fiind cat mai obiectiv cu putinta) ca ar putea sa scrie altii!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic. Eu vreau incinerare. Dupa moarte "traim" in poze, inregistrari samd; nu ii trebuie nimanui sa viziteze niste oase.

Asa, ca exercitiu... "aici a tacut in sfarsit". Desi n-ar fi chiar corect, pentru ca nu se ingroapa mortul imediat dupa ce tace.

Editat de Abbie2
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că ei ar scrie ce mi-ar placea mie sa citesc. Daca ar afla exact, ar scrie exact, mot-a-mot.

Dar nu am dorința asta. 

Insa sunt șanse să scrie ,,Te iubim''.

Tu ce crezi că ar scrie ai tai?  

 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mă gândeam că poate vrei sa știi ce ar scrie alții despre cum am fost noi, dar eu cred că prin Te iubim, ar spune multe, altfel ar trebui sa scrie mai multe fraze le piatra de mormânt și nu incap. Iubit tată și bunic, soț iubitor și mai știu eu ce. 

 

Dar, poți mai degrabă întrebă cum credeți că va va fi necrologul..acolo ar fi mai multe de scris. Mă rog, lăsând la o parte biografia propriu zisa.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu imi trecea nimic prin cap, dar acum, citind-o pe Davi, cred ca ai mei ar scrie cam așa: Scoala-te, ca n-are cine sa ne faca un sandvis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×