Sari la conținut
Forum Roportal
flo_74

Cum pot sa scap de medicamente ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si mie mi-a fost foarte greu sa renunt la medicamente dar am reusit :cheer: le-am inlocuit cu produse naturiste si anume medicalm sau fitosedin. am reusit! deci se poate! intr-adevar fac si terapie dar asa mult mi-am dorit sa scap de ele incat am luptat pana nu am mai simtit nevoia sa le iau. bafta!

 

deci ai inlocuit o dependenta cu alta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci ai inlocuit o dependenta cu alta :cheer:

 

Cam acesta este adevarul ! E drept, nu e o dependenta gen benzodiazepine. Dar, tot dependenta se cheama. Solutia ideala ar fi psihoterapia si o vointa de fier.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam acesta este adevarul ! E drept, nu e o dependenta gen benzodiazepine. Dar, tot dependenta se cheama. Solutia ideala ar fi psihoterapia si o vointa de fier.

 

cele naturiste nu creeaza dependenta.eu le-am folosit numai la inceput. acum nu mai am nevoie de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cele naturiste nu creeaza dependenta.eu le-am folosit numai la inceput. acum nu mai am nevoie de ele.

 

Doar atat? Naturiste? Nefericirea in relatie se rezolva cu fitosedin? Traumele provocate de parinti abuzivi se rezolva cu medicalm? Cumva lipsa banilor se suplineste prin vizionarea horoscopului?

 

Spune-ne si noua cum ai luptat prin psihoterapie, ce masuri radicale ai luat, ce schimbari decisive ai facut in viata ta.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar atat? Naturiste? Nefericirea in relatie se rezolva cu fitosedin? Traumele provocate de parinti abuzivi se rezolva cu medicalm? Cumva lipsa banilor se suplineste prin vizionarea horoscopului?

Spune-ne si noua cum ai luptat prin psihoterapie, ce masuri radicale ai luat, ce schimbari decisive ai facut in viata ta.

da-i si doua perechi de palme... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar atat? Naturiste? Nefericirea in relatie se rezolva cu fitosedin? Traumele provocate de parinti abuzivi se rezolva cu medicalm? Cumva lipsa banilor se suplineste prin vizionarea horoscopului? Spune-ne si noua cum ai luptat prin psihoterapie, ce masuri radicale ai luat, ce schimbari decisive ai facut in viata ta.
Iosafat draga,Dupa cum bine cunosti 'tonul face muzica !' . Ceea ce afirmi si recomanzi este just !. Metoda ta de expunere/convingere este discutabila !
da-i si doua perechi de palme... :cheer:
Superb !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar atat? Naturiste? Nefericirea in relatie se rezolva cu fitosedin? Traumele provocate de parinti abuzivi se rezolva cu medicalm? Cumva lipsa banilor se suplineste prin vizionarea horoscopului?

 

Spune-ne si noua cum ai luptat prin psihoterapie, ce masuri radicale ai luat, ce schimbari decisive ai facut in viata ta.

 

probabil, pentru unul ca tine nu e suficient nimic.nu s-a inventat leacul! si esti tare optimist.....

daca cineva vrea sa se vindece poate si fara medicamente.asa ca, bafta tuturor!

ps.l-ai ajutat foarte mult pe LAURENTIU33_RO :) omul a cerut o parere si tu i-ai retezat creanga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil, pentru unul ca tine nu e suficient nimic.nu s-a inventat leacul! si esti tare optimist.....

daca cineva vrea sa se vindece poate si fara medicamente.asa ca, bafta tuturor!

ps.l-ai ajutat foarte mult pe LAURENTIU33_RO :roll: omul a cerut o parere si tu i-ai retezat creanga.

 

Te-am intrebat pe tine, poate aflam ceva nou. Dar vad ca nu vrei sa dai detalii. Esti abonat la formula AS?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×