Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Care este ultima mancare pe care ati mancat-o?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O gulie de 500 grame curatat, taiat ca si french fries si racit bine, sint 42*C afara si inghetata in congelator s-a micsorat, a scazut la volum, cam 2 cm de la marginea cutiei si are data valabila pana pe 2023!!!  L-am aruncat la pasari sa se racoreasca si ele ... asa ceva inca n-am patit iar cu virusul nici inapoi nu-l pot sa duc, nu se ramburseaza nimic niciunde. 

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8 bucati de Mango am cumparat intr-o ladita alaltaieri, erau verzi si tari, azi casa plutea de aroma exotica, nu se mai putea sta in pat.   Am curatat 3 si le-am feliat sa fie usor de pus in frigider si de mancat si m-am saturat ca altfel nu se putea, sint super dulci, am lasat cojile pe o tava sa mai taie din mirosul de usturoi ca nu folosesc sprayuri.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut pofta de gratar dar in bucatarie am rezolvat ca pe la noi carnea de vita este gata mai repede decat s-ar incalzi gratarul, care nu sta in curte daca nu-l folosim.   Pentru ocazia asta este foarte ieftina carnea proaspata de gratar, iar pachetele familiare sint cu atat mai ieftine cu cat se cumpara mai mult.  N-am mai gasit decat 4 ciupercute, lumea mananca acasa de frica virusului iar pe la salatele gata de mancat .. sufla vantul, era linie moarta, magazinul BIO era aproape gol.  Am pus pruni stil de "acasa" sa se grileze ca erau tari si asa, si au devenit grozave, au capatat o culoare minunata, pe langa ceapa, ciuperci, ardei gras rosu.   Mai cumpar cateva fripturi sa am in rezerva in caz ca vin copiii, se merita umplut congelatoarele ca se plateste doar un sfert din valoarea de altadata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Snitel din pui,  cartofi fierti invartiti in unt cu patrunjel tocat fin,  sauce de ciuperci si salata de castraveti!!!   O sa am pana la sfarstiul saptamanii daca fiul nu-l poate lua ca pentru ei am pregatit dar mai stau in spital asa ca am cu ce sa ma hranesc si n-am nici la cine sa dau cu virusul asta.   Asa de buni au reusit, ca se pot manca si rece!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu mor de foame, merg sa-mi pun porumb la fiert ca pe caldura asta este foarte greu de mancat si de baut apa!!! 

Asta nu-i gluma cu caldura extensiva, rezistam doar pana la un moment dat.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mămăligă cu unt, branza telemea, smantana si un pic de tocanita din carne de vita ramas de ieri in cratita ce n-a mai incaput in containerul fiicei mele.

Sint statii de benzina pe aici unde este si o sala de mese cu multe firme care vand Pizza, si multe altele, dar sint si microunde pentru calatori unde-si pot incalzi mancarea de acasa in caz ca nu vor din restaurantele de acolo ca sint multe.   Nici ei nu vor sa manance oriunde, de aceea am pregatit multe feluri sa aibe si pentru urmatoarele zile ca oboseala nu trece repede.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×