Sari la conținut
Forum Roportal
Annka_rap

Box- ce parere aveti?

Postări Recomandate

N-am urmarit foarte atenta acest episod dar imi aduc aminte ca si Feri Vastag in finalul carierei a facut la un moment dat declartii nepotrivite. O fi o explicatie, cine stie....

 

Cat despre box.... da, urmaresc, imi place, un sport barbatesc nu prin brutalitate ci prin tenacitate si hotarare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha?!

:crazy:

 

si prin intelepciune.

ca asta e si culmea. un sport bazat pe strategie cum e boxul da inafara ringului persoane - boxeri care fac declaratii aiurea.

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si prin intelepciune.

ca asta e si culmea. un sport bazat pe strategie cum e boxul da inafara ringului persoane - boxeri care fac declaratii aiurea.

 

:)

 

 

:good:

 

prefer artele martiale. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si prin intelepciune.

ca asta e si culmea. un sport bazat pe strategie cum e boxul da inafara ringului persoane - boxeri care fac declaratii aiurea.

 

:)

 

după at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doroftei un invidios,

Sa nu uitam ca la ultimele meciuri; Balbi era detinatorul centurii WBA, Spadafora detinea centura IBF, iar Gatti era detinatorul centurii in versiunea WBC. Bute a luptat cu un singur campion veritabil pana acum, Barrio, de la care a si luat centura. Sigur , pana la sfarsitul cariereri, Bute are toate sansele sa depaseasca performantele lui Doroftei, dar e un pic cam devreme sa-i ridicam statuie, si cred ca asta incearca sa spuna si Doroftei.

Doroftei are o cariera extraordinara si la amatori. Campion mondial , campion european , dublu medaliat la 2 olimpiade diferite. O medalie la OLIMPIADA care de multe ori este se obtine mai greu decat o centura mondiala.

 

 

 

 

E normal sa existe putina invidie din partea lui Doroftei,care din pacate a castigat titlul mondial pe final de cariera iar presa il vede pe Bute cel mai bun boxer roman din toate timpurile, cand momentan nu a facut pasul spre adevaratul box profesionist din Statele Unite.

Editat de S.VP.666
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma uit mereu cand prind pe eurosport, dar prefer MMA arte martiale amestecate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca si cei cu pumni puternici mor de cancer ca un fricos si las de rand :-(((

 

 

Boxing great Joe Frazier dies after cancer fight ...

Monday night after a brief battle with liver cancer at the age of 67.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×