Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Alegerile Prezindenţiale din România 2019

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

#3  Laura Codruța Kövesi, următorul preşedinte al României?

 

„Este doamna Kovesi prezidențiabilă?”

 

E un om care spune: „trebuie să slujesc țara, cetățenii”

 

Scriitorul Gabriel Liiceanu o vede pe Kovesi președintele României.

 

http://evz.ro/gabriel-liiceanu-elogiu-kovesi.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Moise, 74 de ani, un roman stabilit in Germania. 

 

Primul candidat la alegerile prezindenţiale din 2019, rivalul lui Johannis la Cotroceni, vrea o noua capitala!!!

 

evz.ro

 

 

Si eu sint de parere ca o noua capitala este foarte necesar pentru Romania!  dar nu ma pot pronunta unde ar fi cel mai bine de remodelat ceva sau de inceput cu spargerea solului.  

 

 

Nu mai bagati in seama toti senilii comunisti nostalgici dupa Ceasca! 

I-am citit programul, e infiorator de comunist!

 

Bine ca nu o sa obtina destule semnaturi. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici apar candidatii la presedintie, cei care au un portfolio acceptabil si experienta de niscai public service, bun papagal, aratos acceptabil, maniere de om civil, etc.

Cati vor ajunge pe Ballot cine stie, de aceea este interesat de acum sa vedem cam in ce se va rostogoli alegerea.   Mai tarziu se pot sorta si selecta si este important sa fie cat mai multi pe lista de candidatura.   Daca mai apare cineva , poti sa-l treci ca mai acceptam dosare  :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulţi români au jurat către vreo masonerie şi apoi, tot ce le-a mai rămas de făcut cu viaţa lor a fost... să-i urmărească, să-i jefuie, să-i batjcorească, să-i discrediteze, să-i persecute, să-i tortureze şi să-i ucidă pe puţinii creştini, în ţară dar şi peste hotare.

Dacă v-aţi închinat deja la unchiul sam, ce puteţi face cu un preşedinte, îl votaţi doar ca să-l înjuraţi?

 

Cred că mulţi nu cunosc cum e cu dosarele. Agenţi neidentificabili ("mascaţii") îl urmăresc şi îl "dresează" pe potenţialul candidat, cu mijloace de comunicaţii speciale ŞI TORTURĂ şi control neuronal care merge până la spălarea creierului, sub pretextul unei anchete penale, dar "asigurând secretul" şi asupra lui, şi al lor, toate astea cu un motiv aparent legal.

Rezultatul este că "se alege" ca preşedinte un candidat pe placul controlorilor, care nu are nicio şansă să le facă probleme.

Ce vreţi voi să faceţi cu el?

Editat de Welney

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că mulţi nu cunosc cum e cu dosarele. Agenţi neidentificabili ("mascaţii") îl urmăresc şi îl "dresează" pe potenţialul candidat, cu mijloace de comunicaţii speciale ŞI TORTURĂ şi control neuronal care merge până la spălarea creierului, sub pretextul unei anchete penale, dar "asigurând secretul" şi asupra lui, şi al lor, toate astea cu un motiv aparent legal.

Rezultatul este că "se alege" ca preşedinte un candidat pe placul controlorilor, care nu are nicio şansă să le facă probleme.

Nu stiu de unde ai asemenea surse de informatii, dar NU este adevarat asa ceva, nici in cazul masonilor.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din experienţă directă şi din numeroase aluzii care o confirmă, din toată clasa politică.

Dacă aş vedea un viitor acceptabil al acestei situaţii, aş tăcea ca şi toţi ceilalţi.

...Iar cei ce nu ştiu, nu ştiu: ei nu au cum şti.

Totuşi, eu vreau ca ei să aleagă o soartă în cunoştinţă de cauză.

Editat de Welney

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ease up" un pic, nu este asa de mare secret alegerea unui presedinte azi,  si nu trebuie sa fi cu atatea cunostinte sa vezi de ce unul din multi nu s-ar califica!!!

 

Nu sint atitea necunoscute in acea ecuatie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Situaţia democraţiilor este blocată şi necesită mult efort popular pentru a avansa, nicidecum delăsare. Militarii & Co teleghidează mental tot mai mult din populaţie sub pretextul securităţii. Ba chiar şi al ajutorării justiţiei, sau al eficienţei la guvernare. Totuşi, "controlaţii" se împart până la urmă doar în sclavi şi terminaţi, este o cursă falsă, fără eroi. Are preşedintele putere în acest haos?

De fapt, statele nu mai pot fi decât dictaturi militare, atât de performante că îşi permit luxul să mintă că sunt democraţii. Cum în ultimii ani asistăm la o cursă mondială a regularizării abuzului de teleghidare, cu tot mai multă tortură, brainwash şi "sfârşiţi în frânghii", este bine să renunţăm la pretenţia că sistemul merge şi că nu trebuie decât să excelăm în obedienţă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre ce tara vorbesti dar nu cred ca este Romania.  Iti exprimi doar ceva ce te deranjeaza in sistemul politic unde traiesti sau unde traiesc eu.

Sincer, nu-mi face placere discutia asta la acest nivel cu de-a v-ati ascunselea.  Tu spui cu totul altceva decat topicul indica.   

Nu-mi place nici exprimarea "sfârşiţi în frânghii" si altele.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×