Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Alegerile Prezindenţiale din România 2019

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pot eu face acum mai mult?

Aici se vede că tu ai petrecut în România mai puţin timp decât mine - ai fi recunoscut citatul.

Sau hai să ascultăm un artist occidental, ce-o fi clipul "The Greatest"?

Topicul este că Ro, foarte probabil, nu este prezidabilă, ba se poate să nu fie nici măcar cu adevărat republică - trebuie să recunoaştem revoluţionarilor meritul de a nu se fi ascuns prea mult - ei au dat ţării drapelul cu gaură şi numele ei simplu, fără pretenţii. Restul sunt "anime".

Editat de Welney

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 42 de ani sint plecata, nu recunosc nici un citat si nu stiu despre revolutionari destul.  Asta e trecutul, ca avansam in anii, ne convine sau nu.

 

Cei care au participat in acea "lovitura de Stat" ca eu nu recunosc nici acel cuvant revolutie, nu vor candida la presedintia din alegerile la anul urmator.

 

Multi au imbatrinit deja ca Iliescu si tovarasii sai ... Petre Roman a fost ce a fost, insa eu astept pe ...

 

Călin Popescu-Tăriceanu sa-si depuna actele la presedintia Romaniei, e randul si timpul sau de data asta!!!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare cam trei sferturi Revoluţie şi trei sferturi lovitură de stat. Poporul s-a manifestat cât a putut, cu sacrificii chiar, iar Marea Adunare Naţională nu l-ar fi iertat pe Ceauşescu, "ştim asta cu toţii".

Armata l-a trădat prin faptul că tribunalul militar a fost lipsit de respect şi răutăcios, autodiscreditându-se, ceea ce a blocat recunoaşterea lui de către Comandantul Suprem al Armatei şi desfăşurarea unui proces valabil. Dar nu şi sentinţa şi execuţia. Las la o parte că cei care au tras în popor nu erau, probabil, sub comanda lui Ceauşescu.

 

În prezent avem aceleaşi probleme, nişte militari trag în unii dintre noi cu arme electromagnetice şi nu putem şti exact care ramură o face şi ce fel de justificări ar putea prezenta în faţa unui tribunal. O ţară în care sunt încalcate sistematic drepturile omului şi care a trădat astfel cartele drepturilor civile pe care le-a semnat. Încă o bilă neagră pentru Armată care, din câte văd, a făcut stânga împrejur şi nu mai are chef de urgenţe patriotice care să necesite invocarea legii marţiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Candidatul urmator ... sa fie FIREA???  Surprize vor fi destule dar nu prea se grabeste multa lume pentru acel post, inafara de Dragnea si poate Ponta.

Ceva-mi spune ca tot Johannis va ramane, dar se poate sa ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×