Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Zero* a spus:

De asta ma temeam. Nu te grabi, nu trebuie sa-ti mananci din timpul tău pt a-mi raspunde.

Se pare ca ai dreptate, platesti din contul telefonului, doar din vodafone si orange. Asa am inteles.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, adal* a spus:

Se pare ca ai dreptate, platesti din contul telefonului, doar din vodafone si orange. Asa am inteles.

Atunci o sa ma descurc. Merci!  Merci! Merci! Sa ai o seara frumoasa!:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Să nu iei taxi de la gara de nord, nici dacă trebuie să mergi pe jos...kilometri!  Sunt imaginabil de nesimțiți cei care fac taxi acolo, te taxează și de 4-5... 7-10 ori cursa. 

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la gara de nord pana la stefan cel mare sunt doua statii de metrou. La stefan cel mare , cauti din privire cladirea IGP sau stadionul Dinamo. Cum stai tu cu fata la oricare dintre ele. te intorci si o iei in stanga, pe partea cu cele doua cladiri, pe sos stefan cel mare, pana la prima mare intersectie. E cam o statie de autobuz, dar faci 5 minute pe jos. Acea intersectie se numeste Perla. Faci la dreapta si prima la stanga este spitalul Floreasca.

Daca ai intrebat de zona Floreasca, nu de spital,  atunci cobori tot la Stefan cel Mare si acolo este Bd Barbu Vacarescu, care duce exact in zona Floreasca. Pur si simplu intrebi pe cineva unde e statia de tramvai catre Floreasca. Nu mai stiu sigur, dar cred ca maxim 3 statii ajungi la Calea Floreasca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, Zero* a spus:

Cum am mai spus (cel putin asa imi amintesc :o:) , am luat doar câteva pastile de carbamazepina (doar seara), insa mi-a fost frica sa il iau constant, asa cum mi-a prescris doctorul, nu le-am cumparat eu, mi le-a dar cineva. 

Tot seara o iau si io. Oricum de luna viitoare nu o voi mai lua ca nu am chef sa ma ingrop iar. 

Sunt persicutza (de la Persic :eek: ) si asta tre' sa se vada.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, Davi_ a spus:

Să nu iei taxi de la gara de nord, nici dacă trebuie să mergi pe jos...kilometri!  Sunt imaginabil de nesimțiți cei care fac taxi acolo, te taxează și de 4-5... 7-10 ori cursa. 

 

 

Nu, in niciun caz, taximetriștii bucuresteni seamana cu niste infractori. :smile:La mine nu exista asemenea specimene. Si cred ca nu mai exista loc in tara unde taxiurile sa fie atât de ieftine. Pe la gara mai existau niste pirati candva, dar la cate controale se fac, eu zic ca au disparut. Dar nici aia nu casunau pe tine, precum hunii, nu te agatau, daca erai fraier si te urcai la ei in masina, te taxau la suprapret.

 

Acum 17 ore, Sherlock a spus:

De la gara de nord pana la stefan cel mare sunt doua statii de metrou. La stefan cel mare , cauti din privire cladirea IGP sau stadionul Dinamo. Cum stai tu cu fata la oricare dintre ele. te intorci si o iei in stanga, pe partea cu cele doua cladiri, pe sos stefan cel mare, pana la prima mare intersectie. E cam o statie de autobuz, dar faci 5 minute pe jos. Acea intersectie se numeste Perla. Faci la dreapta si prima la stanga este spitalul Floreasca.

Daca ai intrebat de zona Floreasca, nu de spital,  atunci cobori tot la Stefan cel Mare si acolo este Bd Barbu Vacarescu, care duce exact in zona Floreasca. Pur si simplu intrebi pe cineva unde e statia de tramvai catre Floreasca. Nu mai stiu sigur, dar cred ca maxim 3 statii ajungi la Calea Floreasca.

La Biomedica vreau sa ajung, adal* a intuit bine. 

Va mulțumesc tuturor pt indicatii, sunteti foarte draguti, daca cumva sunt atat de curca si nu ma descurc, o sa intru pe Ropo si o sa tip dupa ajutor, s-o gasi cineva sa mi-l dea.:laugh:

Acum 4 ore, Eurus a spus:

Tot seara o iau si io. Oricum de luna viitoare nu o voi mai lua ca nu am chef sa ma ingrop iar. 

Sunt persicutza (de la Persic :eek: ) si asta tre' sa se vada.

Cum adica te ingropi? Sa înțeleg ca la tine da reactii urate?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, Zero* a spus:

La Biomedica vreau sa ajung, adal* a intuit bine. 

Hai sa va zic secretul. Am vazut ca ai scris ca vii la dr. Onaca. Ei bine am dat o cautare pe google cu criteriul dr Onaca cabinet(cacofonie necesara:smile:) si m-a dus imediat la Bio Medica.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 53 minute, adal* a spus:

Hai sa va zic secretul. Am vazut ca ai scris ca vii la dr. Onaca. Ei bine am dat o cautare pe google cu criteriul dr Onaca cabinet(cacofonie necesara:smile:) si m-a dus imediat la Bio Medica.

Asa am descoperit si eu ca il gasesc la Biomedica, am tot citit despre el pe un forum medical. Stiu ca e foarte in varsta, dar toata lumea il lauda, atat ca profesionist, cat si ca om. O singura persoana s-a plans ca a așteptat prea mult sa intre la el, desi avea programare, dar eu am citit ca acorda fiecărui pacient o atentie deosebita si poate sta cu o persoana si 3 ore, probabil intarzierea respectiva s-a datorat faptului ca intalnise unul sau mai multe cazuri complicate, unele care necesitau un studiu mai atent. El  iti face tot istoricul si te pune sa aduci tot ce ai: RMN, tomograf, analize, CD, retete. Si te asculta. Imi plac doctorii care asculta, eu obisnuiesc sa pun 1 milion de intrebari atunci cand merg la doctor. Si imi plac doctorii care ma lasa sa vorbesc si care imi raspund la intrebari. :smile:

Editat de Zero*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am PR si, alaturi de ceea ce iau pentru PR...iese un amestec ciudat (eu am Carba de la psihi si sunt highly medicated bitch), eu nu pot duce atata "greu", stii, modifica neste treburi (inclusiv cardiovasculare, hematopoietice, hepatice, chiar agravarea unor probleme cu capu'). Sincer imi vine s-o scot chiar de azi (nu stiu cum am putut in trecut sa o iau atatia ani), da, am reactii adverse aiurea tare. Psihiatrul meu ma considera psycho si mi-a dat o ditamai lista de medicamente pe reteta (interactiuni). Mno, are un mod rudimentar de a ma judeca si de a ma testa. 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×