Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da'  nu tre sa fii psihiatru ca sa........ :roll:

ma scuzati, eu sunt cazul clasic de " gura bare curu"  atat pe forum cat si in real. Daca mi-a venit am zis. 

explicatii care nu sunt pentru Xilia care .... :flowers:

 

 

' na ziua toata ziua

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Eurus a spus:

Eu am PR si, alaturi de ceea ce iau pentru PR...iese un amestec ciudat (eu am Carba de la psihi si sunt highly medicated bitch), eu nu pot duce atata "greu", stii, modifica neste treburi (inclusiv cardiovasculare, hematopoietice, hepatice, chiar agravarea unor probleme cu capu'). Sincer imi vine s-o scot chiar de azi (nu stiu cum am putut in trecut sa o iau atatia ani), da, am reactii adverse aiurea tare. Psihiatrul meu ma considera psycho si mi-a dat o ditamai lista de medicamente pe reteta (interactiuni). Mno, are un mod rudimentar de a ma judeca si de a ma testa. 

 

Merci de lamurire. In afara de ameteala,  n-am observat niciun alt efect secundar pe care sa mi-l dea carbamazepina. Si poate ameteala nici nu i se datora ei, pt ca eu pot ameti din multe alte motive. Dar m-am gandit ca efectele secundare poate nu se simt imediat, ci in timp, la asta m-am gandit.

De cf nu schimbi psihiatrul, nu-mi plac deloc doctorii care se reped sa te indoape cu cat mai multe pastile. Si ma scot din sarite, de-a dreptul, cei care nu sunt atenti la interactiunile medicamentelor pe care le prescriu sau ale celor pe care pacientul le ia pt alte afectiuni cu cele prescrise de ei.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pricep ce-a vrut sa transmită Rodica, poate imi traduce si mie cineva, se stie ca eu sunt mai inceata la minte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Eurus a spus:

 Psihiatrul meu ma considera psycho [...]

Eh, că nu trebuie să fii psihiatru ca sa zici de Xilia ca e psycho. 

Răutăți. Vechi. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand iei Carba tre' sa iti faci analizele mereu, mai ales sa monitorizezi pateul. 

Si da, da ameteala, printre altele, e antiepileptic doar.

Stai asa, ca eu din lista ei iau doar ce imi convine. Observai ca face erori groaznice cand vine vorba de interactiuni.  

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

Daca nu stiati, se fac cursuri gratuite de gayologie:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Eurus a spus:

Pai cand iei Carba tre' sa iti faci analizele mereu, mai ales sa monitorizezi pateul. 

Si da, da ameteala, printre altele, e antiepileptic doar.

Stai asa, ca eu din lista ei iau doar ce imi convine. Observai ca face erori groaznice cand vine vorba de interactiuni.  

 

Pateul e bine merci (deocamdată). Speram sa treaca ameteala atunci cand il iau,  nu sa-mi dea si mai multa ameteala. Ai grija cu interactiunile, asta e primul lucru la cate ma uit atunci cand ma gandesc sa iau ceva. Cred ca putina lume stie ca pana si banalul grepfrut poate interactiona aiurea cu unele medicamente. La mine carbamazepina n-are cu ce interactiona, mi-e frica doar ca poate face rau daca l-as lua mai mult timp.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×