Sari la conținut
Forum Roportal
IoanaM29

Dependenta sau eu paranoica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Filmul pe care l-ai vazut stupid_me reflecta foarte mult realitatea pe care eu o traiesc.

 

Icebreaker acest obsedat sexual, cum il numesti tu, este sotul meu. Si il iubesc pentru multe alte motive incat imi doresc sa il aduc pe drumul bun.

 

Imi doream intai de toate sa ma conving ca nu sunt eu paranoica, ca apoi sa gasesc o solutie sa il ajut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Respect dorinta ta, dar daca el nu vrea sa mearga la un psiholog-sexolog, nu vad cum ai putea sa-l ajuti.

Ma bucur ca-ti iubesti sotul, si sper ca ai sa-i dai de capat la problema ta.

 

Inca ceva, obsedat sexual nu e o insulta, daca asa ai perceput-o.  :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmul pe care l-ai vazut stupid_me reflecta foarte mult realitatea pe care eu o traiesc.

 

Icebreaker acest obsedat sexual, cum il numesti tu, este sotul meu. Si il iubesc pentru multe alte motive incat imi doresc sa il aduc pe drumul bun.

 

Imi doream intai de toate sa ma conving ca nu sunt eu paranoica, ca apoi sa gasesc o solutie sa il ajut.

Esti de admirat pt. faptul ca nici macar nu te-ai gandit sa-l abandonezi, asta demonstreaza ca-l iubesti. Ai tot respectul meu! :)

Nu prea cred ca el face ce face din nesimtire, cel putin, la stadiul de dependenta la care este, nu mai pote fi vorba de nesimtire, ci de incapacitatea de a-si controla impulsurile sexuale. Asta nu o poti pune pe seama faptului ca nu te-ar respecta, ci pe seama adictiei, ea este aceea care-l dirijeaza. Eu sper sa il poti cumva convinge sa va prezentati amandoi la un psiholog. Nu prea am eu o parere buna despre psihologii din Romania, majoritatea sunt slab pregatiti, ineficienti, dar alta solutie la problema voastra, nu vad. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bromura? :lol: Niste ceaiuri sau tincturi care i-ar mai domoli apetitul, n-ar strica. Dar sa fie cu acordul lui.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu locuim in Romania, deci ar trebui sa consultam un psiholog de aici.

Eu va multumesc tuturor celor care v-ati facut timp sa imi scrieti cate ceva.

M-ati ajutat intr-o mare masura, desi greul de acum incepe.

Trebuie sa il conving intai pe el ca are o problema.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmul pe care l-ai vazut stupid_me reflecta foarte mult realitatea pe care eu o traiesc.

 

 

So, una din doua

 

1. E obsedat

2. E de o nesimtire colosala.

 

Sa aleaga dansul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu locuim in Romania, deci ar trebui sa consultam un psiholog de aici.

El cum s-a adaptat acolo? Ti-a spus inainte sa-l apuce asta ca ar vrea sa se intoarca in tara?

Ma gandesc ca este foarte ciudat in comportament si asta ar putea fi si ca urmare a stresului neadaptarii.

Este posibil sa simta lipsa rudelor, a prietenilor, a cunostintelor. Daca si jobul este de asa natura ca nu prea socializeaza nici acolo, atunci poate fi si asta o cauza. Nu stiu ce sa zic.

 

Oamenii reactioneaza foarte ciudat in conditii de stres accentuat.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Locuim aici de 10 ani. Avem o parte din familie aici. Si prieteni. Nu cred sa fie asta motivul. Parintii ne viziteaza regulat. Si nici nu tinde sa ne intoarcem. Mai degraba eu sunt cea cu dor de Romania mereu.

 

Multumesc Davi_ ... am citit si eu foarte mult pe aceasta tema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×