Sari la conținut
Forum Roportal
meganitro24

Harta Revolutie Solara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da folosesc placidus,in legatura cu marte careu mc uite aici ;) "Prezice mult rău pentru nativ, furturi, certuri, lipsire de libertate, ce au drept cauză acțiunile proprii sau ale altora. De multe ori amenință cu MOARTEA PUBLICA, sau acuzații publice. Uneori, apar acuzații din cauza falsificării de bani. Apare pierderea de slujbă și avansare. Pentru regi sau prinți, există pericol de a-și pierde armata, revolte ale soldaților, oameni nemulțumiți din cauza soldaților. În timp de pace, arată opresiune din partea regelui, supuși nemulțumiți.In legatura cu progresiile astea ;) progresiile secundare sunt foarte putin importante decat Directiile primare,dar in legatura cu AC in sagetator,nu este un rezultat fix :) deci fac calculul acum si imi da 29'59 scorpion,fac calculul dupa mai mult timp imi da 0'00 sau 1'00 sagetator :/ Din cate stiu,revolutia solara este cam cea mai importanta pe langa directii de arce solare,directii primare si progresii secundare.Oricum,stiu sigur ca zodia ta este taur sau Balanta :) Balanta sigur.De cat timp faci astrologie ? eu o practic de 8 ani pe langa numerologie si mai multe :) Bine macar ca luna nu este conjuncta cu nicio planeta retrograda,si ai putina grija :) pe 19 acum mercur intra in Rx pentru 24 zile deci nu o sa fie prea bine. Oricum eu ma mir cum de sa putut ca la nasterea mea mercur sa fie conjunct cu PF <3 imi place asta :)

Editat de meganitro24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da folosesc placidus,in legatura cu marte careu mc uite aici ;) "Prezice mult rău pentru nativ, furturi, certuri, lipsire de libertate, ce au drept cauză acțiunile proprii sau ale altora. De multe ori amenință cu MOARTEA PUBLICA, sau acuzații publice. Uneori, apar acuzații din cauza falsificării de bani. Apare pierderea de slujbă și avansare. Pentru regi sau prinți, există pericol de a-și pierde armata, revolte ale soldaților, oameni nemulțumiți din cauza soldaților. În timp de pace, arată opresiune din partea regelui, supuși nemulțumiți.In legatura cu progresiile astea ;) progresiile secundare sunt foarte putin importante decat Directiile primare,dar in legatura cu AC in sagetator,nu este un rezultat fix :) deci fac calculul acum si imi da 29'59 scorpion,fac calculul dupa mai mult timp imi da 0'00 sau 1'00 sagetator :/ Din cate stiu,revolutia solara este cam cea mai importanta pe langa directii de arce solare,directii primare si progresii secundare.Oricum,stiu sigur ca zodia ta este taur sau Balanta :) Balanta sigur.De cat timp faci astrologie ? eu o practic de 8 ani pe langa numerologie si mai multe :) Bine macar ca luna nu este conjuncta cu nicio planeta retrograda,si ai putina grija :) pe 19 acum mercur intra in Rx pentru 24 zile deci nu o sa fie prea bine. Oricum eu ma mir cum de sa putut ca la nasterea mea mercur sa fie conjunct cu PF <3 imi place asta :)

Marte in careu cu MC:

- MC este zona publica, cariera, aspiratiile si directia noastra in societate;

- Marte este zodia impulsului, a actiunii, reprezinta impulsul sexual, energia, curaj.

La mine din astea doua, rezulta ca impulsivitatea, agresivitatea, incapatanarea si dorinta de a avea dreptate, atitudinea ta te va duce la esec, te va impiedica sa ai cariera si faima sociala. Este necesara temperarea agresivitatii, practicarea autocontrolul si a autodisciplinei si canalizarea emotiilor puternice intr-o directie constructiva pentru eliberarea stresului si a tensiunii. Cea mai buna directie in acest sens este practicarea unui sport [Marte].

Nu te ghida dupa descrierile din siteuri, invata sa iti faci singur interpretarea si raporteaz-o la felul cum esti tu, doar asa vei putea sa intelegi ce inseamna harta ta natala si cum sa o folosesti in beneficiul tau si nu contra ta.

Da, revolutia solara este cea mai importanta, dupa care revolutia lunara, revolutia venusiana si cea mai hotaratoare [iar dpmdv, chiar a doua dupa rev solara] este revolutia saturniana, care de regula apare pe la 30 de ani prima oara. 

Ma raportez la Saturn, pentru ca la mine in harta Saturn este foarte prezent si am invatat multe de la el - eu nu il consider malefic, ci un benefic intarziat-. Am invatat multe de la el si mai am foarte multe de invatat, in principiu lucruri care imi lipsesc si imi sunt vitale pentru a avea viata la care am visat. 

Eu nu practic astrologia de foarte mult timp din lipsa de timp si pentru ca invat alte 70 de lucruri in acelasi timp, dar am invatat foarte repede pentru ca imi place. Cel mai important lucru pe care l-am descoperit este ca fiecare aspect si planeta din harta natala reprezinta ceea ce iti lipseste si trebuie sa inveti si ceea ce ce ti s-a dat, dar trebuie exploatat/perfectionat [nici macar calitatile nu se pot folosi fara a stii cum sa le accesezi sau fara sa le perfectionezi].

Stii sigur ca zodia mea este una dintre cele doua, pentru ca ti-am zis ca e Soarele in cadere.  :giggle:

La mine in harta, Mercur a fost rx, dar am depasit varsta critica a acestei probleme. Mercur rx nu ma deranjeaza, I know how to deal with it. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca vorbesc doua extrateritze intre ele, intr-un jargon galactic, iar noi muritorii de rand suntem exclusi de la comprehensiune.

Am cerut sa fiu initiat si eu in bucuriile astrogramei, dar am fost ignorat cu nonsalanta astrala.

Asta e discriminare cosmica si protestez. 

Vreau si eu sa-mi cunosc viitorul orelor care imi raman peste zi.

Vreau si eu sa stiu cum sa conduc la serviciu in functie de conjuctia zenitului cu norul de comete la periheliu fata de Luna ca statie spatiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)) @heidy paii,in primul rand,i like how think :) eu sunt foarte calm si deloc agresiv,voi practica un sport dar mai tarziu,nu ma iau dupa alte siteuri ci le compar cu analizele mele,no have teacher?learn solo ;) esti sigur balanta :) dar sa nu uitam ca soarele are caderea in semnul/ele lui venus(taur,balanta).Mercur Rx are un efect destul de mare.
@heidy :) ce zici il ajutam si pe choronzon? :) :* 
Apoii choronzon,posteaza harta natala. si de restul ne ocupam noi daca e de acord si heidy  

@heidy how old are you ? ma bucur ca pot discuta cu cineva despre un subiect comun :)  :giverose::))) 

tocmai mi-ai dat niste idei despre mai multe :) mersi  :search:

Editat de meganitro24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca vorbesc doua extrateritze intre ele, intr-un jargon galactic, iar noi muritorii de rand suntem exclusi de la comprehensiune.

Am cerut sa fiu initiat si eu in bucuriile astrogramei, dar am fost ignorat cu nonsalanta astrala.

Asta e discriminare cosmica si protestez. 

Vreau si eu sa-mi cunosc viitorul orelor care imi raman peste zi.

Vreau si eu sa stiu cum sa conduc la serviciu in functie de conjuctia zenitului cu norul de comete la periheliu fata de Luna ca statie spatiala.

Exista destui astrologi avizati [si experimentati] care te pot ajuta [contracost, evident]. Eu nu sunt in masura sa ajut pe nimeni momentan, incerc sa ma inteleg pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca mi se potriveste profilul astrologic facut de un astrolog. Imi face portretul-robot si ma convinge ca se pricepe, pentru ca imi recunosc felul de a fi.

Cu ce ma poate ajuta asta pe viitor?

Imi poate spune ceva important despre viitor, sa ma feresc de pocinoguri sau sa dau in noroace?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)) @heidy paii,in primul rand,i like how think :) eu sunt foarte calm si deloc agresiv,voi practica un sport dar mai tarziu,nu ma iau dupa alte siteuri ci le compar cu analizele mele,no have teacher?learn solo ;) esti sigur balanta :) dar sa nu uitam ca soarele are caderea in semnul/ele lui venus(taur,balanta).Mercur Rx are un efect destul de mare.

@heidy :) ce zici il ajutam si pe choronzon? :) :* 

Apoii choronzon,posteaza harta natala. si de restul ne ocupam noi daca e de acord si heidy  

@heidy how old are you ? ma bucur ca pot discuta cu cineva despre un subiect comun :)  :giverose: :))) 

tocmai mi-ai dat niste idei despre mai multe :) mersi  :search:

Da, scrie la profil ce sunt. Adica data. :)

Mercur rx creeaza probleme de comunicare, de exprimare a sentimentelor, de exprimare a ideilor, de compunerea lor corect ca si ganduri, de ordonare a ideilor/gandurilor. Am avut problema asta cand pana pe la 20 de ani. 

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cel ma simplu sa stii ce zodie e cineva,regula e simpla.Zodia determina semnul soarelui deci soarele determina zodia :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca mi se potriveste profilul astrologic facut de un astrolog. Imi face portretul-robot si ma convinge ca se pricepe, pentru ca imi recunosc felul de a fi.

Cu ce ma poate ajuta asta pe viitor?

Imi poate spune ceva important despre viitor, sa ma feresc de pocinoguri sau sa dau in noroace?

Pai daca consideri ca nu te ajuta cu nimic, de ce ne bati obrazul ca te discriminam cosmic ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ma initiati, ma simt pe dinafara, si in viata mea nu am fost complet habarnist la un subiect asa cum sunt acum.

Pot vorbi despre geopolitica si istoria muzicii si neuromarketing la o discutie intre prieteni in cafenea chiar daca doar la nivel amator, insa aici nu pricep nimic.

Voi ce carti studiati ca sa stapaniti acest domeniu?


Cum de aveti aerul asta de magicieni din Taramul-de-Mijloc sau invatati din Lumea-Disc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×